Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Archive - August 2015

24 August 2015, Adam, All comments: 0
Kolejny występ chojnowskich mażoretek! Tym razem na Bolesławieckim Święcie Ceramiki.
Powstała w tym roku chojnowska grupa mażoretek, reprezentująca Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika zaliczyła swój kolejny występ! Tym razem podczas Parady Ceramicznej: Festiwal Kultur w Bolesławcu, zorganizowanej w ramach Bolesławieckiego Święta Ceramiki.
23 August 2015, Maciek, All comments: 0
Sokół Krzywa w II kolejce A-klasy
Niedzielne zmagania piłkarskie w naszej gminie rozpoczął Sokół Krzywa. Podopieczni Łukasza Kurczaka punktualnie w samo południe zameldowali się na boisku. Na dobrze przygotowanej murawie rozpoczął się mecz, w którym rywalem była ekipa Błękitnych Kościelec.
22 August 2015, Maciek, All comments: 11
Fatalny występ Chojnowianki w Konfeksie.
Dziś o godzinie 15:00 KS Chojnowianka przystąpiła do pierwszego w tym sezonie spotkania o ligowe punkty. Nie licząc walkowera w zeszłym tygodniu było to spotkanie, w którym nasi piłkarze pojawili się na murawie.
22 August 2015, Maciek, All comments: 0
Niemczyk w Kadrze Polski Seniorów!
Łukasz Niemczyk nie zwalnia tempa treningowego. Świetna postawa, dobra dyspozycja i liczne sukcesy przełożyły się na kolejne powołanie do Kadry Polski. Niby nic w tym dziwnego, bo przecież wychowanek Arkadiusza Lewandowskiego niejednokrotnie pojawiał się w szeregach kadry. Tym razem jest to spore wyróżnienie, gdyż jest to Kadra Polski Seniorów!
22 August 2015, Maciek, All comments: 12
Weekendowy rozkład jazdy. Kolejne mecze przed nami.
Już dziś ruszają kolejne rozgrywki piłkarskie. Wielu fanów futbolu przez cały tydzień czeka na upragniony weekend podczas którego będą mogli wspierać swoje ulubione drużyny. W sobotnie popołudnie o godzinie 15:00 w legnickim Konfeksie Chojnowianka Chojnów będzie walczyła o punkty klasy okręgowej.
21 August 2015, admin, All comments: 0
Podziękowania od klubu Sigo Gim 1
W minioną sobotę, na boisku przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbyły się zawody kolarskie dla dzieci pod hasłem „Szukamy Następców Olimpijczyków”. Klub Sigo Gim 1 i organizatorzy tej sportowej imprezy pragną serdecznie podziękować wszystkim którzy okazali pomoc i wsparcie w przygotowaniu oraz sprawnym przeprowadzeniu zawodów.
21 August 2015, Adam, All comments: 0
Susza sprzyja pożarom. Spłonęło ściernisko w Gołaczowie
Dzisiejsze popołudnie było wyjątkowo pracowite dla strażaków zarówno z miasta jak i Gminy Chojnów. Tuż po ugaszeniu ścierniska w okolicach Białej, strażacy otrzymali wezwanie do znacznie większego pożaru w pobliżu Gołaczowa. Słup dymu było widać z odległości kilkunastu kilometrów. Na miejscu oprócz jednostek z Chojnowa pojawili się również strażacy z OSP Jaroszówka oraz Krzywa. Podobnie jak w przypadku pożaru w Białej, tak samo tutaj przyczyny zdarzenia nie zostały jeszcze ustalone.

21 August 2015, Adam, All comments: 0
Pożar ścierniska przy wjeździe do Białej
Około godziny 13:00 strażacy z Chojnowa dostali wezwanie do pożaru ścierniska przy drodze łączącej Chojnów z Białą. To już kolejny pożar w okolicy Chojnowa w ostatnich dniach. Przyczyny pożaru nie zostały jeszcze ustalone, jednak najprawdopodobniej jest to efekt suszy. Oprócz ścierniska, zapaleniu uległy zarośla przy drodze.
