Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Archiwum - październik 2014

08 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zaproszenie na wernisaż wystawy fotograficznej Dariusza Matysa
10 października o godz.18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Dariusza Matysa "Moje miejsce na Ziemi". Prace chojnowianina były już prezentowane na wystawie "W objęciach obiektywu" w 2011. Serdecznie zapraszamy.
08 październik 2014, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
 Obiad w lżejszej odsłonie
Tłusty i ,,ciężki” obiad to nie tylko nadmiar kalorii, ale przede wszystkim danie, które ,,nadwyręża” możliwości naszego układu pokarmowego. Jeśli walczysz z wysokim cholesterolem, nadciśnieniem i otyłością takie posiłki powinny stać się okazjonalne – wręcz od święta. Poniżej dwa przykłady dość tradycyjnych obiadów, które można w łatwy sposób przerobić na lekkie i pożywne dania.
08 październik 2014, LMKS SFORA Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Czeskie metale szlachetne w Chojnowie
W Hradec Králové położonym w północnej części Czech,połączone siły LMKS GLADIUS Bolesławiec i LMKS SFORA Chojnów wywalczyły wspólnie 2 pierwsze miejsca, 3 drugie miejsca i 1 trzecie miejsce.
08 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Intermarche przeprowadziło akcję "Jedz jabłka" w SP nr 4

Intermarche rozpoczęło akcję "Jedz jabłka", której pierwszymi odbiorcami byli uczniowie oraz grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. W środę, 8.10., podczas pierwszej przerwy lekcyjnej, wszyscy obecni mogli poczęstować się smacznymi owocami. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem, dzięki czemu rozdano kilka skrzynek jabłek. Zorganizowanej akcji przyświecało hasło "Jedz jabłka. Obowiązek patriotyczny jeszcze nigdy nie był tak smaczny".


08 październik 2014, Partnerstwo , Wszystkich komentarzy: 0
Samoobrona i Nauka Tańca Towarzyskiego w Play CityJuż od października zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Parku Rozrywki Play City na 2 piętrze Galerii Piastów do wzięcia udziału w Akademii Play City. Jest to specjalna oferta zajęć tematycznych składająca się z kursów AIKIDO, oraz Nauki Tańca Towarzyskiego I stopnia, opracowana i zrealizowana pod okiem profesjonalnych trenerów!

07 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 10
Ireneusz Chrzanowski nowym trenerem seniorów Chojnowianki. Arkadiusz Paluch opuszcza klub.
Wobec słabych wyników, jakie do tej pory osiągał nasz klub Zarząd zdecydował się na dość drastyczny krok jakim było zwolnienie Arkadiusza Palucha. Chojnowianka dotychczas osiągała słabe wyniki w lidze, po dziewięciu kolejkach uzbieraliśmy zaledwie 3 punkty i w chwili obecnej zajmujemy ostatnie miejsce. Warto dodać, że w ostatnich dwóch meczach biało niebiescy zgromadzili dwa punkty, a sama gra zaczynała się pomału układać.
07 październik 2014, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni II Rokitki zwyciężają na trudnym terenie
W czasie, kiedy Czarni Rokitki znakomicie radzą sobie w klasie okręgowej, ich rezerwy czyli druga drużyna Rokitek zaczyna coraz częściej wygrywać w B-klasie. W miniony weekend pokonaliśmy Nową Wieś Złotoryjską 4:3. Był to mecz wyjazdowy. Od samego początku trudno było wskazać jednoznacznie faworyta tego spotkania, gdyż są to dwie równorzędne drużyny. Kibice wskazywali na podział punktów, było jednak nieco inaczej.
07 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Młodzi Gniewni z pierwszym i drugim miejscem w turniejach ligi halowej!
Bardzo pracowite dwa tygodnie zaliczyli wychowankowie Marcina Rabandy. Nasi młodzi adepci futbolu rozpoczęli zmagania piłkarskie w turniejach ligi trawiastej. Dwa tygodnie temu rozpoczęto rywalizację w Legnicy. Do zawodów przystąpiły drużyny:
07 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Spotkanie autorskie z Zenobią Adamczyk w Bibliotece Miejskiej
Zenobia Adamczyk w książce "Mieć biust jak C.C." opowiada o swoich zmaganiach z rakiem piersi. Jej słowa skierowane są zarówno do osób dotkniętych chorobą jak i do tych, którzy nie biorą pod uwagę tego, że mogą zachorować. Spotkanie autorskie, które miało miejsce 1.10. w Bibliotece Miejskiej przebiegało dwutorowo.
06 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Podziękowania za wsparcie dla Marka Smolenia
W środę miną dwa miesiące od dnia, w którym Pan Marek Smoleń został poszkodowany w wypadku. W imieniu rodziny i bliskich, pragniemy podziękować za ogromne wsparcie-zaangażowanie w zbieranie nakrętek, zakup bransoletek, przekazywanie środków finansowych, bez których niemożliwe byłoby podjęcie rehabilitacji.

28 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 33
Wybory samorządowe 2014 - poznaj kandydatów
Termin zgłaszania kandydatów na radnych upłynął 7 września, zatem znane są już osoby z naszych środowisk, które chcą nas reprezentować w samorządach. Portal chojnow.pl przygotował dla państwa specjalną stronę internetową dedykowaną wyborom samorządowym 2014.
06 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Osetnica odebrała nagrodę
W ostatnim czasie wspominaliśmy o udziale Osetnicy w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska". Pisaliśmy też, że komisja konkursowa doceniła zaangażowanie mieszkańców i postanowiła przyznać Osetnicy wyróżnienie w kategorii "Najpiękniejsza wieś", do której zgłosiło się 14 wsi z różnych zakątków Dolnego Śląska. W ubiegłą sobotę – 4 października, odbył się finał konkursu.
06 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Święto pieczonego ziemniaka w Przedszkolu Miejskim nr 1 za nami! (VIDEO)
Zgodnie z zeszłoroczną obietnicą, Rada Rodziców Miejskiego Przedszkola nr 1 w Chojnowie wraz z rodzicami i władzami placówki ponownie zorganizowała "Święto pieczonego ziemniaka". W imprezie, która odbyła się w minioną sobotę, udział wzięły maluchy wraz z rodzinami, którym towarzyszyły uśmiechy i doskonałe nastroje.
06 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Warcabach 64 polowych (foto+video)
W minioną sobotę 24 zawodników w różnych kategoriach wiekowych przystąpiło do tegorocznej edycji Mistrzostw Powiatu Legnickiego w Warcabach 64 polowych. Pojawili się reprezentanci gminy Chojnów, Legnickiego Pola oraz miasta Chojnów. Organizatorami tegorocznego turnieju byli:
07 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
SPACER- Wernisaż wystawy grafiki i rysunku Jolanty Anton
W sobotę, 4.10. w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbył się wernisaż wystawy grafiki i rysunku "Spacer" autorstwa dobrze znanej wielu Chojnowianom Jolanty Anton.
Sklep Bigform