Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Archiwum - grudzień 2013

26 grudzień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Fajerwerki tylko w Sylwestra i Nowy Rok

Jak co roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia Wojewoda Dolnośląski wydaje zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych. Sylwester zbliża się wielkimi krokami, to też nie trudno – już dziś – doświadczyć przejawów nieodpowiedzialnego korzystania z fajerwerków. Zakaz obowiązywać będzie do 10 stycznia 2014 roku.

20 grudzień 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 1
Betlejem... Jerzy Kucharski zaprasza

Do Betlejem dotarłem pod koniec epoki nierealnego socjalizmu. Jak? Przez Egipt, który utrzymywał stosunki dyplomatyczne z Izraelem. Kair opuszczaliśmy pod eskortą policji. Zamieszkaliśmy w hotelu przy siódmej stacji drogi krzyżowej. Pusto. Patrole wojskowe, palestyńczycy i my. Co nas tam zagnało? Jak to ująć? Jeśli coś ważnego wydarzyło się w dziejach rodzaju lidzkiego, to to coś wydarzyło się właśnie tu.

19 grudzień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 11
„Uwaga” TVN w Chojnowie. „Czy weterynarz postąpił etycznie?”

Kilka dni temu w programie „Uwaga” emitowanym przez stację TVN mieliśmy okazję obejrzeć reportaż „Czy weterynarz postąpił etycznie?”. Dziennikarze TVN przybyli do Chojnowa aby przyjrzeć się sprawie lekarza weterynarii działającego w naszym mieście jako hycel. Wacław Pachecka po złapaniu jednego z psów, po podaniu środka usypiającego użył pistoletu do uboju zwierząt...

19 grudzień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zderzenie aut na A4 na wysokości Krzywej

Po godzinie 8 na 56 kilometrze autostrady A4, na jezdni prowadzącej od Zgorzelca w stronę Wrocławia, niedaleko Krzywej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Na miejscu interweniowała straż i policja. Ruch w miejscu zdarzenia jest utrudniony.

18 grudzień 2013, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Witelon Jam Session ze świąteczną nutą!

20 grudnia 2013 roku o godzinie 19:30 w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbędzie się druga edycja „Witelon Jam Session”, czyli wspólna, spontaniczna gra muzyków.

18 grudzień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 6
Jarosław Humenny walczy o tytuł Najlepszego starosty Dolnego Śląska

Przeróżne rankingi, konkursy i plebiscyty od zawsze wywołują wiele emocji. Chętnie wskazujemy osoby, rzeczy, zachowania, które naszym zdaniem zasługują na uwagę. Gazeta Wrocławska postanowiła zorganizować plebiscyt na najlepszego starostę Dolnego Śląska. Wśród startujących w „wyborach” jest oczywiście chojnowianin, starosta legnicki Jarosław Humenny.

18 grudzień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Śmiertelny wypadek na A4 przy zjeździe do Chojnowa

Dziś, tj. 18 grudnia 2013 r. po godz. 6 na 73. kilometrze autostrady A4 w okolicach zjazdu na Chojnów i Złotoryję w kierunku granicy doszło do śmiertelnego wypadku. Wstępne informacje mówią o sytuacji, w której kierowcy zepsuł się samochód, wysiadł z auta i chciał ustawić trójkąt ostrzegawczy. Wtedy został śmiertelnie potrącony przez inną „osobówkę”.

17 grudzień 2013, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 0
Sylwester i nowa odsłona Pałacyku w 2014 roku!!!!

Drodzy Państwo, wielu z Państwa gościło u nas w 2013 roku. Dziękujemy za zaufanie, za skorzystanie z naszej oferty. Byliście u nas, aby się bawić: przy okazji okolicznościowych imprez, szaleć w karnawale, świętować jubileusze, brać udział w konferencjach i spotkaniach biznesowych, ale także z innych , zgoła odmiennych, powodów. Liczymy, że czuliście się Państwo u nas dobrze i postanowiliście do nas wrócić i w nadchodzącym roku.

