Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - wrzesień 2016

08 wrzesień 2016, Masz Głos, Wszystkich komentarzy: 0
Rusza nabór do kolejnej edycji akcji Masz Głos

Remonty miejskich plaż, otwieranie świetlic osiedlowych, warsztaty pisania projektów, relacje na żywo z sesji rady i sąsiedzkie festyny – w taki sposób wolny czas spędzają uczestnicy akcji Masz Głos, prowadzonej przez Fundację Batorego...

08 wrzesień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 6
Komu służy znak P-3? Kuriozalna sytuacja na Placu Dworcowym

Nowe oznakowanie poziome na Placu Dworcowym całkowicie reorganizuje ruch w tym miejscu - z przyzwyczajenia albo logicznego podejścia nikt nie zwraca na nie jednak uwagi. My też zapewne nie zauważylibyśmy zmiany gdyby nie czujne oko jednego z naszych czytelników, który podesłał nam zdjęcie tego miejsca.

08 wrzesień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nie taki diabeł straszny - oswajanie niepełnosprawności

Społeczne Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski w Chojnowie w ramach projektu "Działaj lokalnie" zaprasza na spotkanie promujące zdrowy tryb życia i odżywiania.

07 wrzesień 2016, Cuprum Arena, Wszystkich komentarzy: 0
Wielka Loteria z nagrodami w Cuprum Arena

Wrzesień w Cuprum Arena upływa pod znakiem wielkich emocji. W dniach 9-18 września galeria przygotowała dla swoich klientów loterię z atrakcyjnymi nagrodami.

08 wrzesień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Ustawa dekomunizacyjna wchodzi w życie. Komuna Paryska i Jarosław Dąbrowski przetrwają?

Ponad 100 dolnośląskich ulic będzie musiało zmienić swoją nazwę - to efekt wprowadzania w życie ustawy dekomunizacyjnej. Jak będzie wygląda sytuacja w Chojnowie? Czy mieszkańcy ulic Komuny Paryskiej, Jarosława Dąbrowskiego czy Leona Kruczkowskiego będą zmuszeni do podzielenia losu mieszkańców ulicy Świerczewskiego?

07 wrzesień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 8
Chojnowski komendant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia? (aktualizacja)

Legnicka prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie Komendanta Posterunku Policji w Chojnowie. Jacek P. jest podejrzany o prowadzenie samochodu pod wypływem alkoholu i spowodowanie kolizji.

09 wrzesień 2016, Helios Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar kina Helios
Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 9 do 15 września 2016.
09 wrzesień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 2
Co jest grane w Chojnowie?

W tym tygodniu chojnowskie Kino Kultura przygotowało repertuar, który będzie gratką dla miłośników klimatycznego kina. Na seanse powinni wybrać się ci, którzy uwielbiają filmy kostiumowe z pogranicza komedii i romansu. Nie zabraknie również czegoś dla najmłodszych wielbicieli dużego ekranu.

07 wrzesień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 1
W sobotę w MOKSiR usłyszymy najpiękniejsze romanse polsko-rosyjskie
W dniach 8-11 września na terenie ziemi legnickiej odbędzie się V Legnicki Festiwal Romansu Polsko-Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej. Festiwal zainspirowany jest tragiczną miłością Rosjanki i polskiego oficera, których historia została opowiedziana w filmie „Mała Moskwa”.
07 wrzesień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs! Rozdajemy bilety do kina

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (9 września) seanse filmu „MORGAN” w legnickim kinie Helios.

06 wrzesień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Z wizytą na placu budowy ulicy Rejtana

Ulica Rejtana - ostatnia nieutwardzona droga chojnowskiego Starego Miasta powoli doczekuje się nowej nawierzchni z kostki brukowej. Efekty prac robotników widać już w części łączącej Rynek z ulicą Niemcewicza; w chwili obecnej trwają już prace w kierunku ulicy Piotra Skargi. Zobaczcie jak zmieniła się ulica w ciągu ostatniego miesiąca.

06 wrzesień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Chojnowska JRG wzbogaci się o ścieżkę edukacyjną "Ognik"?

Czy chojnowska Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza wzbogaci się o ścieżkę edukacyjną "Ognik", podobną do tej, która od lutego działa w Legnicy? Wszystko wskazuje na to że tak. O uzyskaniu środków na tę inwestycję poinformował podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Zdzisław Sokół - komendant Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

05 wrzesień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Sokół bez punktów po starciu z Męcinką

W kolejnym ligowym meczu w legnickiej A klasie, podopieczni Ł. Kurczaka udali się do pretendenta do awansu GKS Męcinki. Z kompletem punktów gospodarze zajmowali miejsce na podium, zaś Sokół Krzywa po ograniu Orła w Zagrodnie oraz porażce z Wiadrowem zajmował miejsce w środku tabeli.

05 wrzesień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Radziechowianka pokonała Burzę

W ostatnim meczu w legnickiej A klasie drużyna Burzy Gołaczów w Olszanicy w starciu z Radziechowianką Radziechów walczyła o pierwsze ligowe punkty. Burza wzmocniona kadrowo przystąpiła z nadziejami na korzystny rezultat, jednak już w 2 minucie na prowadzenie jako pierwsi wyszli gospodarze.

05 wrzesień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejny sukces beniaminka z Rokitek

W niedzielne popołudnie sympatycy regionalnego futbolu mogli dopingować swoje zespoły na boisku w Rokitkach, gdzie miejscowa drużyna Czarnych II Rokitki podejmowała Bazalt Piotrowice, a mecz był rozgrywany o mistrzostwo klasy A legnickiego OZPN.

Sklep Bigform