Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

DKMS czeka na potencjalnych dawców szpiku. W najbliższą niedzielę akcja zawita do Chojnowa

Autor admin
Data utworzenia: 04 grudzień 2018, 11:44 Wszystkich komentarzy: 0


DKMS czeka na potencjalnych dawców szpiku. W najbliższą niedzielę akcja zawita do Chojnowa

W najbliższą niedzielę w chojnowskim Domu Kultury odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku - dla Nikoli i innych pacjentów. Wydarzenie jest organizowane przez fundację DKMS.

Nikola jest 21-letnią mieszkanką niedalekiej Legnicy. Od kilku miesięcy choruje na nowotwór krwi. Wstępną diagnozę usłyszała w drugiej połowie sierpnia, natomiast 10 września zapadł wyrok - ostra białaczka szpikowa. Wszystko to o czym marzyła legło w gruzach, a plany na przyszłość zmieniły się w szpitalne łóżko.

- Kilka miesięcy temu myślałam nad zmianą pracy i rozwijaniem swojej pasji. Na początku choroba wszystko zatrzymała - zniszczyła moje marzenia. Natomiast na ten moment mam ich jeszcze więcej. Wiem, że jak wygram z chorobą to nie będzie dla mnie rzeczy niemożliwych. Chce podróżować, poznawać świat - zaznacza Nikola - Dopóki nie zachorowałam byłam potencjalnym dawcą. Teraz z perspektywy osoby po drugiej stronie wiem jakie to ważne. Ja co prawda już mam swojego genetycznego bliźniaka, lecz mimo to zachęcam do tego by zostać potencjalnym dawcą. Może to Ty będziesz miał szansę by pomóc innym chorym na nowotwory krwi. Dla Ciebie to tylko nowe doświadczenie i poświęcenie odrobiny czasu, a dla nas to szansa na nowe życie.

Rodzina i przyjaciele Nikoli nie potrafią czekać bezczynnie – pomimo tego iż Nikola już ma bliźniaka genetycznego, chcą pomagać innym chorym. Przygotowania do akcji rejestracji Dawców pod hasłem „Nikola i inni liczą na Twoją pomoc!” ruszyły pełną parą.

- Dla każdego z nas oddanie wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka to bardzo niewiele – być może dla chorych na nowotwory krwi jest to jedyna szansa na znalezienie dawcy – tłumaczy Fundacja DKMS - Apelujemy do Waszych uczuć: przyjdźcie zarejestrować się jako potencjalni Dawcy szpiku. Liczy się każdy!

W Chojnowie zarejestrować będzie można się 9 grudnia w Domu Kultury. Akcja odbędzie się w godzinach od 14:00 do 20:00Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.