Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - październik 2015

28 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Brązowy medal Łukasza Niemczyka na XXII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Za nami dwudziesta druga edycja Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zawody w tym roku gościła hala rekreacyjno-sportowa "Rondo" w Koninie. W walkach udział wzięło blisko 150 pięściarzy z całej Polski; wśród nich nie zabrakło reprezentanta klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki -Łukasza Niemczyka, który zakończył mistrzostwa z brązowym medalem.

24 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wybory parlamentarne 2015 - zobacz, gdzie możesz zagłosować - Gmina Chojnów

Już jutro, 25 października, wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Poniżej prezentujemy listę lokali wyborczych na terenie Gminy Chojnów, wraz z podlegającymi im miejscowościami.

24 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wybory parlamentarne 2015 - zobacz, gdzie możesz zagłosować - Miasto Chojnów

Już jutro, 25 października, wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Poniżej prezentujemy listę lokali wyborczych na terenie Chojnowa, wraz z podlegającymi im ulicami.

29 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ostatni dzwonek, żeby zostać SuperW Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości

Koniec października to koniec rekrutacji wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i jej „młodszej siostry” - Akademii Przyszłości – programu, w którym wolontariusz pracuje indywidualnie z dzieckiem w wieku szkolnym i prowadzi je od porażki w szkole do sukcesu w życiu.

22 październik 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co nowego w kinach?
Co nowego będzie można zobaczyć na dużym ekranie? W nadchodzący weekend w kinach będziemy mieli okazję obejrzeć aż trzy premiery filmowe. Wszystkie nowości to dramaty. Dwa filmy są polskiej produkcji. Poniżej znajdziecie krótki opis fabuły i rekomendacje.
22 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wybory parlamentarne 2015 - zapraszamy do udziału w sondzie

Już 25 października kolejne wybory do Sejmu i Senatu. Lokale wyborcze w całym kraju otwarte zostaną o godzinie 7:00. Wszyscy uprawnieni do głosowania będą mogli oddać głos do godziny 21:00 i dopiero po tej godzinie zaprezentowane zostaną pierwsze przybliżone wyniki wyborów.

28 październik 2015, Partnerstwo,
Szukasz pomysłu na prezent? Mamy propozycję

Imieniny, urodziny, liczne święta i uroczystości sprawiają, że co rusz kwestią, która zaprząta nam głowę, jest dobór odpowiedniego prezentu, co wbrew pozorom nie jest takie proste. Kupując prezent osobisty, musimy być przygotowani na to, że nie zawsze może on okazać się trafiony. Z pomocą przychodzi marka Ester, oferująca każdemu poszukiwaczowi odpowiedniego upominku zestawy prezentowe, które niezależnie od upodobań odbiorcy stanowią idealny upominek niemal na każdą okazję.

22 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Wspólnota Mieszkaniowa chwali się wyremontowanym budynkiem

Niedawno informowaliśmy o zakończeniu remontu jednego z budynków w centrum Chojnowa. Tym razem, powoli do końca dobiegają prace przy remoncie elewacji, dachu i wnętrza budynku przy ulicy Legnickiej 66.

23 październik 2015, Stowarzyszenie Semper Avanti, Wszystkich komentarzy: 0
Regionalny i lokalny wymiar polskiej polityki zagranicznej – GLOKAL

5 października w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie młodzież powiatu legnickiego wzięła udział w konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Semper Avanti, która została przeprowadzona w ramach projektu: „Regionalny i lokalny wymiar polskiej polityki zagranicznej – GLOKAL”.

21 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Wybory parlamentarne 2015 - jak głosować?

Wczoraj informowaliśmy o tym, na kogo można zagłosować w naszym okręgu wyborczym; dzisiaj wyjaśnimy, jak należy głosować. Z pozoru prosta rzecz, faktycznie jednak przysparza obywatelom Rzeczypospolitej sporych trudności - o czym dobitnie świadczą ostatnie wybory samorządowe, gdzie w przypadku głosowania na szczeblu Sejmików wojewódzkich, oddano 17,47% nieważnych głosów.

21 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Generał Władysław Anders patronem nowej ulicy w Chojnowie

Chojnowskie osiedle "generalskie" może poszczycić się nową ulicą. Do Władysława Sikorskiego i Stanisława Maczka dołączy Władysław Anders. Takiego właśnie patrona będzie miała nowa ulica położona w południowo-wschodniej części naszego miasta. Uchwałę w tej sprawie podjęto podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.

21 październik 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
Kiszona kapusta - panaceum na wszelkie choroby

W wielu gospodarstwach domowych połowa października to czas na kiszenie kapusty. Dla zabieganych, którzy nie mają takiej możliwości podpowiadamy jak kupić dobrą kiszonkę i dlaczego warto na okres jesienno-zimowy wprowadzić ją na stałe do menu całej rodziny.

22 październik 2015, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
O historii Śląska na wystawie „Miasto i Czas”

W Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy do końca bieżącego roku można zwiedzać dwujęzyczną wystawę planszową, która prezentuje historię powstania i rozwoju 12 miast śląskich, jak również ich gospodarcze, historyczne oraz regionalne cechy szczególne.

23 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Punk Rock Live #3 - Jubilatkę rozgrzeją Radcurie, Polish Fiction, 747 oraz Grünberg

Kolejny koncert z serii Punk Rock Live. Już po raz trzeci zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które rozpocznie się w sobotę, 24 października, o godzinie 20:00, w chojnowskiej kawiarni Jubilatka.

20 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Prace z konkursu "Mój własny różaniec - moja pomoc w modlitwie" do obejrzenia w Galerii Młodych

Za nami V Regionalny Konkurs Różańcowy - skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Swoim zasięgiem objął on miasto i gminę Chojnów, a także sąsiednie gminy Chocianów, Gromadka, Miłkowice i Zagrodno. Tematem konkursu było przedstawienie, w sposób artystyczny i różnorodny, tajemnic różańca.

Sklep Bigform