Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Podsumowanie programu Erasmus+

Autor Kasia_
Data utworzenia: 29 październik 2018, 16:38 Wszystkich komentarzy: 0


Podsumowanie programu Erasmus+

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie po raz trzeci wziął udział w programie Erasmus+. W dniach 14-19 października uczniowie gościli w swoich domach 40 rówieśników z Anglii, Francji, Niemiec, Portugalii, Włoch i Rumunii.

Od 14 do 16 października młodzież przebywała w Krakowie, gdzie zwiedziła najważniejsze miejsca w tym mieście oraz wzięła udział w międzynarodowej konferencji poświęconej problemowi uczniów z doświadczeniami migracji w europejskich systemach oświaty.

17 października w Starostwie Powiatowym w Legnicy miała miejsce konferencja pod hasłem „Wielokulturowość”, podczas której uczniowie przedstawili prezentacje na temat mniejszości narodowych na Dolnym Śląsku, postrzegania obcokrajowców przez Polaków, a także ich działań na rzecz mniejszości etnicznych podczas II wojny światowej.

Grupa młodzieży podczas pobytu w Polsce zwiedziła także fabrykę bombek w Złotoryi oraz uczestniczyła w warsztatach na temat grekokatolicyzmu i historii Łemków, które zostały poprowadzone przez ks. Pawła Berezka w Zamienicach.

Jednym z największych wydarzeń związanych z programem Erasmus + był Festiwal Wielokulturowości na chojnowskim Rynku, z którego szerszą relację można zobaczyć tutaj: klik.

Pożegnalna kolacja dla uczestników programu Erasmus+ w Chojnowie odbyła się w Domu Schrama.

Projekt miał na celu propagowanie wielokulturowości i szerzenie tolerancji. Uczestnikom programu przyświecała idea łączenia ludzi ponad podziałami, tworzenia wspólnoty bez względu na pochodzenie i język, jakim się posługujemy.

Dla uczniów była to okazja nie tylko do poznania kultury i obyczajów innych narodowości, ale także do szlifowania języka. Wszystkie warsztaty, jakie odbyły się w ramach Erasmusa prowadzone były w języku angielskim.

Poniżej prezentujemy krótką fotorelację z przebiegu programu Erasmus+.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.