Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy zawita do Rokitek

Autor admin
Data utworzenia: 14 grudzień 2018, 13:38 Wszystkich komentarzy: 0


Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy zawita do Rokitek

16 grudnia przy Szkole Podstawowej w Rokitkach odbędzie się VI Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy. Na wydarzenie zaprasza Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

Jarmark Bożonarodzeniowy to od sześciu lat stały punkt w kalendarzu imprez gminy Chojnów. Początkowo wydarzenie organizowane było w Piotrowicach, w minionym roku jego gospodarzem stała się Biała, natomiast tegoroczną edycję gościć będą Rokitki.

Jarmark rokrocznie stanowi okazję do prezentowania lokalnej kultury i ma na celu promowanie miejscowych artystów, rzemieślników, twórców i amatorów rękodzielnictwa - tak będzie i w tym roku. Organizatorzy już teraz zachęcają do odwiedzenia kramów bogatych w wyroby, rękodzieła, produkty i potrawy związane z tematyką świąt Bożego Narodzenia.

W części artystycznej zaprezentuje się zespół Kalinki z Rokitek, który - wraz z grupą Ale Babki z Różyńca - zaprasza na Rodzinne Kolędowanie. Na godzinę 14:00 zaplanowano jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rokitkach. Kulminacją wydarzenia będzie koncert kolęd w wykonaniu góralskiej kapeli "Janicki" z Borówna.

Honorowym gościem Gminnego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie święty Mikołaj, którego powitanie nastąpi o godzinie 15:00. Organizatorzy zaplanowali również Mikołajkowe Party dla dzieci.

Początek jarmarku o godzinie 13:00. Wstęp wolny.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.