Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Patriotycznie w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP

Autor admin
Data utworzenia: 19 listopad 2018, 14:41 Wszystkich komentarzy: 2


Patriotycznie w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP

Chojnowski Chór Skoranta, działający pod batutą Piotra Koziara, zaprasza na koncert "Tobie, Polsko", który odbędzie się 25 listopada 2018 roku w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Chojnowie.

W repertuarze niedzielnego koncertu znają się pieśni i piosenki patriotyczne. Tematyka utworów będzie nawiązywać do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

To nie pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w naszym mieście w tym roku. W październiku kościół farny gościł koncert "Dla Niepodległej", podczas którego przed chojnowską publicznością zaprezentowali się: Justyna Reczeniedi, Bogusław Bidziński oraz Stanisław Deja. Chojnowska fara od wielu lat kojarzy nam się także z noworocznymi występami chóru Skoranta, podczas których wykonywane są najsłynniejsze kolędy i pieśni o tematyce bożonarodzeniowej.

Skorantę w patriotycznym repertuarze mieliśmy okazję usłyszeć niejednokrotnie, m.in. podczas obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 2017 roku. Podczas występu chór, soliści a także orkiestra dęta zaprezentowała mieszkańcom Chojnowa patriotyczne utwory z wieku XIX oraz XX; nie zabrakło także kilku pieśni współczesnych.

Tym razem chór na muzyczną ucztę zaprasza do neoromańskiego kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Początek koncertu zaplanowano na godzinę 18:00.Komentarze

Koncert jest bezpłatny???
zgłoś komentarz
Pod warunkiem że ksiądz nie będzie z tacą chodził.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.