Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Vivat, Niepodległa! 100 biało-czerwonych balonów wzleciało w niebo

Autor Kasia_
Data utworzenia: 09 listopad 2018, 02:15 Wszystkich komentarzy: 2


Vivat, Niepodległa! 100 biało-czerwonych balonów wzleciało w niebo

Za nami Ognisko Patriotyzmu, będące jednym z głównych wydarzeń podczas Tygodnia Patriotyzmu. W Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie świętowano dziś 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przelana przed 100 laty krew naszych przodków pozwoliła nam dziś świętować i cieszyć się wolnością.

Uroczystość była poświęcona trudnej historii naszego narodu. Pieśń i słowo niosły się w przyszkolnym parku. Chojnowska młodzież zaprezentowała najważniejsze wersy poezji narodowo-wyzwoleńczej, które przeplatane były śpiewaniem najpiękniejszych pieśni patriotycznych, które towarzyszyły Polakom w wielu naznaczonych krwią momentach historii.

Ognisko Patriotyzmu to kolejny element w Tygodniu Patriotyzmu, który odbywa się w naszej szkole już po raz ósmy. W roku wielkiego jubileuszu, 100. rocznicy odzyskania niepodległości, nasze hasło to „Vivat, Niepodległa!”. […] Rozpoczynamy świętowanie tego wielkiego i jakże ważnego dla nas jubileuszu. […] Niech się niesie ogień miłości do Ojczyzny – tej, co nie zginęła – powiedział w swojej przemowie Mariusz Kowalczyk, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, kierując również słowa uznania w stronę nauczycieli i uczniów za ich zaangażowanie w wydarzenia patriotyczne organizowane z ramienia szkoły i miasta.

W uroczystości czynny udział brał chojnowski oddział Związku Strzeleckiego. Pieśni patriotyczne śpiewano przy gitarowym akompaniamencie w wykonaniu Dariusza Matysa.

Przybyli na wydarzenie mieli okazję rozgrzać się nie tylko przy ognisku, ale także przy tradycyjnej wojskowej grochówce.

Punktem kulminacyjnym dzisiejszego Ogniska Patriotyzmu było wypuszczenie w niebo 100 biało-czerwonych balonów.

Duch patriotyzmu i bardzo ciepła atmosfera sprawiły, że wielu z nas już teraz nie może doczekać się kolejnego Ogniska Patriotyzmu.

Komentarze

Fajerwerki, baloniki, co jeszcze w to niebo puszczą? Tak się składa ze gdzies to musi wylądować na ziemi. Ekologia pełną gębą
zgłoś komentarz
Ten Czesiek Dul to zabawny facet, zakłada jakiś mundur wojskowy, zarzucił sobie gwiazdki jak generał i udaje marines :) Czesiek wciągnij przynajmniej ten bęben. Czesiek przebieraniec hahaha
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.