Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum arena PWSZ Legnica

Archive - August 2015

10 August 2015, admin, All comments: 0
Zdarzenie drogowe przy ul. Kraszewskiego
Dziś, ok. godz. 16.00, przy ul. Kraszewskiego (na wysokości Urzędu Gminy Chojnów)doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Kierujący samochodem marki Renault Scenic, chcąc skręcić w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od strony Chojnowa kierowcy Passata. Mimo, iż mężczyznaw ostatnim momencie chciał wrócić na swój pas, doszło do zderzenia czołowego.
11 August 2015, Maciek, All comments: 15
Chojnowianka próbuje zebrać się do gry w "okręgówce". Kierownik zrezygnował.
Klub Sportowy Chojnowianka nadal boryka się z mniejszymi i większymi problemami. Po rezygnacji prezesa – Małgorzaty Członki na ręce Zarządu wpłynęła rezygnacja obecnego od wielu lat kierownika – Waldemara Michowskiego. Wiele się zmienia, a przyszłość naszej ekipy w klasie okręgowej jest nadal niepewna. W kuluarach pojawiły się informacje o odejściu z drużyny czołowego defensora Piotra Światłonia oraz napastnika Andrzeja Ziembowskiego.
11 August 2015, Maciek, All comments: 4
Uwaga na Barszcz Sosnowskiego w okolicy Chojnowa.  # Sprostowanie #
W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się na temat rośliny nazywanej Barszczem Sosnowskiego. Na łamach portalu publikowaliśmy już wstępne informacje dotyczące zagrożeń, jakie niesie ta niebezpieczna roślina. Postanowiliśmy przyjrzeć się tym egzemplarzom, które rosną w pobliskich okolicach naszego miasta. Pierwsze okazy na jakie udało nam się natrafić zlokalizowane są przy drodze prowadzącej do miejscowości Biała. Niewielkie rośliny na samą myśl, jaką krzywdę mogą nam wyrządzić budzą nasze obawy. Kolejne egzemplarze udało nam się odnaleźć tuż przed wyjazdem z Chojnowa na Goliszów.
10 August 2015, Maciek, All comments: 0
Sigo Gim 1 spisało się znakomicie w Olesznej!
Wczorajszy dzień przyniósł kolejne sukcesy chojnowskiemu Sigo Gim 1 działającego przy Gimnazjum nr 1. Nasi zawodnicy wraz ze szkoleniowcem Eugeniuszem Bobiowskim udali się w okolice Wrocławia, a konkretnie do Olesznej, gdzie odbywał się wyścig kolarski MTB zaliczany do Challeng`u DZkol`u. Nasz klub reprezentowali kolarze w kilku kategoriach wiekowych. Nikt nie zawiódł, wszyscy dali z siebie 100% procent osiągając bardzo dobre wyniki.
11 August 2015, admin, All comments: 0
Dobiegł końca II cykl Wakacji z Biblioteką Miejską
W minionym tygodniu, odbył się cykl spotkań w ramach Wakacji z Biblioteką Miejską. Przez pięć dni, dzieci brały brały udział w zajęciach, podczas których wykazywały się kreatywnością, zdolnościami plastycznymi oraz wiedzą na temat komputerów i internetu. Wykorzystując balony, klej i gazety, stworzyły własne dinozaury. Później przyszedł czas na ich kolorowanie i zdobienie. Efekty były naprawdę imponujące. Poza zajęciami plastycznymi, dla dzieci przygotowano zagadki i krzyżówki, które udowodniły ich dużą wiedzę na temat komputerów i internetu.
12 August 2015, Maciek, All comments: 0
Jesień w środku lata, drzewa zrzucają liście. Susza daje się we znaki.
Upały ostatnich dni nie tylko doskwierają nam, czy też zwierzętom. Najbardziej cierpią rośliny, które bronią się przed uschnięciem zrzucając liście. Drogi wylotowe z naszego miasta wyglądają iście jesiennie. Mnóstwo liści leżących tuż przy ulicach, a wszystko to za sprawą bezlitosnych upałów. Dodatkowo suchy i ciepły wiatr, który potęguje panującą suszę nie przyczynia się do poprawy stanu roślin, które z góry skazane są na obumarcie. Nie wszystkie drzewa potrafią poradzić sobie z obecną sytuacją.
10 August 2015, admin, All comments: 0
W MOKSiRze znaleziono papugę nimfę! Poszukiwany właściciel!
W dniu wczorajszym (9 sierpnia), w MOKSiRze znaleziono papugę nimfę (zdjęcie poglądowe). Poszukiwany jest właściciel tego ptaka. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 512 680 388.
10 August 2015, Maciek, All comments: 3
Siła defensywy Rokitek rośnie. Czarni dogrywają ostatnie transfery!
Wielkimi krokami zbliża się sezon piłkarski 2015/2016. Drużyny w pełni mobilizują się do pierwszych spotkań ligowych. Czarni Rokitki Rokitki nie przespali okresu okienka transferowego. Jak to się mówi co się odwlecze to nie uciecze…Marek Wyszowski, który w ubiegłym sezonie zastanawiał się nad zasileniem czarnych koszul w końcu stał się piłkarzem reprezentującym ekipę z naszej gminy.
10 August 2015, PWSZ Legnica, All comments: 0
Ruszyła rekrutacja uzupełniająca w PWSZ im. Witelona w Legnicy

