Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum arena PWSZ Legnica

Archive - September 2015

30 September 2015, admin, All comments: 0
Pożar przy ulicy Parkowej

Około godziny 14:00 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 z Chojnowa dostali wezwanie do pożaru w sąsiedztwie ogrodów działkowych przy ulicy Parkowej (obok Cmentarza Komunalnego). Płonęła trawa na przy drodze oraz na terenie jednego z ogródków.

30 September 2015, admin, All comments: 0
Świetlica Wiejska w Goliszowie przyciągnęła pasjonatów warcabów

26 września w Świetlicy Wiejskiej w Goliszowie zostały rozegrane kolejne już Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Warcabach. W zawodach udział wzięli reprezentanci gmin: Chojnów, Legnickie Pole oraz miasta Chojnów. Ze względu na liczbę uczestników, zdecydowano się na rozgrywki w systemie każdy z każdym, bez podziału na kategorie wiekowe, które zostały jednak uwzględnione w klasyfikacji końcowej.

30 September 2015, admin, All comments: 0
Wideorelacja z XIV sesji Rady Gminy Chojnów

25 września 2015 roku, o godzinie 12:00, w sali nr 6 Urzędu Gminy, przy ulicy Fabrycznej 1 miała miejsce kolejna sesja Rady Gminy Chojnów.

29 September 2015, Chojnowianka_Żaki, All comments: 1
Żaki z Chojnowianki na 3. miejscu w turnieju organizowanym przez OZPN Legnica
W niedzielę o godz. 11.30 na bocznym boisku Chojnowianki odbył się turniej organizowany przez OZPN Legnica, którego gospodarzem była Chojnowianka Chojnów. Na boisku spotkali się chłopcy i dziewczęta z rocznika 2007 i młodsi.
30 September 2015, Talent Chojnów, All comments: 1
Talent Chojnów zwycięża pierwszy Turniej Ligi Trawiastej Żaków
26 września w Chojnowie na „Orliku” rozpoczął się pierwszy Turniej Ligi Trawiastej – Żak F2, rocznik 2008. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Szkółka Piłkarska – Talent Chojnów. OZPN Legnica podzielił na grupy drużyny biorące udział w rozgrywkach.
29 September 2015, admin, All comments: 0
Udział uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w MoveWeek (video)

25 września był wyjątkowo aktywnym dniem dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół. Chojnowskie szkoły średnie wzięły udział w odbywającej się co roku we wrześniu w niemal całej Europie akcji MoveWeek, prezentującej korzyści wynikające z aktywnego trybu życia oraz regularnego uprawiania sportu.

29 September 2015, Czarni Rokitki, All comments: 2
Medal dla ekipy Czarnych Rokitki
Bardzo dobrze zaprezentował się „nowy” zespół Orlików w drugim turnieju rundy jesiennej, który odbył się w niedzielę 27 września na stadionie w Polkowicach. Dopisała pogoda, na trybunach zgromadziło się wielu kibiców i nie zabrakło emocji zwłaszcza tych pozytywnych, bo występ naszych Orlików można podsumować jako bardzo udany. W zawodach wzięło udział 6 zespołów
29 September 2015, admin, All comments: 1
VIII Szosowy Wyścig LZS Po Ziemi Głogowskiej z sukcesami chojnowskiego Sigo Gim 1

27 września w podgłogowskiej Nielubi odbył się VIII Szosowy Wyścig LZS Po Ziemi Głogowskiej. Impreza organizowana była przez Dolnośląskie Zrzeszenie LZS, Okręgowy Związek Kolarstwa Województwa Lubuskiego oraz klub LUKS "Trasa-Eko-Głogów”. Zawody przyciągnęły zawodników z województwa dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego; na starcie nie zbrakło również reprezentantów Sigo Gim 1, działającego przy chojnowskim Gimnazjum nr 1.

28 September 2015, admin, All comments: 0
Kolejny pożar w sąsiedztwie boiska w Gołaczowie
W godzinach popołudniowych strażacy z Krzywej i Chojnowa ponownie interweniowali w sąsiedztwie gołaczowskiego stadionu. Tym razem płonęła trwa w sąsiedztwie pól uprawnych.
28 September 2015, Maciek, All comments: 0
Wyśmienita forma Czarnych Rokitki nareszcie przełożyła się na komplet punktów
Wczorajszy dzień przyniósł pierwszy komplet punktów dla ekipy Czarnych Rokitki. Podopieczni Zbigniewa Grzybowskiego, w spotkaniu wyjazdowym, rywalizowali z ekipą Kaczawy Bieniowice. Po słabym początku rundy drużyna z naszej gminy wyczekiwała na pierwsze zwycięskie spotkanie. Niedziela okazała się szczęśliwa. Od pierwszych minut nasi przejęli inicjatywę na murawie.
29 September 2015, admin, All comments: 0
Zaćmienie Księżyca okiem mieszkańców Chojnowa

Za nami zaćmienie Księżyca. Setki mieszkańców naszego miasta zbudziło się przynajmniej na chwilę tej nocy, by spojrzeć w stronę naszego naturalnego satelity. Nic dziwnego, takiego widoku nie obserwujemy bowiem zbyt często. Ziemia znalazła się dokładnie pomiędzy Słońcem i Księżycem - tym samym, światło które trafiało w kierunku Księżyca, było przefiltrowane przez ziemską atmosferę - co spowodowało czerwone zabarwienie naszego satelity.

28 September 2015, admin, All comments: 6
 Chojnowski "El Clásico" dla Gimnazjum nr 1 (video + foto)

W miniony piątek, na chojnowskim Orliku w Parku Piastowskim miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W Finale Mistrzostw Powiatu Legnickiego w Piłce Nożnej Dziewcząt, Gimnazjum nr 1 zmierzyło się z Gimnazjum nr 2. Droga do finału nie była jednak dla obu drużyn długa, do turnieju zgłosiły się bowiem tylko te dwie ekipy piłkarskie.

30 September 2015, Gimnazjum nr 2, All comments: 1
Gimnazjum nr 2 bierze udział w konkursie "Przytomni"

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) tryb życia. Celem akcji „Przytomni” jest zwiększenie świadomości młodych osób, w zakresie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy. Konkurs jest częścią rozpoczętej w lipcu kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie”.

29 September 2015, admin, All comments: 3
Powrót kładki na ulicy Matejki. Trwają prace projektowe

Starsi mieszkańcy Chojnowa z pewnością pamiętają kładkę, jaka przebiegała nad Skorą, wzdłuż ulicy Jana Matejki. Łączyła ona ową ulicę z ulicą Ignacego Paderewskiego. Niedawno doszło do zbudowania nowej kładki, łączącej ulicę Brzozową z Racławicką. Zastąpiła ona niezdatny do użytku "Złamany Most". Tym razem odbudowy doczeka się kładka na Matejki.

28 September 2015, Galeria Sztuki w Legnicy, All comments: 0
27. Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego

Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego to cykliczny przegląd twórczości artystów mieszkających oraz działających na terenie Zagłębia Miedziowego. Galeria Sztuki w Legnicy po raz 27 zaprezentuje prace z różnych dziedzin sztuki. Będzie to wyjątkowa edycja, ponieważ w tym roku mija 45 lat od pierwszej wystawy grupowej, prezentującej dokonania miejscowego środowiska plastycznego. Przegląd ma charakter konkursowy, a najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Sklep Bigform