Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - październik 2013

14 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dzień Edukacji Narodowej

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. 14 października to święto nauczycieli, pedagogów, wychowawców – wszystkich pracowników oświaty. Święto zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982, na mocy ustawy – Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

14 październik 2013, "SFORA" Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Turniej Taekwondo SOKOL CUP & CEFTA 2013

W czeskim Hradec Králové 12 października odbył się turniej Taekwondo WTF SOKOL CUP & CEFTA 2013. Reprezentacja LMKS "SFORA" Chojnów w składzie Martyna Jastrzębska, Igor Drzewosz, Karol Jastrzębski i Krystian Jastrzębski - rywalizowała wraz z około 370 zawodnikami z Czech i Polski.

14 październik 2013, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Nowy sezon koncertów z cyklu Witelon Music Night

Od października bieżącego roku do Akademika naszej Uczelni wraca cykl koncertów Witelon Music Night.

14 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Poszukiwani właściciele czworonoga

9 października 2013 r. przy drodze gruntowej na odcinku między Michowem i Goliszowem mieszkańcy Goliszowa dostrzegli bezpańskiego psa. Wilczur nie ruszał się z miejsca, w którym prawdopodobnie został porzucony. Poszukiwane są osoby, które mogłyby pomóc w ustaleniu właściciela czworonoga.

13 październik 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Pierwsze zwycięstwo juniorów młodszych - wicelider bez szans!
Długo oczekiwane zwycięstwo juniorów młodszych w końcu nadeszło. Nasi młodzi piłkarze w końcu odnieśli zwycięstwo w dodatku ograli wicelidera rozgrywek Stal Chocianów. Już po pierwszym gwizdku sędziego inicjatywę na boisku przejęła ekipa z Chojnowa. Nasi dobrze prowadzili grę zwłaszczaw środku pola.

13 październik 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
IV liga na wyciągnięcie ręki. Biało niebiescy nie zwalniają tempa!

Wczorajsze popołudnie dostarczyło nie lada emocji fanom KS Chojnowianka. Nasz lokalny klub spisuje się wyśmienicie w ostatnich spotkaniach. Nie inaczej było wczoraj na Stadionie Miejskim, gdzie rywalizowaliśmy z rezerwami Górnika Polkowice. Biało niebiescy "na fali" w ostatnich tygodniach wygrywają mecz za meczem.
11 październik 2013, kuba, Wszystkich komentarzy: 4
Rezerwy Górnika kolejnym rywalem. Debiut tablicy świetlnej

Już dziś o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim wszystkich fanów piłki nożnej czekają kolejne emocje w klasie okręgowej. Chojnowianka zagra w ramach 10 kolejki z rezerwami II-ligowego Górnika Polkowice. Na naszym obiekcie zadebiutuje również tablica świetlna!

11 październik 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Ekipa młodzików zdeklasowała Górnika Złotoryję. Czarna passa juniorów nadal trwa!
W tym tygodniu kolejny mecz rozegrała ekipa juniorów KS Chojnowianka. Niestety przed własną publicznością nasi młodzi piłkarze ulegli Amico Lubin. Nasi od początku meczu oddali inicjatywę w grze gościom. Ekipa z sąsiedniego miasta spokojnie kontrolowała sytuację na murawie. Chojnowscy juniorzy nie mogą wygrać spotkania w tegorocznych rozgrywkach. Czarna passa porażek trwa nadal. Miejmy nadzieję, że coś się zmieni i młodzi adepci futbolu zaczną zdobywać ligowe punkty.
11 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Podziękowania dla Fundacji POLSKA MIEDŹ za oświetlenie w Muzeum Regionalnym

W ubiegłym tygodniu dobiegły końca prace modernizacyjne oświetlenia w Muzeum Regionalnym w Chojnowie. Efekt jest niesamowity! Zdjęcia nie oddają różnicy jaką przyniosła zmiana. Poprzednie oświetlenie w porównaniu z nowym wygląda jakby go wcale nie było...

11 październik 2013, Rafał Wyciszkiewicz, Wszystkich komentarzy: 5
Rowerem po Pieninach i Beskidach

Zapraszamy do przeczytania ciekawej relacji, z kolejnej wyprawy chojnowskiego cykloturysty Rafała Wyciszkiewicza.

10 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ściął słupki i tablice wjeżdżając do Chojnowa

Dzisiejszego nocy, około godziny 3 doszło do zdarzenia drogowego. Na skrzyżowaniu ulic Bolesławieckiej i Parkowej kierujący Mercedesem prawdopodobnie jadąc od strony Bolesławca wjechał na plac zieleni dzielący ulice i uderzył w stojące tam słupy i tabliczki.

10 październik 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Dwanaście drużyn przystąpi do turnieju 6-tek piłkarskich - początek już w sobotę!
Dobiegły końca zapisy do turnieju 6-tek piłkarskich, który odbędzie się na chojnowskim Orliku. Już w najbliższy weekend rozegrane zostaną pierwsze meczu. Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem. Do rywalizacji przystąpiło aż 12 ekip piłkarskich. Ze względu na duże zainteresowanie uczestników zawody zostały podzielone na dwa dni.
10 październik 2013, MB (lca.pl) , Wszystkich komentarzy: 2
Nowa książka kontrowersyjnego blogera

Piotr Wielgucki, kontrowersyjny bloger znany pod pseudonimem Matka Kurka, wydał nową książkę pt. „Berek”. Według recenzenta, to historia pokazująca proces zbiorowego myślenia.

09 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bloger z Biskupina ponownie na ławie oskarżonych

26 listopada rozpocznie się proces skierowany przeciwko blogerowi z pobliskiego Biskupina znanemu jako MatkaKurka. Poszło o artykuł zamieszczony na blogu kontrowersje.net, w którym „oberwało” się Jerzemu Owsiakowi.

09 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koncert Kresowy

12 października o godz. 17.00 w MOKSiR w Chojnowie odbędzie się Koncert Kresowy. Będzie to jeden z 12 koncertów zaplanowanych w ramach tegorocznych Legnickich Dni Kultury Kresowej, które wspólnie z lokalnymi samorządami zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalne "Krajobrazy" z Legnicy. Wystąpią m.in. zespoły z Białorusi i Ukrainy.