Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Archiwum - sierpień 2015

20 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Karolina Cierluk Najlepszą Góralką Wschodnich Karkonoszy!
Piętnastego sierpnia Karolina Cierluk – kolarka reprezentująca barwy klubu Sigo Gim 1 wzięła udział w osiemnastej edycji trasy Kowary – Przełęcz Okraj „Najlepszy Góral Wschodnich Karkonoszy”.
20 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Sokół Krzywa pożegnał się z Pucharem Polski.
W dniu wczorajszym Sokół Krzywa rozegrał swoje pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie w Pucharze Polski na szczeblu okręgowym. Zbyt późne zgłoszenie do tego typu rywalizacji spowodowało wylosowanie drużyny z „wyższej półki”. Spośród Zagłębia II Lubin, KS Polkowice oraz Miedzi II Legnica ekipa z naszej gminy trafiła na „Miedziankę”. Czy mogło być lepiej? Ciężko powiedzieć każda z wymienionych drużyn prezentuje zdecydowanie wyższy poziom umiejętności.
19 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Komisja konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska" na wizytacji w Niedźwiedzicach i Konradówce.W tym roku po raz siódmy samorząd województwa dolnośląskiego organizuje konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska". Jak można przeczytać na stronie Urzędu Marszałkowskiego, ma on za zadanie "wyłonienie i promowanie najlepszych wzorcowych działań, przedsięwzięć zrealizowanych na terenach wiejskich, ma także inspirować i stworzyć płaszczyznę wymiany doświadczeń" . W tym roku konkurs został podzielony na cztery kategorie: najpiękniejsza wieś, najpiękniejsza zagroda, najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi oraz najlepszy start w Odnowie Wsi.
25 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejna sesja Rady Miejskiej już 27 sierpnia 2015 r.

Serdecznie zapraszamy na sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się 27 sierpnia 2015 r. o godz. 13.00 w sali posiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie.

19 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejny pożar. Spłonęło ściernisko w Czernikowicach.
Około godziny 13:00 wybuchł pożar ścierniska, położonego na południe od zabudowań Czernikowic, na zachód od drogi wojewódzkiej nr 328.Na miejscu zdarzenia zjawiły się jednostki Straży Pożarnej z Chojnowa oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rokitek. Przed przyjazdem ratowników, ugaszenia pożaru podejmowali się okoliczni mieszkańcy.
20 sierpień 2015, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Afrykańskie pożegnanie wakacji w Galerii Piastów

Już w niedzielę 30 sierpnia zapraszamy Państwa do Galerii Piastów na afrykańskie pożegnanie wakacji. W planie masa atrakcji m.in. pokazy bodypaintingu, rozwiązanie konkursu na zdjęcie z wakacji, upominki dla klientów Galerii Piastów i spektakl „Prawo Dżungli”! Dodatkowo dla klientów kolorowe wakacyjne drinki bezalkoholowe za okazaniem paragonu! Start godzina 13:00.

19 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Metoda "na urzędnika". Uwaga na oszustów!

W ostatnich dniach, na terenie Chojnowa doszło do kilku prób wyłudzania pieniędzy od emerytów. Osoba, podając się za pracownika Urzędu Miejskiego, obiecuje załatwienie dotacji do emerytury. W zamian za usługę i wypełnienie wszystkich niezbędnych formalności oczekuje wynagrodzenia w wysokości 100 zł.

21 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Zmiana lokalu wyborczego dla mieszkańców Białej, Koloni Kołłątaja, Jaroszówki i Zamienic.
Jak podaje Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy Chojnów, w związku z zarządzonym na dzień 6 września 2015 roku ogólnokrajowym referendum, nastąpi zmiana lokalu wyborczego dla mieszkańców Białej, Koloni Kołłątaja, Jaroszówki i Zamienic.
24 sierpień 2015, Partnerstwo ,
Zakład cukierniczo – piekarniczy Pana Stanisława Kryszczuka zaprasza!

Zakład cukierniczo – piekarniczy Pana Stanisława Kryszczuka istnieje już od ponad 30 lat. Z małej cukierenki firma przekształciła się w duży zakład piekarniczy oraz cukierniczy, stawiający na naturalne składniki oraz tradycyjne receptury co zapewnia niepowtarzalny smak produkowanych wyrobów. Do produkcji używamy wyłącznie wysokiej jakości mąki oraz naturalnych surowców pochodzących od polskich producentów, dlatego też nasze wyroby charakteryzują się wyszukanym smakiem i zapachem.

19 sierpień 2015, Małgorzata Uroda , Wszystkich komentarzy: 0
Królewskie śniadanie czyli owsianka dla zdrowia, urody i figury.

Miłośników ,,papki” owsianej przybywa, a wielu z nich podkreśla, że dzięki niej cieszy się dobrym samopoczuciem, uregulowanym wypróżnianiem, poprawą kondycji skóry i utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Co ma więc w sobie ta łatwa w przygotowaniu, smaczna i tania potrawa? O tym poniżej.

18 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 30
Zmiany kadrowe Chojnowianki. Nowy prezes aktywnie uczestniczy w życiu klubu.
Chojnowianka, po pierwszym walkowerze, pomału szykuje się do sezonu. Wiele zmian, rotacji zarówno w drużynie, jak i Zarządzie sprawiło, że początek rozgrywek nie wyglądał tak jak sobie to wszyscy zaplanowali. Klub w ostatnim czasie zyskał nowego prezesa, którym został Bogdan Jóźwiak. Nowa twarz w szeregach Chojnowianki zdecydowanie wpłynęła na mobilizację wśród biało niebieskich. Oprócz tego z Zarządu odszedł wieloletni działacz i były kierownik – Waldemar Michowski.
18 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 6
Budowa żłobka przebiega zgodnie z planem.
Prace na budowie żłobka przy ulicy generała Maczka przebiegają sprawnie i zgodnie z planem. Jak dowiedzieliśmy się od jednego z pracowników, opóźnienie w oddaniu obiektu do użytku nie wchodzi w grę. Zakończenie budowy zaplanowane jest na miesiąc październik. W celu oddania nowego obiektu do użytku, na kolejny miesiąc po zakończeniu prac zaplanowany jest odbiór budynku przez odpowiednie służby oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
18 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Już jutro ruszają rozgrywki Pucharu Polski
Już jutro ruszają rozgrywki Pucharu Polski grupy dolnośląskiej. Na murawie zobaczymy drużyny z naszej okolicy. Po raz pierwszy na boisku pojawią się piłkarze reprezentujący barwy biało niebieskie. Po wielu trudach udało się zebrać ekipę do gry. Chojnowianka zmierzy się z Victorią Parchów, która bardzo dobrze przepracowała okres przygotowawczy do obecnego sezonu. Mamy nadzieję na pierwszy dobry występ i awans do kolejnej rundy.
17 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 5
Problem śmieci w Rokitkach
Od wielu dni na plaży, należącej do Starostwa Powiatowego przy ulicy Szkolnej w Rokitkach można zauważyć gromadzące się śmieci. Turyści nie zważają na nic. Nikogo nie zniechęca zakaz wstępu czy też kąpieli.
18 sierpień 2015, Adam , Wszystkich komentarzy: 0
21. Bolesławieckie Święto Ceramiki
Już w środę, 19 sierpnia w pobliskim Bolesławcu rozpoczyna się kolejna edycja Święta Ceramiki. Od 21 lat jest to czołowa impreza, promująca powiat bolesławiecki, słynący od czasów średniowiecza z wyrobu ceramiki. Impreza potrwa aż do niedzieli, 23 sierpnia.