Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Nowa kładka na Matejki. Zobacz jak wyglądała jej poprzedniczka [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 30 listopad 2018, 12:05 Wszystkich komentarzy: 6


Nowa kładka na Matejki. Zobacz jak wyglądała jej poprzedniczka [ZDJĘCIA]

Zakończono prace przy nowej kładce nad rzeką Skorą, łączącą ulicę Matejki z ulicą Paderewskiego. Przeprawa - czekająca jeszcze na odbiór - powstała w miejscu dawnej kładki, którą dzisiaj pamiętają jedynie starsi mieszkańcy Chojnowa. O dawnym mostku dziś przypominają nam fotografie - te możemy Wam pokazać dzięki uprzejmości pana Jerzego Kucharskiego.

Nowa kładka w zamyśle pomysłodawców ma łączyć starą i nową część Chojnowa i stać się częścią ważnego ciągu komunikacyjnego. Budowa przeprawy pociągnie za sobą także remont nawierzchni ulicy Jana Matejki.

Inwestycja była realizowana przez wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Robót Górniczych KUPRYT II Sp. z o.o. z Polkowic. Nowa kładka nieco odbiega od wizualizacji zaprezentowanych w projekcie - w trakcie budowy konieczne były zmiany, które wzmacniały konstrukcję. W efekcie inwestycja znacznie się przedłużyła.

Nowy obiekt został przystosowany do osób niepełnosprawnych. Bez większych problemów mogą korzystać z niego opiekunowie z dziećmi w wózkach czy użytkownicy jednośladów.


Tak wyglądała dawna kładka... fot. Jerzy Kucharski


...a tak prezentuje się współcześnieKomentarze

nareszcie jest
zgłoś komentarz
Ale rzeźba haha
zgłoś komentarz
Strasznie "stromo" na niej plus jakaś pofalowana jest :D Aha i jak jest przymrozek to jest ślisko... :)
zgłoś komentarz
Ciekawe ile tan badziew wytrzyma, przecież to jest spierniczone, gołym okiem widać że poszło coś nie tak. Na fejsie ktoś pisał że jest zrobiona niezgodnie z projektem, ciekawe kto to przyjął. Kładka za lidlem jest zrobiona super, a tu załamania, krzywizny, jakieś dodatkowe podpory których nie miało przecież być.
zgłoś komentarz
przecież to jest najgorszy,,szajsz,,to kpina ,kto takie ,,badziewie ,,zaprojektował
zgłoś komentarz
Dziś byłem zobaczyć tą kładkę wstydu budowaną 8 miesięcy i szczerze to strach po niej chodzić,krzywizny,deska trzeszczała,ale najgorszą fuszerką jest podejście od strony rzeki.Jeśli to już jest skończone podejście,to jakaś masakra.Kładka miała być zrobiona,żeby łatwiej było na nią wejść niż na tą obok,a żeby to uczynić trzeba najpierw pokonać skarpę z sypkiego piachu po prostu wysypanego luzem.To jest nie do przyjęcia.Kto to odebrał w takim stanie,przecież z rowerem,nie mówiąc wózkiem się tamtędy nie podejdzie.Więc pisanie,że jest przystosowana dla niepełnosprawnych,to jakaś kpina.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform