Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena PWSZ Legnica

Archiwum - październik 2014

31 październik 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 6
Czy zagadka wielkiej powodzi została rozwiązana. Powódź 1930 r.
Zbliżał się koniec października 1930 r. Nikt nie spodziewał się nadchodzącej wielkiej powodzi. Dotychczasowe powodzie w dolinie Skory wywołane były przez opady atmosferyczne, za sprawą których powstawały fale powodziowe o wysokości od 2 do 3 metrów. To taki swoisty standard. To co miało się stać pod koniec października 1930 roku, przejdzie wszelkie dotychczasowe wyobrażenie o stali tego zjawiska.
31 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 11
Internauci wybrali burmistrza i wójta
W dniu dzisiejszym zamknęliśmy sondę, w której internauci mogli zadeklarować, na którego z kandydatów na wójta i burmistrza oddadzą swój głos w wyborach samorządowych. Sonda cieszyła się zaskakująco dużym zainteresowaniem, z czego można byłoby wnioskować, iż wszyscy uprawnieni pójdą 16 listopada do urn.
31 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Na drogach ruszyła akcja "Znicz"
W dniu dzisiejszym ruszyła akcja "Znicz", która zakończy się 3 listopada. Jest to czas wzmożonego ruchu na polskich drogach, wiele osób pokonuje setki kilometrów w celu odwiedzenia cmentarzy, na których spoczywają ich bliscy. Nad bezpieczeństwem uczestników zatłoczonych ulic będą czuwali funkcjonariusze policji, którzy sprawdzą trzeźwość kierowców, prędkość oraz stan techniczny pojazdów.
31 październik 2014, SP4 , Wszystkich komentarzy: 0
ABSOLWENTKA SP4 W CHOJNOWIE - MARTA SOBIECHOWSKA - STYPENDYSTKĄ PROGRAMU "zDOLNY ŚLĄSK

28 października 2014 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Stypendialna.Marta jest jedną z siedmiu osób z województwa dolnośląskiego, która otrzymała stypendium za osiągnięcia naukowe w kategorii szkół podstawowych.

31 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Orliki liderem rozgrywek po zakończeniu rundy jesiennej!
Grupa Orlików prowadzona przez Łukasza Kurczaka zakończyła zmagania piłkarskie w tej rundzie. Nasi młodzi adepci futbolu rozegrali pięć turniejów, w których osiągali bardzo dobrej rezultaty. Całe rozgrywki składają z cyklu zawodów sportowych, które odbywają się w miastach poszczególnych drużyn.
30 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Spotkanie autorskie z Janem Nowickim za nami

W środę, 27 października w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie z Janem Nowickim- wybitnym aktorem teatralnym i filmowym, autorem kilku książek, laureatem licznych nagród i odznaczeń. Do naszego miasta przyjechał z najnowszą publikacją "Białe Walce". Spotkanie poprowadziła Krystyna Zajko- Minkiewicz, która na wstępie opowiedziała pokrótce o publikacjach Jana Nowickiego.

29 październik 2014, UG Chojnów , Wszystkich komentarzy: 0
Zakaz używania Herbu Gminy Chojnów na materiałach wyborczych

Informacja dla Komitetów Wyborczych, które zgłosiły kandydatów na radnych oraz wójta w wyborach samorządowych. Zabronione jest używanie Herbu Gminy Chojnów we wszelkich materiałach wyborczych kandydatów.

