Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Archiwum - grudzień 2014

31 grudzień 2014, Champion Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku życzy klub Champion Chojnów Powiat Legnicki
Klub Sportowy Champion Chojnów Powiat Legnicki pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Życzymy wszystkim mieszkańcom naszego miasta i gminy, naszym kibicom, wielu radosnych chwil, samych sukcesów zarówno tych zawodowych, jak i w życiu prywatnym oraz spełnienia wszystkich marzeń.
31 grudzień 2014, OSP KSRG Rokitki, Wszystkich komentarzy: 0
Podsumowanie roku OSP KSRG Rokitki (video)
Koniec roku to czas podsumowań... Nie inaczej jest w OSP KSRG Rokitki! W mijającym roku zaliczyliśmy 53 zdarzenia, mniej lub bardziej poważne. Wśród nich były między innymi: wypadki drogowe z udziałem osób poszkodowanych; pożary budynków, łąk i lasów, plamy oleju; gniazda os i szerszeni czy zabezpieczenie niewybuchu.
31 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 1
Fajerwerki - zachowaj ostrożnośćNoc sylwestrowa zbliża się co raz większymi krokami. Pamiętajmy o bezpiecznym obchodzeniu się z materiałami pirotechnicznymi. Większość z nich jest prawidłowo wykonana i oznakowana, lecz na naszym rynku pojawiają się i takie fajerwerki, które zagrażają naszemu bezpieczeństwu i mogą doprowadzić do wypadku.
30 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pies szuka domu

Urząd Gminy Chojnów otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek wsi Jaroszówka o piesku, który błąkał się w okolicach drogi wojewódzkiej nr 335 z Chojnowa do Jaroszówki. Piesek jest bardzo łagodny i przyjazny, rasy mieszanej, nieduży, długowłosy o maści czarno-białej. W momencie znalezienia miał na sobie brązową obrożę. Aktualnie piesek znajduje się pod opieką mieszkanki Jaroszówki, która jednak nie ma warunków ani możliwości, aby go zatrzymać na stałe.

29 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Chojnowscy policjanci otrzymali nowy radiowóz

Dziś o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste przekazanie radiowozu zakupionego dla Komisariatu Policji w Chojnowie. Zakup ten został sfinansowany przez Komendę Główną Policji, Gminę Miłkowice, Gminę Chojnów oraz Miasto Chojnów.

30 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
"Most miłości" w Chojnowie?- Pierwsza kłódka z inicjałami na chojnowskiej kładce

Przypinanie kłódki do mostu na znak miłości jest rytuałem odprawianym na całym świecie.Choć idea wieszania kłódek nie jest nowa, stała się popularna w 2006 r., kiedy pisarz Federico Moccia w powieści „Tylko Ciebie chcę” umieścił scenę, w której główni bohaterowie, na znak miłości przypięli kłódkę na rzymskim moście Ponte Milvio. Od tego czasu „kłódkomania” ogarnęła cały świat.

29 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Ostrzeżenie przed ptasią grypą na terenie powiatu legnickiego
W związku z pojawieniem się ptasiej grypy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Legnicy prosi o niezwłoczną informację o zauważonych padnięciach ptaków lub innych zauważonych niepokojących objawach występujących u dzikich ptaków.
29 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 3
Recydywista z Chojnowa ukradł automat do gier i ranił kolegę maczetą

Prokuratura Rejonowa w Złotoryi oskarżyła niebezpiecznego recydywistę z Chojnowa o dokonanie szeregu przestępstw.25-letni Andrzej Ś. działając sam groził przestępstwem chłopakowi swojej siostry i ranił maczetą kolegę, a wspólnie z innymi osobami ukradł automat do gier i stare akumulatory.

30 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Plan zimowego utrzymania dróg na terenie gminy Chojnów

Dostępny jest plan zimowego utrzymania dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych na terenie Gminy Chojnów. Plan zawiera kontakty do osób odpowiedzialnych za stan poszczególnych odcinków dróg. Wymieniono w nim również 9 rejonów zimowego utrzymania, które mają pierwszeństwo w odśnieżaniu. Dodatkowo wskazano miejsca niebezpieczne: zakręty, podjazdy, zjazdy, skrzyżowania, zatoki autobusowe, które będą posypywane mieszanką piaskowo- solną.

27 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 1
Najtragiczniejsze święta w Polsce od lat
Przez ubiegłe trzy dni w Polsce miały miejsce aż 654 pożary. Zginęło w nich 15 osób, a 37 zostało rannych.
27 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zgubione, znalezione

Od mieszkańców Chojnowa otrzymaliśmy dwa zgłoszenia- o znalezionych i poszukiwanych kluczach.

Za starym stadionem został znaleziony pęk kluczy na smyczy. Jeden duży i dwa małe. Dołączam zdjęcie.

Dnia 24.12 zgubiłem klucze do samochodu marki Mitsubishi. Dodam że klucze były zawieszone na krótkiej (ok. 10 cm) czarnej smyczce.

25 grudzień 2014, Małgorzata Uroda , Wszystkich komentarzy: 0
Jak poradzić sobie ze świątecznym obżarstwem – 3 sposoby na niestrawność
W tradycję Świąt Bożego Narodzenia, w większości domów, wpisana jest uczta wigilijna złożona z 12 potraw, z których każdą z osobna należy skosztować. Poranek Bożonarodzeniowy to syte śniadanie, potem Rodzinny obiad, desery, kolacje i tak przez trzy dni. To okres na który czekamy cały rok i większość z Nas na czas Świąt porzuca zalecenia lekarskie, restrykcyjne diety i ,,popuszcza pasa”. Świąteczne potrawy to niezłe wyzwanie dla organizmu. Tłusty karp przegryzany makowcem, a następnie śledziową sałatką z majonezem to niezły prezent dla układu trawiennego. Jak poradzić sobie z dolegliwościami związanymi z przejedzeniem?
24 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Wieczerza Wigilijna w "Niebieskim Parasolu"Wigilia Bożego Narodzenia to dzień, w którym razem z naszymi bliskimi zasiadamy przy jednym stole. Razem kolędujemy, spożywamy tradycyjne wigilijne potrawy, wspólnie wspominamy ubiegłe czasy. Tego właśnie dnia zapominamy o wszystkich sporach i sprawach które nas trapią.
23 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Zaginął pies. Klub Psich Zaprzęgów "Sfora Chojnów" prosi o pomoc (Aktualizacja)
Ubiegłej nocy około godziny 23 z terenu jednej z chojnowskiej posesji uciekł pies. Jest to roczna sunia rasy Alaskan Malamut, pies jest z rodowodem, posiada chip o nr 967000009519877, wabi się Shadow.
23 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 2
Silny wiatr dał się we znaki. Strażacy musieli interweniować
Wiatr, z którym nasz kraj zmaga się już od jakiegoś czasu ubiegłej nocy pokazał swoją prawdziwą naturę. Jego porywy, które dochodziły nawet do 90 km/h przyniosły wiele strat, również dla mieszkańców miasta i gminy Chojnów.
Sklep Bigform