Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Tanie OC w 2018 roku, gdzie takiego szukać?

Author: Partnerstwo
Creation date: 30 October 2018, 10:46


Tanie OC w 2018 roku, gdzie takiego szukać?

W ostatnich kilku latach ceny OC wzrastały bardzo szybko. Dość powiedzieć, że od 2015 r. składka podwyższyła się przeciętnie o 100%! To dużo, ale na szczęście w 2018 r. podwyżki wyhamowały, a ceny się ustabilizowały. Gdzie i jak w takim razie szukać taniego OC?

Przez Internet

Gdzie szukać taniego OC w 2018 r.? W odpowiedzi na to pytanie coraz częściej można usłyszeć: w Internecie. Trudno się dziwić, skoro znalezienie korzystnego cenowo ubezpieczenia od odpowiedzialności w Sieci okazuje się niezwykle szybkie i łatwe. Kluczowe jest porównanie dostępnych na rynku ofert, tak aby dowiedzieć się, ile trzeba zapłacić za OC w wielu towarzystwach. Można to sprawdzić w kalkulatorze OC/AC na najtaniejuagenta.pl i na innych tego rodzaju stronach.

Kalkulatory i porównywarki internetowe to całkowicie darmowe narzędzia, dzięki którym jest możliwe znalezienie najtańszego OC w ciągu zaledwie kilku minut. Aby skalkulować składkę w wielu towarzystwach, należy tylko uzupełnić formularz, wprowadzając w kolejnych rubrykach informacje na temat właściciela i dane dotyczące auta. To naprawdę nic trudnego, szczególnie jeśli masz pod ręką dowód rejestracyjny. Po wypełnieniu wszystkich pól Twoim oczom ukazuje się czytelny ranking, w którym oferty OC są posortowane do najtańszej do najdroższej. Na tej podstawie wybór staje się banalnie prosty.

Jak widać, porównywarki i kalkulatory internetowe są nie tylko skutecznym, ale również bardzo wygodnym narzędziem wspierającym poszukiwanie najtańszego OC. Można z nich skorzystać bez wychodzenia z domu i wstawania z fotela, wybierając i kupując polisę od początku do końca online. Trzeba jednak pamiętać, że po kupnie nowego ubezpieczenia przez Internet trzeba samemu wypowiedzieć wcześniejszą polisę, o ile się ją posiadało. W Internecie przeczytasz wiele informacji również na temat tego, jak przebiega darowizna samochodu w rodzinie.

U agenta

Z roku na roku coraz więcej osób wybiera i kupuje OC w Internecie, jednak wciąż obowiązek ten najczęściej realizujemy podczas wizyty u agenta lub w multiagencji ubezpieczeniowej. Dotyczy to w szczególności ludzi starszych, którzy nie poruszają się sprawnie w rzeczywistości internetowej. Zadaniem agenta jest pomóc w wyborze najkorzystniejszej polisy, do czego wykorzystuje on własną porównywarkę ubezpieczeniową, działającą na identycznych zasadach jak porównywarki internetowe. Wystarczy dać mu dowód rejestracyjny i dowód osobisty, a następnie odpowiedzieć na kilka pytań, żeby dowiedzieć się, które towarzystwo oferuje najkorzystniejsze OC.

Wizyta u agenta ma niewątpliwą zaletę w postaci możliwości zadania pytań i wyjaśnienia wszelkich nie do końca zrozumiałych kwestii, czego nie da się zrobić w Internecie. O ile w Sieci jest się zdanym wyłącznie na siebie, o tyle agent gwarantuje swoje fachowe wsparcie. Dodatkowo bardzo często się zdarza, że po kupnie OC u agenta on załatwia za klienta wypowiedzenie wcześniejszej polisy, podczas gdy w przypadku wyboru polisy online trzeba to zrobić samemu.

Podsumowanie

Poszukiwanie najtańszego OC zarówno przez Internet, jak i u agenta ma swoje zalety i wady. Trudno stwierdzić, która metoda jest lepsza, bo obie są skuteczne, a wybór jednej z nich jest uzależniony przede wszystkim od Twoich osobistych preferencji. Jeśli nie chce Ci się tracić czasu na wizytę u agenta i dobrze radzisz sobie w Internecie, wybór polisy online wydaje się jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Z kolei w przypadku, gdy wolisz porozmawiać twarzą w twarz z fachowcem, mając poczucie pewności i bezpieczeństwa, w celu znalezienia jak najtańszego OC udaj się do agenta lub multiagencji ubezpieczeniowej.