Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Archive - September 2014

11 September 2014, Maciek, All comments: 0
Rokitki zmierzą się z Legnickim Polem. Będzie bitwa o każdy centymetr boiska. Zapowiedź meczu.
Czy niedziela będzie należała do Czarnych Rokitki? O tym przekonamy się już niebawem. Ekipa z naszej gminy na własnym boisku podejmować będzie KS Legnickie Pole. Mecz ten jest bardzo ważny dla Rokitek, gdyż będzie rewanżem za ubiegły sezon, w którym to nasi dwukrotnie przegrali. Najpierw w meczu wyjazdowym ulegliśmy 2:0, nieco później u siebie również przegraliśmy tyle, że 1:0.
12 September 2014, admin, All comments: 0
Zaproszenie na XII Wrześniowe Kresowiana Bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury, Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Białej oraz Urząd Gminy Chojnów serdecznie zapraszają na XII Wrześniowe Kresowiana, które odbędą się w niedzielę, 21 września.
12 September 2014, admin, All comments: 0
Włamywacze wybili otwór w ścianie sklepu. Przestępca schował się w zamrażarce!
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali trzech mężczyzn na gorącym uczynku włamania do sklepu w miejscowości Groble. Włamywacze aby dostać się do środka obiektu wybili otwór w jego ścianie.
12 September 2014, Maciek, All comments: 3
"Morskie Oko" na wykończeniu. Odbiór już w przyszłym tygodniu (foto)
Kompleks rekreacyjno wypoczynkowy „Morskie Oko” jest już na wykończeniu. Prace dobiegają końca. Niewiele brakowało, aby odbiór odbył się jeszcze w tym tygodniu. Przełożono go jednak na przyszły tydzień. – Wstępnie odebranie naszej pracy ma nastąpić początkiem przyszłego tygodnia. Najprawdopodobniej będzie to wtorek. Zostało nam już niewiele do zrobienia.
12 September 2014, admin, All comments: 0
Zapraszamy na Kasztanowe Lato w Budziwojowie!
Już w najbliższą niedzielę na boisku sportowym w Budziwojowie będziemy mogli wspólnie świętować koniec lata. Stowarzyszenie Budziwojów - Wieś Inicjatyw Możliwych zaprasza wszystkich na festyn wiejski pod nazwą "Kasztanowe Lato".
11 September 2014, Maciek, All comments: 4
Chojnowianka powalczy w Śleszowie o pierwszy komplet punktów - zapowiedź meczu
Już jutro początek weekendu. W niedzielne popołudnie do boju ruszy ponownie KS Chojnowianka , która do tej pory bardzo słabo spisuje się w IV lidze dolnośląskiej. Kolejny mecz, znowu wyjazdowy, nasi piłkarze rozegrają w Śleszowie. Nasz najbliższy rywal zajmuje słabą trzynastą lokatę. Nie jest to ekipa z tzw. „górnej półki”. Nareszcie pojawia się szansa dla podopiecznych Arkadiusza Palucha na zdobycie trzech punktów.
12 September 2014, Partnerstwo, All comments: 0
Rewolucyjna obniżka cen w Play City

Play City to park rozrywki znajdujący się na drugim piętrze Galerii Piastów. Od prawie roku widoczny na mapie miasta, największy park rozrywki, znów zaskakuje swoich klientów. Tym razem wielkimi zmianami!

11 September 2014, Piotr Wojtas, All comments: 22
Do informacji Członków Spółdzielni Mieszkaniowej Młodość oraz Lokatorów
W związku z zaistniałą sytuacją, tj: odwołaniem przez Radę Pana Prezesa Zarządu Spółdzielni Juliana Mrozika; odejścia na rentę Pana Władysława Sikora oraz pomówieniem Członków Rady o prowadzenie działalności konkrecyjnej pragniemy sprostować i wyjaśnić tę sprawę.
10 September 2014, admin, All comments: 0
13-ste urodziny Piccolo Mondo już jutro!

