Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Lego Star Wars

Na ratunek ofiarom nożownika. Akcja służb ratunkowych w szkole na Witosa [ZDJĘCIA]

Author: admin
Creation date: 30 October 2018, 14:18 All comments: 0


Na ratunek ofiarom nożownika. Akcja służb ratunkowych w szkole na Witosa [ZDJĘCIA]

Do budynku szkolnego przy ulicy Witosa wtargnął nożownik z kanistrem benzyny. W wyniku ataku w budynku uwięzionych zostało osiem osób, na pomoc którym ruszyły służby ratunkowe - to scenariusz dzisiejszych ćwiczeń służb ratunkowych, jakie miały miejsce w Powiatowym Zespole Szkół.

Dzisiejsze działania, które rozpoczęły się o godzinie 12:45, zostały przeprowadzone w ramach Powiatowo-Gminnych Ćwiczeń Obronnych pod kryptonimem Starostwo 2018. Akcja jest organizowana przez Starostwo Powiatowe w Legnicy we współpracy z samorządami lokalnymi.

Pozorowany atak na szkołę wymusił ewakuację wszystkich uczniów przebywających tego dnia w szkole. Osiem uwięzionych i rannych osób wymagało interwencji służb ratunkowych, w tym z wykorzystaniem podnośnika. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy zabezpieczyli teren, strażacy z Chojnowa oraz ochotniczych jednostek z Krzywej i Rokitek oraz ratownicy medyczni, którzy na miejscu udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym.

Ćwiczenia zakładały również pozorowanie gaszenia pożaru.

Na czas prowadzonej akcji ulica Witosa została zamknięta dla ruchu pieszego i samochodowego.

Działania służb ratunkowych obserwowali przedstawiciele władz powiatu ze starostą Janiną Mazur i wicestarostą Krzysztofem Sowińskim na czele, burmistrz Chojnowa Jan Serkies a także bryg. mgr inż. Zdzisław Sokół - Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.
Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.