Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Archiwum - wrzesień 2015

18 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
W grudniu powrócą pociągi do Görlitz

Za nami polsko-niemiecki szczyt kolejowy w Poczdamie. Wśród jego postanowień znalazło się przywrócenie zawieszonego na początku tego roku połączenia pomiędzy stolicami Dolnego Śląska i Saksonii - Wrocławiem i Dreznem. Pociągi do rozkładów jazdy powrócą w grudniu 2015 roku. Nie będzie to jednak połączenie bezpośrednie, podróżni będą musieli liczyć się z przesiadką w Görlitz.

18 wrzesień 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 1
O jajach kurzych w pigułce

Zastanawiamy się często jak to jest z tymi jajami. Jadać codziennie czy ograniczać? Na miękko czy na twardo? Z chowu czy te z klatki? Co te jaja w ogóle mają w sobie i czy rzeczywiście każdy może je jeść? Jajo to początek nowego życia. W ciągu kilku tygodni z zapłodnionego jaja wykluwa się gotowe do życia pisklę. Jajo musi być wobec tego ,,kopalnią” super składników – bo z niego powstaje nowe życie. I tak właśnie jest. Produkt ten charakteryzuje to, że większość składników odżywczych jaja kurzego odznacza się wysoką biodostępnością i przyswajalnością.

17 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pożar w pobliżu oczyszczalni ścieków

Dzisiaj w godzinach wieczornych, chojnowscy strażacy dostali wezwanie do pożaru w Goliszowie, w bliskim sąsiedztwie oczyszczalni ścieków.

24 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mistrzostwa powiatu legnickiego w warcabach - już 26 września w Goliszowie

26 września świetlica wiejska w Goliszowie gościć będzie zawodników, którzy w otwartym turnieju zawalcząo tytuł Mistrza Powiatu Legnickiego w Warcabach. Celem zawodów jest popularyzacja tej gry w naszym powiecie oraz wyłonienie najlepszych zawodników, którzy wezmą później udział w eliminacjach strefowych.

17 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Wyprawa-poprawa - 22. finał kampanii Sprzątanie Świata

W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, na trzeci weekend września zaplanowano finał akcji Sprzątanie Świata. Jest to międzynarodowa kampania, mająca na celu zbiorowe sprzątanie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. W Polsce akcja ta odbywa się od 1994 roku. Historia przedsięwzięcia sięga jednak 1989 roku, kiedy to w dalekiej Australii odbyła się pierwsza edycja akcji.

17 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Starsi ludzie ciągle na celowniku oszustów. Ruszyła kampania dolnośląskiej policji

Kampanie społeczne, spoty informacyjne, ostrzeżenia policji - w ostatnich latach roi się od działań, które mają za zadanie ostrzec seniorów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze. Na najpopularniejszą metodę "na wnuczka" ciągle jednak nabiera się wiele starszych osób, oddających obcym ludziom pieniądze, często gromadzone przez wiele lat.

17 wrzesień 2015, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Nie zdążyłeś zapisać się na studia? Zrób to już dziś!
Do 23 września w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy trwa rekrutacja uzupełniająca kandydatów na studia na rok akademicki 2015/2016. Jest to szansa dla osób, które nie zdążyły wcześniej zapisać się na studia.W ofercie edukacyjnej przyszli studenci mają do wyboru kierunki studiów licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich.
16 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku z Czernikowic

Mieszkańcy Czernikowic mogą wziąć udział w wyjątkowej rywalizacji. Gmina Chojnów, wspólnie z Lokalną Grupą Działania "Wrzosowa Kraina", zapraszają mieszkańców tej miejscowości do udziału w konkursie na najlepszy chleb domowego wypieku. Jest on organizowany w ramach realizowanego przez mieszkańców Czernikowic projektu "Partnerstwa trójsektorowe sposobem na rozwój ekonomii społecznej na wsiach".

17 wrzesień 2015, UG Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Zaproszenie na XIII Wrześniowe Kresowiana w Białej
Już od 13 lat, tradycyjnie w trzecią niedzielę września, organizowane jest spotkanie Kresowian, przybliżające tradycję, historię i kulturę ziem, które przed II wojną światową należały do Polski, a od lat znajdują się poza granicami naszego kraju. XIII Wrześniowe Kresowiana odbędą się 20 września 2015 r., tradycyjnie w Białej w Gminie Chojnów.
19 wrzesień 2015, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Wieczór mocnych wrażeń w Kręgielni w Galerii Piastów
Kręgielnia w Galerii Piastów zaprasza na wieczór mocnych wrażeń! W sobotę 26 września od godziny 20:00! Transmisja sportowa na wielkich ekranach, mocne promocje na barze, a także pokazy burleski i sexi dance. Prawdziwie mocna kombinacja!
16 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 zmierzyli się w Szkolnych Igrzyskach

15 września na boisku przy Szkole Podstawowej nr 3 miała miejsce trzecia edycja Olimpiady Szkolnej. W imprezie sportowej brali udział uczniowie z klas II, III i IV. Zawody rozpoczęły się od rywalizacji najmłodszych uczniów. Zmierzyli się w wyścigach rzędów, rzutach i strzałach do celu oraz budowaniu wieży z klocków. Najstarsi uczestnicy imprezy wzięli udział w grze w "dwa ognie".

15 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Popołudniowy incydent drogowy na Bolesławieckiej
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dzisiaj w godzinach popołudniowych przy wyjeździe z Chojnowa, na ulicy Bolesławieckiej (w bliskim sąsiedztwie ulicy Parkowej). Kierowca Fiata Seicento najprawdopodobniej wpadł w poślizg i dachował. W zdarzeniu uczestniczył tylko jeden pojazd. Na miejscu oprócz policji pojawiły się dwa zastępy z chojnowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz Pogotowie Ratunkowe.
19 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zaproszenie na sobotnie Święto Osetnicy

Mieszkańcy Osetnicy zapraszają na święto swojej wsi - już w sobotę, 19 września, na tamtejszym boisku sportowym odbędzie się festyn - Święto Osetnicy. Imprezę rozpoczną wystąpienia okolicznościowe. Część artystyczna wystartuje o 16:30. Dzieci zgromadzone na osetnickim festynie będą mogły wziąć udział w warsztatach zumby, prowadzonych w strefie animatora. W tym samym czasie na scenie pojawią się zespoły folklorystyczne z Gminy Chojnów, a następnie zespół Brooklyn z chojnowskiego Gimnazjum nr 2.

18 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Biblioteczna Akademia Malucha zaprasza na "Piracki skarb"

Starsi czytelnicy mają swój Dyskusyjny Klub Książki, młodsi natomiast mają okazję wziąć udział w spotkaniach Bibliotecznej Akademii Malucha. Pierwsze powakacyjne spotkanie odbędzie się 23 września o godzinie 11:00 w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy Placu Zamkowym 2. Dzieci w wieku od 2 do 4 lat będą miały okazję wypłynąć statkiem piratów na burzliwe morze, w celu znalezienia zaginionego skarbu.

22 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dyskusyjny Klub Książki powraca po wakacjach
Wakacje za nami, tak więc miłośnicy książki z pewnością oczekują kolejnych spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. Klubowicze z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II spotkają się już 24 września o godzinie 9:00 w bibliotece szkolnej. Tematem dyskusji będzie książka "Dreszcz" Jakuba Ćwieka - historia Ryśka "Zwierza" Zwierzchowskiego, podstarzałego rock'n'rollowca, któremu pewien wypadek odmienia życie.