29 październik 2014, Partnerstwo ,
Wykorzystaj szał świątecznych zakupów do zwiększenia sprzedaży
Wprawdzie do świąt zostało jeszcze sporo czasu, ci bardziej przezorni powoli szykują się do zakupu prezentów dla najbliższych. Chcąc ominąć „korki” na korytarzach galerii handlowych z przyjemnością korzystają z ofert sklepów internetowych, stawiając na wygodne zakupy oraz bogactwo wyboru produktów. Według licznych badań, spora część osób już w październiku zaczęła poszukiwania podarków. Kulminacją jest listopad – pozwoli na unikniecie zakupowego szału, a wirtualne „półki” wciąż będą pełne produktów w starych, niższych, nieświątecznych cenach.
29 październik 2014, Arkadiusz Lewandowski , Wszystkich komentarzy: 50
Trenujemy w spartańskich warunkach. Władze nie interesują się losem klubu (VIDEO)
Nasz klub Champion Chojnów Powiat Legnicki, znany na arenie lokalnej, krajowej oraz międzynarodowej z sukcesów jakie osiągamy, trenuje obecnie w opłakanych warunkach. Na dzień dzisiejszy nie mamy wody, prądu oraz ogrzewania. Niedawno salkę przy ulicy Witosa przejęła Wspólnota Żydowska, która nadal pozwala nam tutaj trenować.
30 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Składy Obwodowych Komisji Wyborczych w Chojnowie i Gminie Chojnów

Znane są już składy Obwodowych Komisji Wyborczych, które 16 listopada będą czuwały nad przebiegiem glosowania. Poniżej zamieszczamy uchwały Miejskiej i Gminnej Komisji Wyborczej dotyczące składów komisji w poszczególnych okręgach.

29 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Uczennica Gimnazjum nr 2 laureatką Rejonowego Konkursu Plastycznego
27 października w MCK w Legnicy odbyło się uroczyste podsumowanie Rejonowego Konkursu Plastycznego „Sprzątanie to fajne zadanie”. Na konkurs wpłynęło 255 prac, z czego jury nagrodziło i wyróżniło 46 najpiękniejszych. Fundatorem nagród było Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.Wśród laureatów w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne znalazła się Justyna Samaszko, uczennica Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
29 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Protest przeciwko wysypisku śmieci w centrum Chojnowa (video)

Obwieszczenie Burmistrza Miasta Chojnowa o przystąpieniu do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia mogącego potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko „Przetwarzanie odpadów innych niż niebezpieczne” w Chojnowie, przy ul. Złotoryjskiej, spotkało się z falą protestów ze strony mieszkańców.


28 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 9
Chojnowianka Chojnów - Czarni Rokitki. Derby dla piłkarzy z naszej gminy!
W miniony weekend na murawie pojawili się juniorzy starsi KS Chojnowianka, którzy w spotkaniu „derbowym” zmierzyli się z Czarnymi Rokitki. Długo wyczekiwany mecz w końcu się odbył. Obie ekipy chciały się pokazać z jak najlepszej strony. Zarówno podopieczni Bogdana Kozłowskiego, jak i Janusza Cygana przystąpili w pełnej mobilizacji do gry.
28 październik 2014, Ania, Wszystkich komentarzy: 2
Gmina Chojnów poszukiwała skarbów w Czaplach
W ostatnią niedzielę ponad 50 osób z gminy Chojnów uczyło się geocachingu w Czaplach - Wiosce Piasku i Kamienia. Piętnaście skrytek o różnej trudności pokazujących atrakcje i zakątki Czapli zostało znalezionych przez mieszkańców Osetnicy, Konradówki, Piotrowic, Rokitek, Niedźwiedzic, Budziwojowa oraz osoby z Chojnowa.

27 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Mecz bokserski dla Polski!
W niedzielę, 26 października w hali przy ul. Lotniczej w Legnicy odbył się mecz bokserski Polska- Ukraina, obejrzało około tysiąca widzów. Zdaniem organizatorów i uczestników, było to wydarzenie sportowe na najwyższym poziomie.Mecz bokserski był szczególnym wydarzeniem dla pięściarzy z naszego miasta. Chojnowianie podczas swoich walk zaprezentowali doskonałą formę, co zapewniło im zwycięstwo. Łukasz Niemczyk w kategorii lekkiej pokonał przez nokaut Eduarda Samczuka. W wadze ciężkiej Kamil Mroczkowski pokonał Oleksandra Salija. Łukasza wybrano najlepszym pięściarzem meczu. Gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerom świetnego przygotowania.
Sklep Bigform