Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Budowa nowego centrum medycznego na finiszu

Autor admin
Data utworzenia: 27 listopad 2018, 15:16 Wszystkich komentarzy: 4


Budowa nowego centrum medycznego na finiszu

31 stycznia 2019 roku mija termin zakończenia robót budowlanych w nowym chojnowskim centrum medycznym. 21 listopada Urząd Miejski ogłosił przetarg na dostawę specjalistycznego sprzętu medycznego, w skład którego wchodzi cyfrowy aparat rentgenowski oraz nowoczesny aparat ultrasonograficzny.

Możliwość realizacji inwestycji przy ulicy Legnickiej w Chojnowie pojawiła się pod koniec roku 2017, kiedy to podpisano umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie zadania ze środków unijnych, z puli Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwotnie umowa opiewała na kwotę przekraczającą 3 068 249 złotych; miasto ze swojego budżetu zobowiązało się przeznaczyć ponad milion złotych.

Urząd Miejski i kierownictwo Przychodni Rejonowej przystąpiły do wyłonienia inżyniera projektu a następnie wyłonienia wykonawcy. Niestety, w ciągu dwóch lat starania się o uwzględnienie chojnowskiego wniosku, w znacznym stopniu zmieniła się sytuacja na rynku budowlanym i wybór wykonawcy przy ówczesnych środkach finansowych stał się niemożliwy. W pierwszym unieważnionym przetargu najtańsza oferta na wykonanie robót budowlanych przekraczała 4,5 miliona złotych; następna opiewała na kwotę ponad 5,5 miliona. Podobny los spotkał drugi przetarg, kiedy to potencjalny wykonawca wycofał się przed podpisaniem umowy i nie przedstawił wymaganych dokumentów.

Sukcesem zakończył się dopiero trzeci przetarg, który wygrała firma PRO-BUD Janusz Pawłowski i Wspólnicy Sp. j. z Legnicy, realizująca przed laty m.in. chojnowski Basen Miejski. Rozpoczęcie inwestycji możliwe było dzięki podjęciu przez radnych uchwały o zwiększeniu dofinansowania ze strony budżetu miasta. W tym samym czasie udało się uzyskać zgodę Urzędu Marszałkowskiego na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji o pół roku; termin rozliczenia został przesunięty na koniec maja 2019 roku.

W lipcu 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim zdecydowano o zwiększeniu dofinansowania dla chojnowskiego projektu o 1 450 000 złotych, o które starał się zarówno burmistrz jak i kierownik Przychodni Rejonowej.

Budowa nowego centrum medycznego - w kwietniu i dziś

Nowa przychodnia - nowy sprzęt

Termin zakończenia inwestycji mija 31 stycznia 2019 roku. Następnie rozpocznie się wyposażanie gabinetów w nowej przychodni, w których znajdą się m.in.: cyfrowy rentgen, stół zabiegowy do poradni urazowo-ortopedycznej, stół operacyjny do poradni chirurgicznej oraz wysokiej klasy aparat ultrasonograficzny.

Niestety, w ramach inwestycji nie będzie możliwe wyposażenie znajdującego się w budynku laboratorium analitycznego - wszystko za sprawą obostrzeń unijnych, które zabraniają zarabiania na nowym sprzęcie. Samo laboratorium przynosi chojnowskiej Przychodni Rejonowej spore dochody, duża cześć badań jest wykonywana na zlecenie lekarzy przyjmujących prywatnie.

21 listopada Urząd Miejski ogłosił zamówienie na dostawę specjalistycznego sprzętu medycznego dla Centrum Medycznego. Zamówienie obejmuje dostawę, montaż, instalację i uruchomienie cyfrowego aparatu rentgenowskiego oraz aparatu USG, który będzie wyposażony w głowice: do badań narządów jamy brzusznej, linową wysokich częstotliwości, endowaginalną do badań ginekologiczno-położniczych oraz do badań kardiologicznych i naczyniowych transkranialnych.


Komentarze

Brak rejestracji telefonicznej, czy online, kobiety które tam pracują nie potrafią obsługiwać komputera, brak lekarzy specjalistów, choćby raz w tygodniu. Sam nowy budynek nic nie da, trzeba zmienić podejście, obsługę, podpisać umowy z lekarzami specjalistami lekarzami. Jak była komuna i nic poza budynkiem się nie zmieni, komuna będzie nadal.
zgłoś komentarz
tak,to prawda ,ale to nie dziwne ,skoro w rejestracji ,pracują niedouczone stażystki,których po pół roku się ,,wymienia,na inne
zgłoś komentarz
Wiem,że to najmniej ważne,ale budynek raczej nie wygląda jak centrum medyczne,a jak stodoła,albo warsztat samochodowy.
zgłoś komentarz
Oj tym Chojnowianom to ciężko dogodzić :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.