Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Archiwum - grudzień 2014

20 grudzień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Nietypowe jasełka w wykonaniu gimnazjalistów z "jedynki" (video)
Wczorajszy dzień, we wszystkich chojnowskich szkołach, nie był typowym piątkiem. Nasze dzieci i młodzież szykują się do świątecznej przerwy, która potrwa aż do siódmego stycznia. Zbliżające się wielkimi krokami Boże Narodzenie przyczyniło się do wspaniałej, świątecznej atmosfery. Piątkowy dzień wśród uczniów był dniem refleksji, skupienia i odpowiedniego przygotowania do narodzin Chrystusa.
21 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jasełka w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2
W ostatnich dniach, w chojnowskich szkołach panowała radosna i świąteczna atmosfera. Można było ją odczuć również w Gimnazjum nr 2, którego uczniowie z przyjemnością angażują się w wydarzenia artystyczne. Dzień po szkolnym koncercie kolęd, przyszedł czas na jasełka. Doskonale przygotowane, aktorsko- muzyczne widowisko obejrzeli uczniowie i grono pedagogiczne. Choć w przedstawieniu dominowała biblijna sceneria, obraz ten przeplatał się scenami z codziennego życia.
20 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jasełka w Powiatowym Zespole Szkół
Okres przedświąteczny to czas szczególny dla wszystkich uczniów. Z przyjemnością angażują się w nadanie budynkom szkoły świątecznego charakteru, ubieranie choinki, wykonywanie stroików i dekoracji bożonarodzeniowych. Każdego roku organizowane są również jasełka opowiadające historię Bożej Rodziny. Nie inaczej było w Powiatowym Zespole Szkół. Uczniowie wszystkich trzech szkół zaangażowali się w przygotowanie widowisk dla grona pedagogicznego oraz swoich kolegów i koleżanek.
19 grudzień 2014, CHZGKiM, Wszystkich komentarzy: 0
Uwaga! Przerwa w dostawie wody 19.12.2014
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chojnowie uprzejmie informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej przy ul. Reja nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicach:Reja, Poźniaków, Szpitalna, Grodzka, Krótka, Długosza i Kwiatowa.
24 grudzień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Chojnowianie gotowi do świąt. Nocny spacer z aparatem
Od dłuższego czasu podczas wieczornego spaceru mieszkańcy naszego miasta mogą nacieszyć oko licznymi ozdobami świątecznymi, które pojawiły się w rynku. Samo centrum, tuż po zapadnięciu zmroku, zmienia się nie do poznania. Liczne ozdoby, świecidełka czy wreszcie cudowna choinka sprawiają, że czujemy magię Bożego Narodzenia. Przechadzając się ulicami Chojnowa odczuwamy, że święta zbliżają się wielkimi krokami. Jednak nie tylko władze zadbały o to, aby nasze zazwyczaj ponure miasto zmieniło się nie do poznania.
19 grudzień 2014, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjum nr 1  w :"Niebieskim Parasolu"
W dniu 18-go grudnia 2014r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Opiekuńczym „Niebieski parasol” w Chojnowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II przygotowała dla podopiecznych ośrodka przedświąteczne spotkanie kolędowe.
22 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy do zapisów na Ferie Zimowe z MOKSiR!

Ferie zimowe w województwie dolnośląskim rozpoczną się 19 stycznia i potrwają do 1 lutego. Dla uczniów jest to czas odpoczynku i dobrej zabawy. MOKSiR, tradycyjnie jak co roku, zapewnia dzieciom powyżej 7 roku życia ciekawe zajęcia, podczas których będą mogły rozwijać umiejętności kulinarne, plastyczne, teatralne czy taneczne. Tegoroczne ferie zimowe z MOKSiR zaplanowano na drugi tydzień wolnego (26.01.2015-30.01.2015).

19 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 1
"Błyskotliwe" Gimnazjum nr 1 (video)
Okres zimowy, to czas kiedy szybciej zapada zmrok i stajemy się niewidoczni na drodze. Mało kto pamięta o tym, że istnieją proste sposoby by uchronić się przed nieszczęściem. W tym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zadbało, aby każdy z uczniów pamiętał, że jeden odblask może uratować życie. Konkurs "Błyskotliwi" skierowany do dzieci i młodzieży ma na celu uświadomić społeczeństwo, które w większości nie ma pojęcia jakie to ważne. W projekt postanowiło zaangażować się Gimnazjum nr 1 w Chojnowie.
22 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
"Hej ludzie, idą święta" - Amelka i Karolina Brylak
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dwie młode mieszkanki Chojnowa wraz z panią Agnieszką Justyną Szumiło przygotowały i wykonały świąteczną piosenkę.
18 grudzień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
III Sesja Rady Gminy Chojnów już jutro.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na III Sesję Rady Gminy Chojnów, która rozpocznie się jutro o godzinie 11:00. Tradycyjnie nasi radni spotkają się w sali posiedzeń nr 6 Urzędu Gminy Chojnów, ul. Fabryczna 1.

18 grudzień 2014, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjum nr 2 weźmie udział w konkursie "Błyskotliwi" (video)
W 2013 roku doszło do 9 489 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 1 147 osób, a ponad 9 000 zostało rannych. To tragiczny bilans a cytowane liczby to wiele dzieci idących do i ze szkoły. Od 31 sierpnia bieżącego roku wszedł w życie przepis mający za zadanie zminimalizować te tragiczne dane. Po zmroku piesi, którzy poruszają się poza granicami miasta winni mieć na sobie elementy odblaskowe co spowoduje, że będą dobrze widzialni po zmroku.
19 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gdzie kupować najtaniej przed świętami. Porównanie cen w chojnowskich marketach
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W mieście widać już wiele akcentów związanych właśnie z tym okresem. Również witryny sklepowe wyglądają inaczej, bardziej kolorowo. Nie ma co ukrywać - wszyscy szykują się do nadchodzącego Bożego Narodzenia.
19 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs kolęd i stroików w Gimnazjum nr 2
Wspólne śpiewanie kolęd to jedna z najważniejszych bożonarodzeniowych tradycji. Większość z nas rozpoczyna ich śpiewanie w gronie rodzinnym, przy wigilijnym stole. Jak bardzo kolędy wprowadzają nas w świąteczny nastrój- o tym mogli przekonać się uczniowie i nauczyciele, którzy wczoraj o godz. 13.00 zgromadzili się w auli Gimnazjum nr 2, aby wziąć udział w szkolnym konkursie kolęd.
18 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs stroików i kiermasz świąteczny w SP4

Okres przedświąteczny to idealny moment na przygotowanie stroików. Własnoręczne tworzenie ozdób ma szczególne znaczenie, przede wszystkim dla tych najmłodszych. Szkoła Podstawowa nr 4 stworzyła uczniom możliwość wykazania się i zaprezentowania swoich umiejętności. Przygotowany konkurs stroików spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, pobudził kreatywność, dzięki czemu mogliśmy podziwiać wyjątkowe dekoracje, wykonane różnorodną techniką.

18 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Kulturalny czwartek - część II
W drugiej odsłonie naszego cyklu "Kulturalny czwartek" pod lupę bierzemy teatr. Czy warto? Pewnie, że tak. Przekonajcie się sami, że istnieją różne rozwiązania na wolne, weekendowe popołudnie. Zapraszam do lektury!