Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - listopad 2014

18 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
IV Turniej Szachowy o Puchar Polskiej Miedzi za nami

W sobotnim, IV Turnieju Szachowym o Puchar Polskiej Miedzi wzięło udział 84 zawodników. Rozrywki były prowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 15 minut na każdego zawodnika. Turniej szachowy był wydarzeniem kończącym Tydzień Patriotyzmu w Powiatowym Zespole Szkół.

17 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W Baszcie Tkaczy powstał oddział Muzeum Regionalnego

Wyremontowana Baszta Tkaczy była dostępna dla zwiedzających do 14 listopada. Tego dnia stała się ona oficjalnie oddziałem Muzeum Regionalnego. Na otwarcie przybyło wielu Chojnowian, którzy podziwiali obrazy i fotografie lokalnych artystów. Chętnie korzystali z punktu widokowego, aby móc ujrzeć panoramę miasta.

17 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Za nami Tydzień Patriotyzmu zorganizowany przez PZS

Dobiegł końca Tydzień Patriotyzmu zorganizowany przez Powiatowy Zespół Szkół. Odbyło się wzruszające widowisko muzyczno- poetyckie, ognisko patriotyczne, czytanie utworów o charakterze patriotycznym w chojnowskich szkołach i na zakończenie- IV Turniej Szachowy o Puchar Polskiej Miedzi.

17 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 15
Skład nowej Rady Gminy

Znamy skład nowej Rady Gminy

18 listopad 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
XLVI Sesja Rady Miejskiej Miasta Chojnowa
W dniu 13 listopada 2014 r. o godzinie 13:00 w sali posiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie odbyła się sesja Rady Miejskiej Chojnowa. W dalszej części zapis video całej sesji. Zapraszamy do obejrzenia.
17 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 9
Wyniki głosowania na kandydatów na stanowisko burmistrza

Przedstawiamy wyniki głosowania na kandydatów na stanowisko burmistrza. Jan Serkies zdobył 68% głosów.

17 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 18
Poznaliśmy skład nowej Rady Miasta

Dzięki informacjom udostępnionym na lokalach wyborczych poznaliśmy skład nowej Rady Miasta.

17 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 65
Bezkonkurencyjny Jan Serkies. W gminie II tura

Wybory w mieście dobiegły końca. W rezultacie wczorajszego głosowania, ze zdecydowaną przewagą wygrał dotychczasowy burmistrz pan Jan Serkies. W gminie odbędzie się druga tura, do której zakwalifikowali się pan Andrzej Pyrz i pani Barbara Jasińska. Dokładnie informacje o liczbie głosów i składzie nowej rady miasta i gminy podamy Państwu już niebawem.

16 listopad 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Niesprawiedliwy podział punktów w Rokitkach. Czarni zdominowali rywala i ugrali zaledwie punkt.
Czarni Rokitki dziś o godzinie 11:45 rozpoczęli zmagania w jednym z najtrudniejszych spotkań tej rundy. Rywalem był wicelider okręgówki - Orla Wąsosz. Drużyna z naszej gminy przed tym spotkaniem zajmowała szóstą lokatę. Goście do tej pory bardzo dobrze spisywali się w lidze tracąc niewiele bramek.
15 listopad 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Włókniarz Mirsk pogrążył Chojnowiankę. Przegraliśmy po słabej grze.
Chojnowianka rozpoczęła zmagania w kolejnym spotkaniu IV ligi dolnośląskiej. Rywalem była ekipa Włókniarza Mirsk. Goście niespecjalnie spisywali się w lidze do meczu przeciwko naszej drużynie. Ekipa z Mirska zaliczyła sporo wpadek przez co zgromadziła zaledwie 6 punktów.
15 listopad 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie , Wszystkich komentarzy: 1
Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika wyróżnione! Prezentacja szkoły na konferencji EDUSCIENCE
13 listopada na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się konferencja podsumowująca 2 lata działania projektu Eduscience. Gościem honorowym był doradca Ministra Edukacji w Wielkiej Brytanii i ekspert w zakresie nowoczesnej dydaktyki - Colin Rose. Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie od samego początku uczestniczy w projekcie, którego zasadniczym celem jest zwiększenie kompetencji uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych przy wykorzystaniu nowoczesnych technik edukacyjnych
14 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 16
Problemy z terenami pod inwestycje (video)

Chojnowska firma FeeRum już w czerwcu 2014 roku otrzymała zezwolenie na kolejne działalności w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Nowe inwestycje zostaną zrealizowane do końca 2018 roku a ich koszt wyniesie około 20 mln zł. Zarząd firmy FeeRum waha się jednak nad kupnem działek w okręgu chojnowskim, gdyż według nich koszt terenów jest zbyt wysoki. Odnosząc się do tematu skonfrontowaliśmy wypowiedzi prezesa firmy pana Daniela Janusza oraz obecnego burmistrza miasta - pana Jana Serkiesa.


14 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dziękujemy uczestnikom biegu charytatywnego dla Marka Smolenia! (foto+video)

Charytatywny Bieg Rodzinny dla Marka Smolenia za nami. W piątkowe popołudnie, kilkudziesięciu mieszkańców Chojnowa i okolic zgromadziło się na boisku przy 109, aby wziąć udział w symbolicznym biegu dla Marka Smolenia.

14 listopad 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Krzysztof Majewski z Rokitek weźmie udział w Mistrzostwach Świata Stihl Timbersports 2014.
Mieszkaniec naszej gminy – Krzysztof „Słoniu” Majewski z Rokitek przebywa obecnie na Mistrzostwach Świata Stihl Timbersports Series 2014 w Insbruku. Sportowiec pochodzący z naszej okolicy już nie pierwszy raz znalazł się z Reprezentacji Polski, która dzielnie walczy o zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach. Krzysztof Majewski jest specjalistą w konkurencji zwanej Single Buck polegającej na odcinaniu od kłody jeden krążek drewna przy pomocy olbrzymiej piły ręcznej.
14 listopad 2014, Gabriela Seweryniak , Wszystkich komentarzy: 0
„Bez historii, mowy, sztuki; Bez mądrości tej z nauki naród się zamieni w bezimienny kraj”
Słowa piosenki Marka Grechuty przyświecały uczniom klasy II d Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie oraz ich wychowawczyni – Pani Gabrieli Seweryniak podczas przygotowań i przeprowadzenia montażu słowno – muzycznego pt. „Historia pisana słowem, muzyką, barwą”, który odbył się w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej 12 listopada br.
Sklep Bigform