25 August 2015, Adam, All comments: 0
Czwarta edycja Narodowego Czytania również w Chojnowie.
W tym roku po raz czwarty pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się projekt "Narodowe Czytanie". Akcja ta ma na celu promocję czytelnictwa wśród Polaków jak i popularyzowanie największych polskich dzieł literackich. Powieścią, wokół której będzie krążyć tegoroczna akcja jest "Lalka" Bolesława Prusa. Do projektu "Narodowe Czytanie" dołączyły również chojnowskie placówki oświatowo-kulturalne, mianowicie Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. W naszym mieście akcja będzie miała miejsce 4 września.
24 August 2015, Adam, All comments: 0
Krótki przegląd opinii stałych bywalców Street Workout Parku.
Mało jaka inwestycja w Chojnowie, została tak ciepło przyjęta przez mieszkańców jak Street Workout Park, położony w Parku Piastowskim, tuż przy Orliku. Pozytywne opinie o nowym obiekcie sportowym, który został otwarty tuż przed wakacjami pojawiają się zarówno w internecie, jak i wśród użytkowników tego miejsca.
21 August 2015, Adam, All comments: 0
 Przerwa technologiczna na chojnowskim basenie. Jak informuje strona Basenu Miejskiego w Chojnowie, w dniach od 24 sierpnia do 6 września obiekt będzie nieczynny. Przerwa w działaniu basenu spowodowana jest koniecznością przeprowadzenia prac naprawczo-konserwacyjnych.
25 August 2015, Adam, All comments: 0
Ostatni weekend wakacji na Święcie Chleba i Piernika w Jaworze.
Tak samo jak Chojnów słynie ze swoich tradycji tkackich, czy Bolesławiec z wyrobu ceramiki, tak pobliski Jawor słynie z produkcji chleba. To właśnie w tym mieście od 1997 roku odbywają się Międzynarodowe Targi Chleba. W tym roku, w ostatni weekend sierpnia (podobnie z resztą jak i w latach poprzednich) jaworski rynek gościć będzie najważniejszą imprezę, spośród wszystkich organizowanych przez samorząd miasta.
20 August 2015, Maciek, All comments: 0
Porażka Chojnowianki w Pucharze Polski.
Klub Sportowy Chojnowianka po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentował się na boisku trawiastym. Mocno eksperymentalny skład pojawił się w dniu wczorajszym na murawie podczas meczu Pucharu Polski, gdzie rywalizowaliśmy z A klasową Victorią Parchów. Od początku wiadomym było, że nasi piłkarze dopiero co zaczęli wspólne przygotowania do obecnej rundy.
20 August 2015, Maciek, All comments: 0
Tomasz "Góral" Adamek kontra Kamil Mroczkowski - sparing dograny!
Nasz reprezentant klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki – Kamil Mroczkowski jest coraz bardziej docenianym pięściarzem w naszym kraju. Do tej pory zachwycał nas licznymi nokautami, zwycięstwami w turniejach i medalami z Mistrzostw Polski. W swojej krótkiej karierze, do tej pory, miał okazję sparować z Mariuszem Wachem – tym samym, który stawał w ringu z największymi sławami światowego formatu.
20 August 2015, Maciek, All comments: 0
Górnik lepszy od Czarnych!
Podczas kiedy Chojnowianka Chojnów i Sokół Krzywa walczyły o promocję do kolejnej rundy Pucharu Polski, w Rokitkach, Czarni podejmowali Górnika Złotoryję w tych samych rozgrywkach. Biorąc pod uwagę przeszłość obu klubów w PP Czarni byli zdecydowanym faworytem. Oprócz rywalizacji na boisku na pewno obaj trenerzy chcieli pokazać, że to właśnie ich taktyka będzie skuteczniejsza. Były szkoleniowiec Czarnych – Mirosław Zieleń w dniu wczorajszym poprowadził Górnika do zwycięstwa.