Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Rozpoczynają się wielkie obchody stulecia odzyskania niepodległości

Autor admin
Data utworzenia: 07 listopad 2018, 16:50 Wszystkich komentarzy: 7


Rozpoczynają się wielkie obchody stulecia odzyskania niepodległości

Już 11 listopada wielki jubileusz stulecia odzyskania niepodległości. Taka rocznica wymaga odpowiednich obchodów - te chojnowskie rozpoczną się już 9 listopada a ich kulminacją będzie niedzielny koncert na chojnowskim Rynku.

9 listopada

Rozpoczęcie jubileuszu nastąpi w piątek, 9 listopada na chojnowskim Rynku od uroczystego wciągnięcia flagi na maszt i odśpiewania przez dzieci, młodzież i dorosłych Mazurka Dąbrowskiego. Wydarzenie uświetni swoją obecnością 23. Śląska Brygada Artylerii z Bolesławca.

O godzinie 11:30 centrum wydarzeń przeniesie się pod obelisk na ulicy Chmielnej, gdzie nastąpi złożenie kwiatów oraz Apel Pamięci.

11 listopada

Obchody dnia 11 listopada rozpocznie Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele farnym Świętych Apostołów Piotra i Pawła, która rozpocznie się o godzinie 10:30.

O godzinie 11:30 na Rynku ponownie odbędzie się odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez mieszkańców Chojnowa. Na godzinę 12:00 zaplanowano koncert "Dla Ciebie, Polsko" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4.

O godzinie 15:30 centrum wydarzeń przeniesie się ponownie na Rynek, gdzie rozpocznie się koncert piosenek i pieśni patriotycznych. Na godzinę 17:00 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru - Bayer Full, najstarszego i jednego z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej. Kulminacją obchodów będzie pokaz fajerwerków o godzinie 18:00.Komentarze

A apel Smoleński też będzie???
zgłoś komentarz
Bardzo odpowiedni zespół na Dzień Niepodległości,zaśpiewają Majteczki w kropeczki i Wszyscy Polacy(PIS) to jedna rodzina haha.
zgłoś komentarz
Disco polo na dni obchodów odzyskania po 100 latach niepodległości to faktycznie cios intelektualny, chyba kierowany tylko i wyłącznie do elektoratu pisu. Brawo Serkies, masz znakomite pomysły.
zgłoś komentarz
Julita, to niekoniecznie jest wina Pana Jana Serkiesa, na pewno jest pracownik od organizowania wydarzeń publicznych, i to pewnie jest pomysł tej osoby. Z drugiej strony Pan Burmistrz musiał takie coś podpisać, zaakceptować, więc... Ech, z jednej strony fajnie, że zaprosili kogoś poza Dniami Chojnowa, ale z drugiej strony- kurczę, to jest 100-lecie uzyskania niepodległości. Tutaj raczej ktoś śpiewający piosenki Pana Jacka Kaczmarskiego, nie pop z ubiegłego milenium.
zgłoś komentarz
ooo,,julita,,się ujawniła,i jak tam z tymi sejmikami?,,julita,,miałem rację ?
zgłoś komentarz
Spokojnie!!! Zaspiewają po Chinsku i nie będzie problemu o co chodzi.
zgłoś komentarz
Pikus - nie czepiaj się zespołu. Majteczki będą w kropeczki biało-czerwone . Jak Bayer Full to bajer
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform