Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - grudzień 2014

10 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Uczniowie PZS z odwiedzinami w Świebodzicach i Szklarach Górnych
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, już kolejny rok z rzędu wykazują się bardzo szlachetnymi inicjatywami. W tym roku z okazji Mikołajek odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Świebodzicach oraz w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szklarach Górnych.
09 grudzień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Zdarzenie drogowe w Michowie. Volkswagen wymusił pierwszeństwo.
Dziś około godziny 13:30, w pobliskim Michowe, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego oraz ciężarówki. Jadąca pojazdem marki Volkswagen kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce zmierzającej drogą krajową 94 w kierunku Bolesławca. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało i obeszło się bez pomocy medycznej.
09 grudzień 2014, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 3
RODZICE! W KOŃCU RZĄDZĄCY POMYŚLELI O NASZYCH DZIECIACH

Sejm w październiku przegłosował ustawę o zakazie sprzedaży niezdrowej żywności na terenie szkół podstawowych, gimnazjów. Ze stołówek przedszkolnych, szkolnych znikną przesłodzone śniadania i przesolone obiady. Wszechobecna reklama śmieciowych produktów i maszyny pełne słodkich napojów, batonów będą musiały zniknąć.

10 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jarmark Świąteczny po raz trzeci w Chojnowie

Już w najbliższą niedzielę o godz. 15.00, chojnowski Rynek zamieni się w miejsce magiczne. Wszystko to za sprawą Jarmarku Świątecznego, który odbędzie się w naszym mieście po raz trzeci. Tego dnia w centrum Chojnowa staną świąteczne stragany pełne kartek, ozdób choinkowych, obrazów i wypieków.

09 grudzień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zawsze mi się marzyła gra Czarnych Rokitek w IV lidze - rozmowa z Bogdanem Styrkowcem

Czarni Rokitki zakończyli zmagania rundy jesiennej w klasie okręgowej na doskonałym piątym miejscu. Nie mała w tym zasługa prezesa klubu - Bogdana Styrkowca z którym udało nam się przeprowadzić rozmowę. Serdecznie zapraszamy do lektury.

08 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
W nocy silna mgła. Widzialność spadnie do 50 metrów
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu informuje o możliwości wystąpienia silnej mgły na naszym terenie.
08 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 3
Prawo do opieki nad dziećmi w przerwie świątecznej
"Drodzy Rodzice i Opiekunowie, pamiętajcie, że macie prawo by nauczyciele zaopiekowali się Waszym dzieckiem podczas przerwy świątecznej (...)". Takimi słowami rozpoczyna się otwarty list Minister Edukacji Narodowej, Joanny Kluzik-Rostkowskiej skierowany do rodziców i opiekunów dzieci uczących się szkołach podstawowych oraz gimnazjach.
09 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
III Tura Wyborów Samorządowych w Gminie ChojnówW gminie wiejskiej Chojnów wybory nie zakończyły się na II turze. Mieszkańców czeka jeszcze III-uzupełniająca tura wyborów.
08 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Finał Kampanii na Rzecz Sprawiedliwego Handlu w Gimnazjum nr 2

W piątek tj. 5 grudnia, w Gimnazjum nr 2 odbył się finał Kampanii na Rzecz Sprawiedliwego Handlu. Zaangażowani uczniowie mogli wykazać się wiedzą zdobytą podczas warsztatów poprowadzonych przez przedstawiciela „Koalicji Sprawiedliwego Handlu” pana Boryka Bińkowskiego oraz spotkań z gimnazjalistami tworzącymi w szkole Kapitułę Zielonej Flagi. W tym celu, delegacje klas spotkały się w szkolnej auli, gdzie przygotowano dla nich szereg konkurencji. Uczestnicy zaprojektowali logo sprawiedliwego handlu, odpowiedzieli na pytania dotyczące Fair Trade, ułożyli hasła promujące sprawiedliwy handel.

07 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mikołajkowy Turniej Siatkówki w Powiatowym Zespole Szkół

Piątek tj. 5 grudnia, dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół upłynął pod znakiem sportowej rywalizacji. Wszystko to za sprawą Mikołajkowego Turnieju Siatkówki. Uczniowie rozegrali bardzo emocjonujące mecze, walcząc o każdy punkt. Jednak poza rywalizacją, była to również świetna okazja do integracji i dobrej zabawy. Podczas turnieju wyłoniono cztery najlepsze drużyny, które ponownie spotkają się na boisku w styczniu. Wtedy powalczą o Puchar Dyrektora Szkoły.

09 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miejsko-Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych za nami
W sobotę tj.6 grudnia, w Gimnazjum nr 2 został rozegrany Miejsko-Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, dzięki czemu mecze były zacięte i bardzo emocjonujące. Mimo elementu rywalizacji, sobotnie przedpołudnie było dla uczniów przede wszystkim doskonałą zabawą. Udowodnili, że gra w tenisa stołowego sprawia im wiele radości.
11 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 2
Chojnowianie na podium XXII Świdnickiego Festiwalu TańcaChojnowski zespół Brooklyn powraca do Chojnowa jak zwykle z pucharami i medalami. Tym razem nagrody wytańczyli na XXII Świdnickim Festiwalu Tańca organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Na podium tego turnieju stanęli również chojnowianie - Piotr Korol oraz Karolina Ziomek.
06 grudzień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Święty Mikołaj trenował dziś wraz ze szkółką piłkarską Stefana Stala
Dzisiejszy dzień niewątpliwie dla wszystkich dzieci był jednym z najbardziej wyczekiwanych w roku. To właśnie 6 grudnia do ich domów, przedszkoli czy też szkół przychodzi Święty Mikołaj, który przynosi wymarzone prezenty. Podczas dzisiejszego treningu Szkółki Piłkarskiej Talent Chojnów prowadzonej przez Stefana Stala pojawił się Święty Mikołaj, który zaskoczył wszystkie dzieci.
07 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
VII Maraton Pisania Listów Amnesty International w Gimnazjum nr 2 (video) AKTUALIZACJA

Dzięki zaangażowaniu Gimnazjum nr 2, chojnowianie już po raz siódmy mogli wziąć udział w międzynarodowym wydarzeniu- Maratonie Pisania Listów. Wczoraj o godzinie 12.00 uczniowie i nauczyciele wzięli długopisy w dłoń i rozpoczęli dwudniowe pisanie listów. W tym roku walczyli w obronie pokrzywdzonych ludzi z: Grecji, Uzbekistanu, Chin, Arabii Saudyjskiej, Wenezueli, Stanów Zjednoczonych, Indii, Nigerii. Tegoroczni maratończycy ustanowili nowy rekord szkoły. Napisali 3705 listów!

06 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Rodzinne warsztaty plastyczne w Domu Schrama

Okres świąteczny to czas magiczny, szczególnie dla dzieci. W tym okresie mogą wykazać się nie tylko w podjadaniu wigilijnych smakołyków, ale także przygotować własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. A jak wiadomo, praca w grupie zawsze sprawia więcej frajdy. Dlatego w dniu wczorajszym, tj. 06.12, w Domu Schrama w ramach Rodzinnych Warsztatów Plastycznych odbyło się spotkanie dla najmłodszych i ich opiekunów podczas których każdy miał okazję wykazać się artystycznie.