Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Archiwum - październik 2015

27 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Za nami spotkanie z Wojciechem Drzewickim i Mateuszem Meserszmitem

Gośćmi piątkowego wieczornego spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej byli znany doskonale mieszkańcom Chojnowa Wojciech Drzewicki - doktor geologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Mateusz Meserszmit. Tematem spotkania była Indonezja - kraina czynnych wulkanów i lasów równikowych.

27 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koszyk Mruczka w Bibliotecznej Akademii Malucha

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza najmłodszych mieszkańców naszego miasta, wraz z opiekunami, na Biblioteczną Akademię Malucha. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 2 do 4 lat i są bezpłatne.

27 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 18
Prawo i Sprawiedliwość triumfuje również w Gminie Chojnów

Przewaga Prawa i Sprawiedliwości w Gminie Chojnów jest jeszcze większa niż w mieście. Mieszkańcy wsi oddali na tę partię 1245 głosów. Ponad progiem wyborczym, zdaniem mieszkańców Gminy Chojnów, powinny znaleźć się także: Platforma Obywatelska, Kukiz'15, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Nowoczesna Ryszarda Petru. Poniżej progu wyborczego głosowanie w gminie zakończyły Zjednoczona Lewica, KORWiN oraz Partia Razem.

26 październik 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Podsumowanie kolejki w klasie A i B
Za nami kolejne rozgrywki w legnickiej A i B klasie. Poniżej prezentujemy wyniki i krótkie relacje z rozgrywek.
26 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w Chojnowie

Podobnie jak w całym kraju, w Chojnowie najlepszy rezultat w niedzielnych wyborach odniosło Prawo i Sprawiedliwość. Głos na tę partię oddało 1 597 osób, otrzymała ona 437 głosów więcej niż Platforma Obywatelska.

26 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek na ul. Legnickiej. Jedna osoba odwieziona do szpitala

Kolejny wypadek dzisiejszego dnia. Tym razem do zderzenia trzech pojazdów doszło w pobliżu skrzyżowania ulic Legnickiej i Tadeusza Kościuszki.

26 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Poważny wypadek na ul. Bolesławieckiej. 6 osób rannych

Do poważnego wypadku drogowego doszło dzisiaj, tuż po godzinie 7:00, na ulicy Bolesławieckiej (w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Parkową).

27 październik 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Świetne zwycięstwo chojnowskich młodzików
W sobotę o godz. 12.30 drużyna Chojnowianki Chojnów gościła zawodników Prochowiczanki Prochowice. Chłopcy zaprezentowali świetną formę i uzyskali doskonały wynik.
26 październik 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Zacięta walka i doskonała wygrana Czarnych Rokitki
W sobotę o godz. 14.00 w Kochlicach odbył się mecz Czarnych Rokitki z Iskrą Kochlice. Spotkanie zakończyło się sukcesem podopiecznych Zbigniewa Grzybowskiego, którzy awansowali na 10. miejsce w tabeli.
26 październik 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 6
Chojnowianka traci kolejne punkty
W niedzielę o godz. 14.00 KS Chojnowianka Chojnów gościł drużynę Sparty Grębocice. Kibice mieli okazję zobaczyć deszcz goli, niestety – nie w wykonaniu naszych piłkarzy. Tym samym drużyna Sparty została nowym liderem klasy okręgowej.
24 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tej nocy nastąpi zmiana czasu

Już najbliższej nocy, z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Warto pamiętać o cofnięciu wskazówek zegara o godzinie 3:00 na godzinę 2:00. Cały proces skutkuje jedną dodatkową godziną w nocy.

24 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Plama oleju spowodowała utrudnienia drogowe w Jerzmanowicach

W godzinach popołudniowych strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 z Chojnowa oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej z Witkowa interweniowali w Jerzmanowicach. Kierowcy przejeżdżający przez centrum tej miejscowości musieli uważać na znajdującą się na ulicy plamę oleju.

23 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Wyniki przedwyborczej sondy

Właśnie zakończyliśmy przedwyborczą sondę. Zapytaliśmy w niej, na który z komitetów wyborczych oddacie Państwo głos w niedzielnych wyborach samorządowych.

30 październik 2015, KRUS PT w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Bezpieczeństwo pracy w rolnictwie

Wiadomym jest, że praca w rolnictwie znacząco różni się od produkcji przemysłowej. Charakteryzuje się przede wszystkim sezonowością i wiąże się z częstymi zmianami rodzaju czynności wykonywanych przez rolników oraz warunków, w jakich pracują.

25 październik 2015, Partnerstwo,
Podróżne akcesoria do spania - dla dzieci i niemowląt

Sen to niezwykle ważny czynnik w prawidłowym rozwoju każdego dziecka - szczególnie, gdy jest naprawdę małe. To bowiem w pierwszych miesiącach śpi ono najwięcej - noworodki spędzają na śnie nawet do dwudziestu godzin na dobę. Nie bez znaczenia jest zatem troska o zapewnienie dziecku odpowiednich warunków do takiego odpoczynku, zarówno w domu, jak podczas podróży. Które z akcesoriów będą więc najbardziej przydatne podczas wyjazdów z młodymi podopiecznymi?

Sklep Bigform