18 grudzień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 2
O bezpieczeństwie w sieci w chojnowskiej "czwórce"

Temat bezpieczeństwa w Internecie jest zawsze aktualny. Wraca przy każdej okazji, najczęściej gdy jest już za późno. Właściwych postaw w trakcie przeglądania zasobów globalnej sieci warto uczyć się od dziecka. Z tego założenia wyszli mundurowi z Komisariatu Policji w Chojnowie planując organizację spotkań z uczniami najmłodszych klas z naszego miasta. W poniedziałek, 16 grudnia 2013 r. odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4. Pomagał im Grzegorz Wiszniowski, który Internet zna od podszewki.

17 grudzień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„Zespół nie jest jak szkoła – grania nie nauczysz się z książek” – Rok Starsi (wywiad)

Rok Starsi, już nie Rock Stars. W większości przypadków wiele lat młodsi, bądź rówieśnicy, choć w odniesieniu do swoich dotychczasowych fanów faktycznie są starsi. Jednak patrząc na czas jaki potrzebowali aby zdobyć serca tych, którzy ich słyszeli niebawem ich nazwa może być mocno nieaktualna. Rok Starsi, lata świetle dojrzalsi niż podczas „Talentów znad Skory” gdzie mogli pokazać się chojnowianom. Wielu skojarzy ich z coverami popularnego zespołu Enej, którego droga do gwiazd jest wzorem do naśladowania. Przed Państwem 16 latek i 17 latkowie, którzy dziś może jeszcze nie są gwiazdami, lecz niebawem może o nich usłyszeć cała Polska. Panie i Panowie – Rok Starsi!

17 grudzień 2013, Gimnazjum nr 2 , Wszystkich komentarzy: 4
Gimnazjum nr 2 w Chojnowie laureatem narodowego konkursu "Przyjaźni Środowisku"!!!

W tym dniu w Centrum Olimpijskim PKOL odbyła się uroczysta Gala XIV edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni środowisku", na której w najliczniej obsadzonej, a co za tym idzie najtrudniejszej do wygrania kategorii "Promotor Ekologii" chojnowskie gimnazjum zostało Laureatem obok takich podmiotów jak Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu, Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej czy Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce.

17 grudzień 2013, LMKS SFORA Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Czeskie medale TKD dla zawodników LMKS SFORA Chojnów

W sobotę 14 grudnia 2013 roku młodzi adepci Taekwondo z LMKS GLADIUS Bolesławiec i z LMKS SFORA Chojnów wzięli udział w 19 th International Christmas Tournament organizowanym przez SK TKD LACEK w Pelhřimov. Jest to tradycyjna impreza sportowa punktowana przez Czeską Federację Taekwondo, która co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem ekip zagranicznych. Tym razem zmagania podjęło ponad 430 taekwondzistów z klubów TKD z Austrii, Białorusi, Chorwacji, Czech, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Słowenii, Turcji, Węgier. Połączone siły naszych klubów w liczbie 13 zawodników przywiozły dorobek 11 medali.

17 grudzień 2013, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjum nr 1 z wizytą w Dreźnie

W dniu 13.12.2013 r. grupa 24 uczniów Gimnazjum nr 1 wybrała się pod opieką nauczycieli (p. Anny Kucharczyk, p. Klaudii Dominiak i p. Michała Krzyżanowskiego) na wycieczkę do Drezna, która miała charakter edukacyjny. Dała uczniom możliwość sprawdzenia posiadanych umiejętności językowych oraz zapoznania się z niemieckim tradycjami bożonarodzeniowymi.

16 grudzień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy w Piotrowicach (foto + video)

Stoły pełne pysznych wypieków, dekoracji, ozdób świątecznych, wokół zapach świątecznych przypraw i żywej choinki, a w tle znane kolędy – tak w skrócie opisać można I Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy w Piotrowicach. Mimo, iż był to debiut naszej gminy w organizacji tego typu imprezy, to zdecydowanie był to debiut udany.

16 grudzień 2013, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjalna mała liga piłki nożnej

"Piłkarska środa", wieczorne zmagania najlepszych drużyn w Europie, ostateczne rozstrzygnięcia w fazie grupowej Ligi Mistrzów...Wcześniej bo w środowe popołudnie w hali PZS na parkiet wybiegły najlepsze drużyny z klas pierwszych Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II i Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika.

Sklep Bigform