Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Archive - September 2014

25 September 2014, Partnerstwo, All comments: 0
24 WRZEŚNIA RUSZA SZKÓŁKA PŁYWACKA SAIL SWIM!
Szkółka pływacka Sail Swim – Jakub Jakubowski po wakacyjnej przerwie wznawia działalność na Basenie Miejskim w Chojnowie. Zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 6 roku życia na zajęcia nauki i doskonalenia pływania!
18 September 2014, admin, All comments: 0
Chwytaj wiosło! Zaproszenie na wystawę fotgraficzną
Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie w Sali Edukacyjnej wMiejskiej Bibliotece Publicznej, które odbędzie się 19 września 2014 r. o godzinie 17.00. Uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawę zdjęć z tegorocznych spływów oraz dwa pokazy slajdów.
22 September 2014, admin, All comments: 0
XIII Mistrzostwa PSP Województwa Dolnośląskiego w Ratownictwie Wysokościowym
Wtorek 23 września będzie okazją do sprawdzenia stopnia wyszkolenia ratowników wysokościowych Państwowej Straży Pożarnej. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy na terenie Wzgórza Chmielowego (Park Piastowski) w Chojnowie przeprowadzi XIII Mistrzostwa PSP Województwa Dolnośląskiego w Ratownictwie Wysokościowym.
16 September 2014, Maciek, All comments: 1
Wodospad w Konradówce w rozbiórce. Prace trwają.
Prace przy remoncie uszkodzonego wodospadu w Konradówce nadal trwają. Jak się okazuje nie jest to takie proste, aby wypełnić tylko wyżłobiony element. Cały wodospad zostanie przebudowany. Czynności związane z naprawą potrwają jeszcze sporo czasu, choć już teraz wydaje się, że nie powinno to zająć zbyt długo, to jednak musimy uzbroić się w cierpliwość zanim zobaczymy efekt końcowy prac.
16 September 2014, admin, All comments: 0
OSP Jaroszówka na czele klasyfikacji
W niedzielę,14wrześniana boisku piłkarskim w Krzywej po raz kolejny rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Chojnów. Jak zawsze były one okazją, aby ocenić poziom męskich, żeńskich i młodzieżowych drużyn ochotniczej straży pożarnej.
16 September 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 10
Geomorfologia na spacerze, spotkanie II
Deflacja pochodzi od łacińskiego deflatio, czyli wywiewania. Nie będę zajmował się deflacją wyborczą, że coś, że kogoś wywiało ze stołka. Deflacja związana jest z porywaniem przez wiatr cząsteczek pylastych oraz piaszczystych skał i minerałów z powierzchni ziemi. Im silniejszy wiatr, tym większe cząsteczki mogą być porywane lub toczone. Każdy kto leżał chociaż raz na plaży miał możliwość oberwać ten proces.
15 September 2014, Maciek, All comments: 0
Brązowy medal Sigo Gim 1 podczas I Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich
Bardzo udany weekend zaliczyła grupa kolarska Sigo Gim 1, która rywalizowała tym razem w Obiszowie, gdzie odbywały się I Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich. Impreza ta została zorganizowana przez Obiszów Team , którego dyrektorem jest Artur Chodor. Była to pierwsza edycja tego typu MP i na pewno będzie ona cykliczna. Ministerstwo Sportu oraz PZkol objęły tego typu inicjatywę specjalnym programem, który ma na celu powstawanie szkółek kolarskich.
15 September 2014, admin, All comments: 2
Kasztanowe lato za nami
W niedzielę na boisku wiejskim w Budziwojowie odbył się festyn pod nazwą "Kasztanowe Lato". Przybyli goście mogli zobaczyć występ artystyczny przygotowany przez nauczycielki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Budziwojowie. Na scenie zgodnie z programem pojawił się zespół folklorystyczny Albinki oraz zespół Rok Starsi. Wieczorem zgromadzonych do tańca porwał DJ Bartek. Jak zapowiadano wcześniej na uczestników czekały także inne atrakcje. Konkursy z nagrodami, przepyszne domowe ciasta, loteria fantowa, malowanie twarzy dzieciom oraz odwiedziny bajkowych postaci - o to także zadbali członkowie Stowarzyszenia Budziwojów - Wieś Inicjatyw Możliwych.
15 September 2014, Maciek, All comments: 0
Kuźnia Jawor skuteczniejsza od naszych juniorów
W minioną niedzielę juniorzy starsi KS Chojnowianka rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem, przed własną publicznością, podejmowaliśmy Kuźnię Jawor. Od samego początku było wiadomo, że będzie ciężko, a wywalczenie punktu będzie sukcesem. Niestety goście pokazali nam już w pierwszej połowie spotkania, że to oni będą rozdawać karty w tym dniu.
15 September 2014, Maciek, All comments: 0
Postęp prac w hali sportowej "czwórki"
Hala sportowa przy SP 4 w Chojnowie powoli zmienia swój wygląd. Sam obiekt sportowy wymaga jeszcze sporo pracy, w chwili obecnej malowany jest sufit. Ten tydzień ma przynieść pierwsze prace związane z nawierzchnią. Na początek położona zostanie wylewka, w celu podwyższenia i wyrównania gruntu. Następnie specjaliści zajmujący się przygotowaniem i ułożeniem specjalnego tworzywa przystąpią do montażu.
15 September 2014, Maciek, All comments: 0
Trampkarze znowu zwyciężają. KS Polkowice na kolanach
Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Bardzo wysoką dyspozycję prezentują na początku tego sezonu nasi trampkarze, którzy w niedzielę ograli dobrze dysponowany KS Polkowice aż 4:0. Grupa prowadzona przez Dariusza Janiaka w wielkim stylu weszła w tą rundę. W ubiegłym sezonie nasi piłkarze byli ekipą najmłodszą stąd też osiągali słabe rezultaty.
14 September 2014, Maciek, All comments: 1
Dziewięć goli w Śleszowie. Chojnów przegrał wygrany mecz
Piłkarze KS Chojnowianka na długo zapamiętają nazwę LZS Stary Śleszów po dzisiejszym spotkaniu ligowym. Wszystko wyglądało obiecująco, zarówno cała pierwsza jak i część drugiej połowy spotkania. Mecz toczył się o sporą stawkę - 3 punkty w IV lidze dolnośląskiej. Biało niebiescy, w bojowym nastawieniu, pojechali do Śleszowa po pierwsze "trzy oczka".
14 September 2014, Maciek, All comments: 0
Pierwsza "wpadka" Czarnych Rokitki. Fatum Legnickiego Pola nadal trwa
Dzisiejszego spotkania Czarni Rokitki nie mogą zaliczyć do udanych. Ekipa z naszej gminy nie potrafi znaleźć recepty na KS Legnickie Pole. Goście dziś ponownie zwyciężyli. Skromnie, bo zaledwie 2:1, ale mimo wszystko "urwali" cenne punkty naszym piłkarzom.
11 September 2014, admin, All comments: 0
Narodowe czytanie trylogii Henryka Sienkiewicza także w Chojnowie
W tym roku odbywa się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.Chojnów także bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji. Dlategow imieniu organizatorów: Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz MOKSIR-uzapraszamy serdecznie na spotkanie "Trylogia Henryka Sienkiewicza", które odbędzie się15 września o godzinie 18.00 w Domu Schrama.
10 September 2014, admin, All comments: 0
Usiłowali wyłudzić z banku 40 tys. zł.
Legniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić w jednym z banków 40 tys zł.Zatrzymani to mieszkaniec Chojnowa w wieku 34 lat oraz mieszkaniec Olsztyna w wieku 41 lat.