Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Tłok przed cmentarzem. Nad bezpieczeństwem czuwa policja

Autor admin
Data utworzenia: 31 październik 2018, 13:03 Wszystkich komentarzy: 0


Tłok przed cmentarzem. Nad bezpieczeństwem czuwa policja

Choć Wszystkich Świętych dopiero jutro, już dziś można zaobserwować zwiększony ruch w okolicach chojnowskiej nekropolii. Przez okres świąteczny mundurowi będą prowadzić wzmożone działania w tym rejonie miasta.

Ruch na najbardziej zatłoczonym skrzyżowaniu ulic Parkowej i Wojska Polskiego jest kierowany przez funkcjonariuszy policji.

Bardziej wzmożonego ruchu spodziewać możemy się jutro. Problem stanowić będą wolne miejsca parkingowe - już teraz samochody parkują przy ulicach Parkowej, Jana III Sobieskiego, Rzemieślniczej, Adama Asnyka i Złotoryjskiej - na tę chwilę znalezienie wolnego miejsca nie powinno stanowić problemu; całkiem inaczej sytuacja może jednak wyglądać jutro.

Warto skorzystać z wyjątkowo ładnej pogody (jak na przełom października i listopada) i udać się na cmentarz pieszo.

Duży tłok na cmentarzach sprzyja działalności kieszonkowców, przed którymi przestrzega policja. Wybierając się na cmentarze nie zabierajmy ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów. Jeżeli już zdecydujemy się na zabranie ze sobą drogocennych przedmiotów czy pieniędzy, nie powinniśmy trzymać ich w łatwo dostępnych miejscach, takich jak torebki czy saszetki.

- Na terenie cmentarzy "kieszonkowcy" obserwują osoby pozostawiające koło nagrobków torebki i oddalające się w celu, np. nabrania wody dla roślin. Ta chwila wystarczy, aby dokonać kradzieży. Dlatego też, kiedy chociażby na chwilę oddalacie się Państwo - zabierajcie ze sobą swoją własność. Jeżeli odwiedzamy cmentarz wspólnie z rodziną, pozostawione rzeczy powierzmy opiece jednej z tych osób - informuje Komenda Miejska Policji w Legnicy.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.