Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Archiwum - sierpień 2015

17 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Jak coś robić to z pompą! Zawody kolarskie przygotowane przez Sigo Gim 1 i Gimnazjum nr 1 (video)
W ostatnią sobotę na bocznym boisku klubu Chojnowianka, przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji miała miejsce kolejna edycja zawodów organizowanych przez Uczniowski Klub Kolarski Sigo-Gim1 oraz Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie. Impreza zorganizowana pod hasłem "Szukamy Następców Olimpijczyków" skierowana była do dzieci w wieku od 4 do 10 lat.
17 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 2
Festyn w Parku Śródmiejskim za nami. (video)
Piętnasty dzień sierpnia już od wielu lat stanowi doskonałą okazję do organizacji różnorakich festynów i zabaw. Ustanowione tego dnia na pamiątkę zwycięstwa Polaków nad Bolszewikami w bitwie warszawskiej Święto Wojska Polskiego jest dniem wolnym od pracy. Chojnowska impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Parku Śródmiejskim nie była jednak uroczystością o charakterze militarnym, stanowiła natomiast doskonałą okazję do wspólnej zabawy w gronie znajomych w rytm dźwięków etnicznych.
16 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Porażka na inaugurację sezonu. Ciężka przeprawa Rokitek.
Dziś o godzinie 17:00 w Rokitkach Czarni zainaugurowali sezon piłkarski 2015/2016 w klasie okręgowej. Rywalem była Stal Chocianów, która już w ubiegłej rundzie pokazała, że wie jak grać z podopiecznymi Mirosława Dragana. Kilka minut po godzinie piątej zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra prowadzącego spotkanie.
15 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 27
Pierwszy walkower Chojnowianki, Rokitki jutro ruszają do boju.
Już dziś klasa okręgowa wznawia rozgrywki. Do rywalizacji w tej klasie rozgrywkowej zgłoszone zostały dwie znane nam ekipy: Chojnowianka Chojnów oraz Czarni Rokitki. Na dziś na godzinę 15:30 zaplanowane zostało pierwsze spotkanie biało niebieskich, którzy docelowo mieli zmierzyć się z Kaczawą Bieniowice. Niestety do meczu nie dojdzie, a Bieniowice zgraną "darmowe" trzy punkty wobec walkowera.
15 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni Rokitki wznawiają treningi. Zapraszamy dzieci urodzone w latach 2005 -2008.

Od poniedziałku,17 sierpnia, Czarni Rokitki wznawiają treningi. Z uwagi na fakt, że trwa sezon wakacyjny zajęcia będą prowadzone w grupie łączonej. Zapraszamy dzieci urodzone w latach 2005r i młodsi. Treningi są nieodpłatne. Pierwsze zajęcia odbędą się o godzinie 18 na boisku w Rokitkach. Od tego sezonu chłopcy będą brać udział w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