8sierpnia 2015 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca kandydatów na studia na rok akademicki 2015/2016. Osoby, które nie zdążyły zapisać się na studia wcześniej, teraz mają czas do 23 września 2015 roku. Jest to także szansa dla osób, które przystępują do egzaminów poprawkowych z matury.

15 August 2015, admin, All comments: 0
Kolejne zawody rowerowe dla dzieci już 15 sierpnia! Sigo Gim 1 i Gimnazjum nr 1 zapraszają!

Już 15 sierpnia na boisku przy MOKSiR odbędzie się II edycja zawodów rowerowych dla dzieci pod hasłem "Szukamy Następców Olimpijczyków". Wszystko to za sprawą Klubu Kolarskiego UKK „Sigo – Gim 1”, który postanowił ponownie umilić czas wolny naszym pociechom. Do rywalizacji przystąpią zarówno dziewczynki i chłopcy. Organizatorzy postanowili podzielić startujących na cztery grupy wiekowe.

07 August 2015, CHZGKiM, All comments: 3
Jak gospodarować wodą z miejskiej sieci wodociągowej w czasie upałów
ChZGKiM zwraca się z prośbą o nieużywanie wody pitnej z miejskiej sieci wodociągowej do: podlewania ogródków i trawników, mycia samochodów, napełniania basenów i oczek wodnych, w czasie trwania ekstremalnych temperatur. Prosimy o używanie wody jedynie do celów socjalno-bytowych.
07 August 2015, admin, All comments: 1
Kolejny pożar. Płonęło ściernisko w Piotrowicach
W momencie, gdy strażacy dogaszali pożar ścierniska w Osetnicy, otrzymali zgłoszenie o kolejnym pożarze. Tym razem płonęło ściernisko w Piotrowicach. Na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej z Chojnowa, Jaroszówki, Krzywej, Rokitek, Witkowa, Złotoryi oraz policja. W chwili obecnej badane są przyczyny obu zdarzeń.Pojawiły się przypuszczenia, że to celowe podpalanie.
07 August 2015, admin, All comments: 3
Potężny pożar w Osetnicy
Dziś przed godziną 12-stą, jeden z mieszkańców Osetnicy złożył zawiadomienie o płonącym polu. Na miejscu zdarzenia pojawiły się zastępy straży pożarnej z Chojnowa, Jaroszówki, Rokitek, Krzywej, Witkowa, Złotoryi oraz policja. Dym widoczny był z odległości ok 15 km.
21 August 2015, admin, All comments: 0
Zapraszamy na II cykl Wakacji z MOKSiR
MOKSiR zaprasza dzieci w wieku 6-13 lat na zajęcia wakacyjne, które odbędą się w dniach 24-28 sierpnia, w godz. 10.00-12.00. W programie: zajęcia plastyczne, taneczne, teatralne, sportowe. Zapisy w poniedziałekod godziny 9.45 tylko z osobą dorosłą. Na zajęciach obowiązuje obuwie zmienne sportowe. Ilość miejsc ograniczona!
07 August 2015, admin, All comments: 0
Zapraszamy do udziału w akcji Biegam Bo Lubię! (video)
W minioną niedzielę odbył się pierwszy trening w ramach akcji "Biegam Bo Lubię". Zajęcia będą odbywały się do drugiego weekendu listopada, w każdą niedzielę o godzinie 9.30 na Stadionie Miejskim. W tym tygodniu, trening wyjątkowo odbędzie się w SOBOTĘ! Miejsce i godzina bez zmian. Serdecznie zapraszamy!
Sklep Bigform