Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Archive - November 2017

30 November 2017, Kasia_, All comments: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem chojnowskiego Kina Kultura. Z całą pewnością będzie można poczuć już świąteczny klimat, ale nie zabraknie też czegoś dla miłośników dramatu i filmów biograficznych.

30 November 2017, Partnerstwo, All comments: 0
Repertuar kina Helios (1-7 grudnia)

Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 1 do 7 grudnia 2017 roku.

30 November 2017, admin, All comments: 0
Po raz dziesiąty będą pisać do prezydentów, ministrów, premierów...
2 i 3 grudnia w Gimnazjum nr 2 odbędzie się dziesiąta edycja Maratonu Pisania Listów. Akcja polega na wysyłaniu apeli do władz oraz listów solidarności do osób, których prawa są łamane. W ubiegłym roku uczestnikom chojnowskiego wydarzenia udało się napisać ponad 3800 listów.
30 November 2017, admin, All comments: 0
Potencjalny zabójca drogowy z gminy Chojnów w rękach policji
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Chojnów, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sądowemu. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila. Za popełniony czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
30 November 2017, admin, All comments: 0
Rusza modernizacja chojnowskiego dworca kolejowego
"Uwaga! Roboty budowlane" - tabliczki z taką informacją kilka dni temu pojawiły się na bramach wokół chojnowskiego dworca kolejowego, budząc tym samym pozytywne odczucia ze strony mieszkańców naszego grodu. Firma wyłoniona przez Polskie Koleje Państwowe powoli bierze się za remont budynku, który miejmy nadzieję już wkrótce stanie się chlubą Chojnowa.
30 November 2017, Kasia_, All comments: 0
Rozdajemy bilety do kina - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (1 grudnia) seanse filmu „Cicha Noc” w legnickim kinie Helios.

29 November 2017, admin, All comments: 0
O centrum medycznym, budżecie i inwestycjach... Za nami listopadowa sesja Rady Miejskiej [WIDEO]
28 listopada w sali posiedzeń chojnowskiego Ratusza odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej Chojnowa. Zachęcamy do obejrzenia zapisu wideo z posiedzenia.
29 November 2017, admin, All comments: 5
Budżet Obywatelski 2018: Zmiany. Będzie mniej wymaganych podpisów i anonimowość głosowania
Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej jednogłośnie przyjęto uchwałę w sprawie przeprowadzenia na terenie miasta Chojnowa konsultacji społecznych w sprawie budżetu obywatelskiego jako części budżetu miasta Chojnowa na rok 2018. Podobnie jak w roku minionym, tak i w tym głosowanie poprzedziła dyskusja radnych i burmistrza. Tym razem poruszono m.in. kwestię kwoty przeznaczonej na pomysły mieszkańców Chojnowa, promocji budżetu partycypacyjnego, możliwości głosowania przez internet czy kontaktu Ratusza z autorami zwycięskich projektów.
29 November 2017, admin, All comments: 0
Policja bez litości dla niesprawnych samochodów. Od rana trwa akcja "SMOG"
Od godzin porannych na terenie powiatu legnickiego prowadzone są działania kontrolno-prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Pojazdy niesprawne techniczne będą eliminowane z ruchu drogowego.
01 November 2017, admin, All comments: 0
Młodzi piłkarze zmierzą się w Turnieju o Puchar Prezesa KGHM Zagłębia Lubin
2 grudnia w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół przy ulicy Jana Matejki odbędzie się druga edycja Turnieju o Puchar Prezesa KGHM Zagłębia Lubin. Tym razem na przeciwko siebie staną drużyny żaków.
28 November 2017, admin, All comments: 1
Co z mostem na Legnickiej?
Kilka miesięcy temu ruszyła budowa tymczasowego mostu na ulicy Legnickiej. Ruszyła i... po kilku tygodniach została przerwana, co wzbudziło niepokój wśród kierowców i pieszych poruszających się po moście. Kiedy możemy liczyć na wznowienie prac? Pewne światło na inwestycję rzuca pismo od Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, jakie podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej odczytał burmistrz Jan Serkies.
28 November 2017, admin, All comments: 0
Dekomunizacja w Chojnowie. Mieszkańcy jednej z ulic będą mieli nowego patrona
Ponad rok temu weszła w życie ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego. Według jej zapisów w przestrzeni publicznej nie powinny funkcjonować nazwy dróg, ulic, mostów i placów upamiętniające osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny. Na czarnej liście znalazł się także patron jednej z ulic w Chojnowie. Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Jana Serkiesa, konieczna będzie zmiana nazwy.
30 November 2017, Partnerstwo, All comments: 0
Ocieplanie fundamentów domu bez piwnicy

Jeśli chcesz zmniejszyć ilość energii, jaka jest niezbędna do tego, by ogrzać dom, musisz dobrze izolować ściany i dach. Chcąc zaoszczędzić energię, pomyśl także o ciepłych oknach, instalacji grzewczej i wentylacyjnej.

28 November 2017, admin, All comments: 0
Historia chojnowskiego harcerstwa okiem Jerzego Sobczaka. Przed nami spotkanie autorskie
8 grudnia w Domu Schrama odbędzie się spotkanie autorskie z Jerzym Sobczakiem, autorem książki "Historia chojnowskiego harcerstwa".
28 November 2017, admin, All comments: 0
O wioskach tematycznych w świetlicy wiejskiej w Osetnicy
Wójt gminy Chojnów, Fundacja Dolina Nadziei oraz Stowarzyszenie Budziwojów - wieś inicjatyw możliwych zapraszają na seminarium pt. "Wioski tematyczne - narzędziem rozwoju ekonomii społecznej i przedsiębiorczości wiejskiej we Wrzosowej Krainie", które odbędzie się 29 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Osetnicy.