14 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Płonie ściernisko. Ruch w kierunku Rokitek wstrzymany
Przy drodze wojewódzkiej 328, prowadzącej w kierunku Rokitek, tuż za przejazdem kolejowym płonie ściernisko. Na miejscu zdarzenia pojawiły się JRG3 Chojnów, OSP Rokitki i OSP Jaroszówka, które w chwili obecnej dogaszają pożar. Ruch w kierunku Rokitek został wstrzymany.Policja bada przyczyny zdarzenia.
13 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 8
Stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Trzy osoby ranne
Dziś po godzinie 18-stej,w miejscowości Rokitki doszło do wypadku drogowego.Kierowca samochodu marki Opel stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w drzewo i wpadł do rowu. Poszkodowane zostały 3 osoby- dwóch mężczyzn i kobieta.Stan kierowcy można określić jako ciężki, został on zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
13 sierpień 2015, Maciej Perlak , Wszystkich komentarzy: 0
Za nami "noc spadających gwiazd"
W nocy z 12 na 13 sierpnia minęła tzw: "Noc Perseidów" inaczej zwana nocą spadających gwiazd.To zjawisko astronomiczne jest najłatwiejsze do obserwacji ponieważ meteory wchodzące w atmosferę ziemską wypalają się tworzą świetlne rozbłyski. Efekty widocznie były również w Chojnowie.
13 sierpień 2015, Sławomir Tęcza UG Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Szczeniaki szukają domu!!
Tylko w tym tygodniu odebraliśmy dwa zgłoszenia o porzuconych szczeniakach. W poniedziałek zwrócono się z prośbą o podjęcie natychmiastowej interwencji w sprawie 3 młodych piesków, które zostały porzucone w rowie przy drodze polnej prowadzącej na kolonie Dobroszowa. Po przybyciu na miejsce okazało się, że zwierzaki są skrajnie wygłodzone i odwodnione, że względu na duży upał nie były nawet w stanie samodzielnie wyjść z rowu. Natychmiastowo zostały zabezpieczone przez pracowników urzędu gminy i przekazane pod specjalistyczną opiekę. Aktualnie czują się już dobrze i dochodzą do siebie.
16 sierpień 2015, Cyrk Korona , Wszystkich komentarzy: 0
Cyrk Korona już w najbliższy wtorek!! KONKURS! Wygraj podwójną wejściówkę! #AKTUALIZACJA
Nowy, multimedialny spektakl pt. "CYRKOWO-BAJKOWO" to wspaniała dwugodzinna zabawa dla całej rodziny! Podczas widowiska będzie można podziwiać artystów z Anglii, Czech, Danii, Szkocji, Ukrainy i Polski. Gwiazdy światowych aren zaprezentują m.in.: gimnastykę na sztrabatach, ewolucje na wysokich masztach, akrobacje z pieskiem, hula hoop, żonglerkę akrobatyczną, kaskaderskie wyczyny na wysokiej linie poziomej! Program wzbogacony będzie o wielką rewię wielbłądów i zwierząt egzotycznych, pokaz koni i kuców "Little Pony" oraz bajkową farmę.
12 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami "noc spadających gwiazd"

Już dziś w nocy (ze środy na czwartek), będzie można zaobserwować maksimum roju Perseidów, czyli mnóstwo meteorów sypiących się z gwiazdozbioru Perseusza. Zobaczymy nawet 100 spadających gwiazd na godzinę.

12 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 7
Ziembowski i Światłoń oficjalnie w Rokitkach! Czarni rosną w siłę.
Okienko transferowe ekipa z Rokitek wykorzystała do samego końca. Od wczoraj nowymi podopiecznymi Mirosława Dragana zostali byli reprezentanci Chojnowianki: Andrzej Ziembowski oraz Piotr Światłoń.W ramach rozliczenia pomiędzy klubami do Chojnowa trafił Paweł Malik. Obaj piłkarze to nie lada wzmocnienie. Filar biało niebieskiej defensywy na pewno będzie kluczowym piłkarzem w nadchodzącym sezonie. Wśród Czarnych na pewno wzrośnie konkurencyjność na określonej pozycji. Jest to niezwykle ważna kwestia o której trener Dragan wspominał w rozmowie z nami.
11 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Uszkodzienie sieci wodociągowej w Zamienicach. Możliwa przerwa w dostawie wody.
Informujemy, że w dniu dzisiejszym podczas prac ziemnych wykonywanych w miejscowości Zamienice nastąpiło przerwanie sieci wodociągowej. W związku z powyższym mogą wystąpić braki wody. W chwili obecnej trwa naprawa sieci.
12 sierpień 2015, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Dni otwarte w Przedszkolu Piastów

Przedszkole Piastów zaprasza na Dni Otwarte. W dniach od 3 do 22 sierpnia każdy zainteresowany może przyjść, porozmawiać i zobaczyć na własne oczy jak funkcjonuje nasze przedszkole. Zainteresowani otrzymają również komplet materiałów i informacji, a także będą mogli zapisać się do specjalnego newslettera.

14 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
ZAPRASZAMY NA FESTYN
15 sierpnia w Parku Śródmiejskim (mały park), odbędzie się spotkanie z muzyką etniczną. O godzinie 17.00, na scenie pojawi się grecka grupa ZORBA. Następnie, o 19.30 usłyszymy formację NADIJA- czerpiącą z łemkowskich korzeni, grającą rocka, folk z domieszką reggae i ska. Tradycyjnie już, nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Swój udział w sobotnim festynie zapowiedzieli również motocykliści.