Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

MON zachęca: Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej. Promocyjna kampania zawita do Chojnowa

Autor admin
Data utworzenia: 06 grudzień 2018, 12:22 Wszystkich komentarzy: 1


MON zachęca: Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej. Promocyjna kampania zawita do Chojnowa

14 listopada ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej". Zgodnie z założeniami na ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. 11 grudnia akcja prowadzona będzie także w naszym mieście.

- Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych - informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Na zaproszenie burmistrza, w ramach kampanii w Chojnowie zjawią przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień z Głogowa. Spotkania dla wszystkich zainteresowanych służbą wojskową i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem odbywać będą się 11 grudnia w Powiatowym Zespole Szkół.

- Nawiązując bezpośrednie kontakty, z klientami i przechodniami, żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości - informują organizatorzy.

Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jej celem jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych − szeregowych, podoficerów i oficerów.Komentarze

"Si vis pacem,para bellum"...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.