Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Koncert dla Niepodległej w Niedźwiedzicach

Autor SP Niedźwiedzice
Data utworzenia: 12 listopad 2018, 18:48 Wszystkich komentarzy: 0


Koncert dla Niepodległej w Niedźwiedzicach

6 listopada w świetlicy wiejskiej w Niedźwiedzicach odbyła się uroczysta inauguracja upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, na której swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Chojnów Pan Andrzej Pyrz oraz przedstawiciele wsi Niedźwiedzic i Goliszowa m. in. Pan Józef Przyłucki oraz Pan Ryszard Dulik.

Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach zorganizowało w tym dniu montaż słowno-muzyczny dla uczczenia naszej wolności. Dzieci z Przedszkola w Goliszowie oraz uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wiele wzruszających piosenek oraz wierszy o charakterze patriotycznym, nie zabrakło również występów tanecznych i akrobatycznych. A wszystko to zachowując powagę i oddając szacunek symbolom narodowym. Każdy, nawet najmłodszy Polak wie, że oddajemy tym samym hołd wszystkim Polakom, którzy walczyli za naszą niepodległość, którzy już nie wrócili do swoich rodzinnych domów... Podczas wzruszającego występu naszych uczniów uroniono niejedną łzę, wiemy bowiem o tym, że niegdyś za śpiewanie hymnu można było stracić życie.

W drugiej części naszego spotkania wszyscy mieliśmy okazję wysłuchać zespołu "Przyjaciółki", których występ wywołał radość na naszych twarzach. Artyści z zespołu w pięknych strojach ludowych, ze śpiewem na ustach, wzbudził ogromne zainteresowanie wśród licznie zgromadzonej publiczności. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego pięknego dnia!

Grono pedagogiczne SP NiedźwiedziceKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform