Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Archiwum - październik 2013

17 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nowy regulamin korzystania ze zbiorów i usług Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie powoli wprowadza komputerową obsługę czytelników. Jest to jeden z powodów zmiany dotychczasowego regulaminu korzystania ze zbiorów i usług biblioteki. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi przepisami.

24 październik 2013, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 2
Ale sztuka! Chojnów jakiego nie znamy. Odsłona nr 3

Witam wszystkich serdecznie! Dzisiaj przedstawię Państwu kamienice mieszczące się przy ul. Legnickiej. Będzie alegoria miasta Chojnowa, motyw heraldyczny jednej z rodzin mieszczańskich i liczne maszkarony (niektóre o zabawnych minach). Zachęcam do lektury.

16 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 2
O.S.T.R. - Grzech za grzech (muz. Żwiro)

Żwiro – chojnowski producent hip hopowy, którego mieliśmy okazję poznać przy okazji remiksów znanych kawałków publikowanych na łamach Portalu CHOJNOW.PL. Przedstawiamy Państwu kolejny remiks. Tym razem Żwiro wziął na warsztat utwór O.S.T.R. - „Grzech za grzech” pochodzący z albumu „Tabasko” łódzkiego rapera.

16 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Otwieramy „Bramy do życia” w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych w 1999 r. ustanowiło dziesiąty miesiąc roku Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Święto bibliotek szkolnych obchodzone było zwyczajowo w czwarty poniedziałek października. Od 5 lat świętowanie przedłużono do całego miesiąca. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w szkole. W Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie 22 i 25 października odbędą się spotkania w szkole.

17 październik 2013, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 6
Ale sztuka! Chojnów jakiego nie znamy. Odsłona nr 2

Witam Państwa ponownie! Dzisiaj omówię kamienice na ul. Kościuszki. Pojawi się piękna brama eklektyczna, z dominującą nutą neobaroku, płaskorzeźby przedstawiające mieszczan - prawdopodobnie fundatorów jednej z kamienic, odniesienia do architektury gdańskiej i niderlandzkiej. Zachęcam do lektury.

16 październik 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
MISTRZOSTWA  POWIATU LEGNICKIEGO W WARCABACH
W Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie w dniu 12.10.2013 r. rozegrano Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Warcabach, z udziałem 27 zawodników(czek), 10 organizatorów, łącznie : 37 uczestników, z gmin: Chojnów, Legnickie Pole i miasta Chojnów.
15 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 1
„Razem w pełni sprawni” - projekt realizowany przez Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Gimnazjum nr 2 w Chojnowie przystąpiło do udziału w drugiej edycji projektu organizowanego przez Fundację Promyk Słońca - „Razem w pełni sprawni”. W trakcie warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu wspólnymi siłami uczestnicy poznają odpowiedzi na wiele pytań dotyczących integracji uczniów z klas ogólnodostępnych oraz klas specjalnych.

16 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
II Ogólnopolski Festiwal Chórów Młodzieży Szkolnej “Skora Song” w Chojnowie

19 października 2013 r. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła melomani będą mieli możliwość spotkania z muzyką chóralną. Chojnowski Festiwal Chórów jest inicjatywą pionierską ze względu na adresata - młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przegląd stwarza niecodzienną okazję do prezentacji dorobku artystycznego zespołów chóralnych, daje możliwość konfrontacji młodym artystom. Jest także atrakcyjną formą uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach.

15 październik 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 3
Ile kosztuje życie.

Ile kosztuje życie? Prawdopodobnie jest bezcenne. A głupota? Jak nazwać jazdę rowerem bladym świtem w mglisty poranek? Jak? Rowerzysta rozróżnia asfalt od pobocza, a kierowca w sprzyjających warunkach widzi zaledwie trzy przerywane linie na jezdni.

15 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Piłeś? Nie jedź!

Wczoraj około godz. 17.30 policjanci z Chojnowa zatrzymali 63-letniego rowerzystę. Wykonano u niego badanie trzeźwości. Wynik wskazywał 3 promile.

15 październik 2013, Joanna Józefczuk, Wszystkich komentarzy: 1
Akcja "Podziel się posiłkiem" - podziękowania
Dwa tygodnie temu apelowaliśmy do Państwa o ofiarność z okazji organizowanej w sklepach Biedronka zbiórki żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem”. Akcja ta miała za zadanie wsparcie potrzebujących dzieci i ich rodzin.
15 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
II Chojnowska Gala Kresowa (aktualizacja - VIDEO)

Chojnów Kresami stoi. Wystarczy wspomnieć niedawny koncert Towarzystwa Pomocy Polakom „Wielkie Serce” czy Wrześniowe Kresowiana, imprezę cieszącą się ogromną popularnością wśród mieszkańców naszych okolic, jak i całej Polski. Tym razem miasto i gmina Chojnów postanowiły połączyć siły zapraszając mieszkańców na II edycję Chojnowskiej Gali Kresowej. Na deskach sceny MOKSiR zaprezentowali się artyści m.in. z Białorusi i Ukrainy. Galę poprowadziła znana z Telewizji Polskiej dziennikarka Anna Popek.

14 październik 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Trampkarze zdeklasowali Prochowiczankę!
Kolejne mecze ligowe rozegrały drużyny młodzieżowe. Po dobrym występie juniorów młodszych przyszła pora na trampkarzy, którzy spisywali się wyśmienicie w ubiegłym sezonie – wtedy jeszcze w kategorii młodzik. W niedzielne popołudnie młodzi adepci futbolu z Chojnowa podejmowali przed własną publicznością Prochowiczankę Prochowice.
14 październik 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Ponad 100 osób wzięło udział w turnieju 6-tek piłkarskich na Orliku! (VIDEO)
Masa emocji, wielka rywalizacja i ponad 100 uczestników – tak można podsumować turniej 6-tek piłkarskich zorganizowany przez Piotra Seheniewicza i Stefana Stala. Już nie po raz pierwszy dwaj chojnowscy trenerzy organizują tego typu zawody, frekwencja dopisała podobnie jak w zeszłorocznym turnieju halowym. Chojnowski Orlik tętnił życiem podczas minionego weekendu, a wszystko to za sprawą młodych piłkarzy, którzy zacięcie walczyli i miano najlepszej drużyny.
21 październik 2013, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 4
Piękne chwile uchwycone w fotografiach. Sesje zdjęciowe ślubne, ciążowe, noworodkowe i rodzinne

W życiu piękne są tylko chwile (…) – mówi tekst jednej z piosenek. Można się zgadzać, można oponować. Większość z nas jednak przyzna, że niektóre chwile warto, ba! nawet trzeba uwiecznić. A w jaki sposób? Tradycyjny, lecz nadal pożądany, doceniany i „na czasie” - przez fotografię, oczywiście. Dla ważnych momentów, których jesteśmy uczestnikami, najlepiej wynająć profesjonalistę. Fotograf w umiejętny sposób wydobędzie piękno, emocje i niezwykłą atmosferę. Pani Karolina Winiarska proponuje mieszkańcom Chojnowa i okolic sesje zdjęciowe: ślubne, kobiece, ciążowe, noworodkowe, dziecięce oraz rodzinne.