Chojnowska Pizzeria Piccolo Mondo to jeden z najbardziej znanych lokali gastronomicznych na tym terenie. Smak pysznego włoskiego jedzenia jakie serwuje pizzeria zna większość mieszkańców ziemi chojnowskiej. Wrzesień to miesiąc, w którym upływa kolejna rocznica jej działalności.

10 September 2014, Maciek, All comments: 0
Ruszył remont wodospadu w Konradówce.
W dniu dzisiejszym rozpoczął się długo wyczekiwany remont wodospadu w pobliskiej Konradówce. Od dawna rzeka przedostawała się jedynie środkową, wyżłobioną, częścią obecnego spływu wody. Większość wodospadu praktycznie nie była użyteczna, gdyż woda była wypychana jedynie po najmniejszej linii oporu.
10 September 2014, admin, All comments: 0
Gminne Święto Plonów w Osetnicy za nami (foto+video)
Rolnicy z terenu gminy Chojnów, jak co roku, obchodzili tradycyjne święto plonów. Tym razem organizacja imprezy przypadła w udziale wsi Osetnica. Gospodarzem imprezy był Wójt Gminy Chojnów Mieczysław Kasprzak.


09 September 2014, Maciek, All comments: 1
Hegemonia Rokitek przerwana. Sokół Krzywa z Pucharem Wójta!
Podczas tegorocznych dożynek, które odbywały się w Osetnicy doszło do historycznego wręcz wydarzenia sportowego. W meczu finałowym, O Puchar Wójta, zmierzyły się ekipy Sokoła Krzywa oraz Czarych Rokitki. Czarni już od lat zdążyli przyzwyczaić kibiców do wygranych, tym razem jednak było inaczej.
10 September 2014, admin, All comments: 0
Ruszył nabór wniosków w ramach projektu "OdDOLNY ŚLĄSK"!
Ruszył nabór wniosków w ramach projektu "OdDOLNY ŚLĄSK". Do poniedziałku 29 września 2014 r. składać można wnioski o mikrodotację w maksymalnej wysokości 5000 zł na realizację oddolnych inicjatyw obywatelskich, z której skorzystać mogą także mieszkańcy z terenu naszej gminy oraz miasta. „OdDOLNY ŚLĄSK” to projekt realizowany przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w partnerstwie z Fundacją „Wrzosowa Kraina”, dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
09 September 2014, admin, All comments: 3
Czas zgłaszania komitetów wyborczych minął
Zgodnie z kalendarzem wyborczym komitety można było rejestrować do wczoraj do godz. 15.30. Dostępny jest już zatem wykaz komitetów wyborczych, których zawiadomienia zostały przyjęte przez Komisarza Wyborczego w Legnicy. Miasto i Gmina informują także o miejscach przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wyborczych komitetów. Dostępne jest także obwieszczenie o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach, liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym oraz o wyznaczonej siedzibie GKW dla wyborów.
09 September 2014, Małgorzata Uroda, All comments: 0
Jedzmy jabłka nie tylko na złość Putinowi – dla smaku i zdrowia
Ostatnio głośno o jabłkach. Naniesione embargo spowodowało niższe niż o tej porze roku ceny tych sławnych na cały świat polskich jabłek. Sięgając każdego dnia po tego rodzaju owoce, nie tylko wesprzemy Naszych Rolników, ale przede wszystkim zadbamy o własne zdrowie. Mądrość ludowa mówi, że jedno jabłko dziennie trzyma doktora ode mnie. Naukowcy w pełni potwierdzają to stare porzekadło. Jedząc każdego dnia jabłka zwiększymy odporność na infekcje, zadbamy o naczynia i serce, oczyścimy organizm z toksyn, poprawimy kondycję skóry, włosów i paznokci, jak również zadbamy o sylwetkę i lepsze samopoczucie.