Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Chojnowski Jarmark Bożonarodzeniowy - na ludowo i po góralsku

Autor admin
Data utworzenia: 07 grudzień 2018, 16:09 Wszystkich komentarzy: 2


Chojnowski Jarmark Bożonarodzeniowy - na ludowo i po góralsku

9 grudnia chojnowski Rynek gościć będzie tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Na mieszkańców Chojnowa czekają liczne stoiska rękodzielników oraz występy artystyczne. Gwiazdą świątecznego wieczoru będzie Kapela Góralska Antoniego Gluzy.

Organizatorzy wydarzenia zapowiadają liczne stoiska, na których zakupić będzie można ozdoby choinkowe, stroiki i wyroby rękodzieła.

Świąteczny klimat podtrzymają występy artystyczne. Przed mieszkańcami Chojnowa zaprezentują się Michalinki z Konradówki i Piotrowic, zespół Przyjaciółki z Niedźwiedzic i coroczny gość chojnowskiego jarmarku - Kapela Góralska Antoniego Gluzy. Pochodząca z Żywiecczyzny grupa czerpie inspiracje z dawnych tradycji ludowych górali żywieckich oraz sięga do korzeni twórczości ludowej swojego regionu.

Jarmarki organizowane na chojnowskim Rynku rokrocznie przyciągają tłumy spragnione świątecznej atmosfery. Oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa to od zawsze czas miłości, serdeczności, pojednania z bliskimi. Wszystkiego tego z pewnością - jak zawsze - nie zabraknie na chojnowskim Rynku.

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 15:00.Komentarze

Po co taka informacja "na ludowo i po góralsku" przecież zawsze odkąd jest, jest tak samo na wiejsko i po góralsku, bo przecież inny pomysł w ratuszu przerósł by ich intelekt. Jeszcze jedno, nigdy nie ma tłumów, chyba wedle gazety chojnowskiej i was, nawet jak Czapska wygłupia się ze swoim kościlenym chórem, który utrzymuje burmistrz.
zgłoś komentarz
Tak jak schemat programu na Dni Chojnowa można przewidzieć z góry, tak i jarmarku.A innych góralskich to już w Polsce nie ma?,czy ci mają wyłączność do 2035?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.