Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Patriotyczna biesiada w Białej [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 11 listopad 2018, 20:14 Wszystkich komentarzy: 0


Patriotyczna biesiada w Białej [ZDJĘCIA]

Od początku tygodnia w wielu miejscach gminy Chojnów odbywały się obchody setnej rocznicy powrotu Polski na mapę świata. Kulminacją patriotycznego świętowania był dzisiejszy koncert pt. "Gmina Chojnów dla... Niepodległej", który odbył się w sali wiejskiej w Białej.

Wydarzenie, odbywające się pod patronatem Wójta Gminy Chojnów, zostało zorganizowane przez Bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewanie Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestników spotkania powitał wójt Andrzej Pyrz, który w swoim wystąpieniu przypominającym nam losy walki o niepodległość, powołał się na słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego - wielkiego orędownika wolnego państwa polskiego - Marszałek dawał nam do zrozumienia, że niepodległość nie jest dana na zawsze, tej niepodległości trzeba bronić, trzeba o nią dbać, trzeba pielęgnować historię i tradycję naszego narodu, bo nic nie trwa wiecznie - zaznaczył.

W części artystycznej wystąpiła grupa "Ostatnie Takie Trio", która zaprezentowała doskonale nam znane pieśni patriotyczne, w śpiewanie których włączyli się także goście uroczystości. Zespół kilkukrotnie bisował. Na zakończenie z członkami zespołu zaśpiewała Małgosia Pyrz w utworze Ave Maria. Na scenie prezentowały się również laureatki Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w miniony czwartek w Rokitkach.

Na najmłodszych uczestników czekały atrakcje dodatkowe. Bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury zaprosiło dzieci do udziału w patriotycznych konkursach, w których trzeba było wykazać się wiedzą o Polsce i jej historii - do wygrania były książki.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.