Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Archiwum - październik 2015

16 październik 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
 Filmowa noc z literaturą (video)

Pomimo tego, że rok szkolny rozpoczął się stosunkowo niedawno, to w chojnowskim Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika na przestrzeni minionego półtora miesiąca wydarzyło się wiele. Uczniowie wzięli udział w: Dolnośląskim Festiwalu Nauki, wycieczkach edukacyjnych i rekreacyjnych, imprezie integracyjnej, konkursach przedmiotowych – np. „Manewrach Czerwonokrzyskich”, konkursie plastycznym pt. „Wy(ko)miksuj się z dopalaczy”, konkursie filmowym pt. „Przytomni” oraz w wyjazdach na imprezy sportowe.

15 październik 2015, Powiatowy Zespół Szkół, Wszystkich komentarzy: 10
Dzień Nauczyciela w Powiatowym Zespole Szkół (foto+video)
13 października w Powiatowym Zespole Szkół odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to potocznie nazywane jest Dniem Nauczyciela. Uczniowie klas II TŻ, II i III TEH zaprezentowali zabawne scenki z życia szkoły, a następnie złożyli życzenia i podziękowania swoim pedagogom, wręczając im kwiaty. Na cześć nauczycieli odśpiewano także gromkie „Sto lat!”.
16 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Januszki 2015 na Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 4

Dzień Edukacji Narodowej świętowany był także w Szkole Podstawowej nr 4. Podobnie jak w latach poprzednich, uroczystą akademię, przygotowaną przez Samorząd Uczniowski, uświetniło wręczenie nagród dla nauczycieli - nazwanych Januszkami, od imienia patrona szkoły - Janusza Korczaka.

21 październik 2015, Cuprum Arena, Wszystkich komentarzy: 0
Kolorowy świat papug w Cuprum Arena

Ostatni weekend października w lubińskiej galerii będzie należał do przepięknych, kolorowych, a do tego bardzo inteligentnych ptaków – papug. Będzie można podziwiać ich urodę oraz poznać ich niezwykłe umiejętności – jazdę na rowerze czy grę w piłkę.

15 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Plama oleju spowodowała utrudnienia na węźle "Krzywa"

Dzisiaj, w godzinach południowych, strażacy z JRG Chojnów oraz OSP Jaroszówka zostali wezwani do uprzątnięcia plamy oleju, jaką jeden z pojazdów zostawił za sobą na wiadukcie nad Autostradą A4 (na drodze krajowej nr 94) w kierunku Chojnowa, na wjeździe na pas autostrady w kierunku Berlina.

15 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mercedes w rowie

Deszczowa pogoda i kiepskie warunki na drogach sprawiają znaczne trudności dla kierowców. Do jednego z wypadków w regionie doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 328, na odcinku pomiędzy Rokitkami a Czernikowicami.

15 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mammobus przed chojnowskim Intermarché

Wszystkie Panie chcące wykonać badania mammograficzne, mogą zrobić to dzisiaj w mammobusie Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk”, ustawionym na parkingu przy Intermarché.

14 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Robi się... dla Grzegorza

Wyjątkowa akcja Fundacji "Robi Się...", którą każdy z nas może wesprzeć. Jej bohaterem jest 27-letni chojnowski muzyk Grzegorz Dowgiałło.

14 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 5
Legnicka 9 - nowe oblicze jednej z kamienic w centrum

Okolice chojnowskiego Rynku zmieniają się. Zmiany następują co prawda powoli, jednak z czasem wykraczają spoza obrębu głównego placu naszego miasta.

14 październik 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Zwycięstwo chojnowskich żaków na turnieju w Kochlicach

W niedzielne popołudnie młodzi piłkarze Chojnowianki – Żak 2007 – rozegrali w ramach ligi OZPN turniej w Kochlicach.

13 październik 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 2
Pierwsza porażka młodzików z Chojnowianki w tym sezonie

W sobotę o godz. 12.30 na bocznej płycie przy MOSiR odbył się mecz pomiędzy drużynami młodzików Chojnowianki Chojnów i Odry Ścinawa.

17 październik 2015, Partnerstwo,
Ślub w plenerze – to możliwe!

Od niedawna polskie prawo daje możliwość zawierania ślubów cywilnych w plenerze. Jest to doskonała wiadomość dla wszystkich par, które pragnęły powiedzieć sobie „tak” w pięknym ogrodzie, scenerii pałacu czy parku. O czym musimy pamiętać, żeby wszystko wypadło idealnie?

13 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bezdomny pies poszukuje właściciela

Od kilku dni pod opieką jednej z mieszkanek Niedźwiedzic przebywa bezdomny pies. Jest bardzo spokojny i wesoły, o przyjaznym nastawieniu do obcych ludzi. Został odpchlony i regularnie dostaje pożywienie. Mimo tego, jest nieco wychudzony.

13 październik 2015, Grzegorz Andrejciów, Wszystkich komentarzy: 0
Nowoczesny „Kwatermistrz” dla chojnowskich strażaków

Chojnowscy strażacy jeszcze nie zdążyli się nacieszyć nowym wozem ratownictwa wysokościowego, który przed miesiącem trafił do naszej jednostki, a już na stanie pojawił się nowy. Tym razem ciężki samochód kwatermistrzowski, który zastąpi wysłużonego Stara 200.

14 październik 2015, Szkoła Podstawowa nr 3, Wszystkich komentarzy: 0
Znowu w szkole

Mamy za sobą dwa miesiące kolejnego roku szkolnego. W Szkole Podstawowej nr 3, oprócz zajęć dydaktycznych, odbywają się imprezy o różnym charakterze, które rozwijają zainteresowania uczniów oraz integrują wychowanków szkoły. W tym roku szkolnym grono uczniów powiększyło się dość znacznie, mamy obecnie cztery klasy pierwsze. Powitaliśmy też w naszym gronie nowych nauczycieli.

Sklep Bigform