Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Minecraft Cuprum Arena

Archiwum - sierpień 2015

31 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejny potężny pożar. Spłonęło ściernisko w pobliżu Gołaczowa
Około godziny 20:00 chojnowscy strażacy dostali wezwanie do pożaru ścierniska w okolicy Gołaczowa. Na miejscu pojawili się również ratownicy z OSP Krzywa oraz OSP Jaroszówka. Trudna sytuacja została dosyć szybko opanowana.
31 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Superksiężyc na chojnowskim niebie
W nocy z soboty na niedzielę na naszym niebie można było obserwować niezwykły widok. Księżyc - nasz naturalny satelita był w perygeum, czyli znajdował się wówczas najbliżej Ziemi w trakcie swojej podróży po orbicie. Podczas zbliżenia księżyc znajduje się 50 tys. kilometrów bliżej, niż ma to miejsce w momencie gdy znajduje się on w najdalszej odległości od Ziemi.
31 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
IX edycja turnieju tańca i śpiewu w Niebieskim Parasolu (video)Piątek, 28 sierpnia był wyjątkowym dniem dla podopiecznych Niebieskiego Parasola. W sąsiednim parku odbyła się kolejna edycja turnieju tańca i śpiewu - tym razem dziewiąta. Nieco pochmurna pogoda i drobny deszcz nie zniechęcił uczestników jak i widzów, tegoroczna edycja imprezy była równie udana jak poprzednie.
31 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Mirosław Dragan podał się do dymisji. Czarni Rokitki bez trenera!
Człowiek, który uratował Czarnych Rokitki przed spadkiem do A klasy – Mirosław Dragan po wczorajszym spotkaniu podał się do dymisji. Wskutek braku wyników w końcówce ubiegłego sezonu, jak i na początku obecnego trener Dragan zdecydował się opuścić szeregi drużyny z naszej gminy. Taka decyzja była sporym zaskoczeniem dla Władz Klubu
31 sierpień 2015, UKK 'Oriens' Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Start zawodniczek i zawodników UKK 'Oriens' na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików
W dniu 30.08.2015r. (niedziela) przy temperaturze 25° Celsjusza, w Tuszynie k. Dzierżoniowa rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w wyścigu kolarskim dwójkami na czas. Startowały zawodniczki i zawodnicy z województwa dolnośląskiego i województwa lubuskiego. Wyznaczony dystans 8,0 km z półmetkiem. Poszczególne zespoły dwuosobowe startowały w odstępach co 1 minuta.
31 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
"Kopanina" w Granowicach i trzecia porażka Czarnych Rokitki.
Wczorajsze popołudnie nie było szczęśliwe dla podopiecznych Mirosława Dragana. Czarni Rokitki, w meczu wyjazdowym, rywalizowali z Rodłem Granowice. Spotkanie, które wydawałoby się być łatwym było „drogą pod górę”. Ekipa z naszej gminy od pierwszych minut nie prezentowała dobrej dyspozycji. Gra nie układała się. O ile formacja defensywna z Wyszowskim na czele spisywała się wyśmienicie, o tyle w napadzie było fatalnie.
29 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Potężny pożar w Dobroszowie
Około godziny 20:30 chojnowscy strażacy dostali wezwanie do pożaru ścierniska w Dobroszowie. Akcje gaśniczą przeprowadzały dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowiczno-Gaśniczej z Chojnowa. Ogólnie spaleniu uległo około 1 ha ścierniska. Przyczyną pożaru było podpalenie przez nieznane osoby.
29 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 10
Biało niebiescy ulegli Kuźni Jawor
Dziś rozpoczęły się zmagania w trzeciej kolejce klasy okręgowej. Do walki o punkty ligowe przystąpiła KS Chojnowianka. Biało niebiescy, przed własną publicznością, podjęli Kuźnię Jawor. Wielu sympatyków naszego klubu skazywało młody obecnie zespół na sromotną porażkę. Dziś nasi piłkarze pokazali, że mają serce do gry, a kwestią tygodni jest zdobycie pierwszych punktów. Trenujący stosunkowo od niedawna, pod okiem Ryszarda Gadowskiego, piłkarze z naszego miasta dopiero zaczynają się poznawać i nabierają obycia w meczach klasy okręgowej.
29 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Interwencja strażaków w Parku Piastowskim
Dzisiaj w godzinach popołudniowych, chojnowscy strażacy otrzymali wezwanie do zabezpieczenia przewróconego suchego drzewa, które oparte o konary innego drzewa zagrażało bezpieczeństwu osób przebywających w parku.
28 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Tomasz Adamek i Roger Bloodworth potwierdzają swoją wizytę w Chojnowie!
Ostatnie dni były bardzo emocjonujące dla reprezentanta naszego klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki – Kamila Mroczkowskiego, który sparował z słynnym Tomaszem Adamkiem. Dzięki tym treningom nawiązała się spora współpraca na linii Bloodworth – Lewandowski, co finalnie przełożyło się na wizytę „Górala” w Chojnowie.
28 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Kolejne mecze okręgówki i A-klasy już w najbliższy weekend.
Kolejny weekend z piłką nożną przed nami. Już jutro w Chojnowie fanów futbolu czeka spotkanie z udziałem Chojnowianki Chojnów. Biało niebiescy zmierzą się z Kuźnią Jawor, która w tym sezonie zaliczyła jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Będzie ciężko, gdyż nasza ekipa nie jest jeszcze w pełni przygotowana do obecnego sezonu. Chojnowscy piłkarze, pod wodzą Ryszarda Gadowskiego, zaliczyli fatalny początek rozgrywek. Po walkowerze i sromotnej porażce mamy nadzieję na dobry występ. Nikt nie liczy na łatwe zwycięstwa, ale walczyć o ligowe punkty trzeba z pełnym zaangażowaniem.
29 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Lokalni działacze na liście partii Ryszarda Petru
Coraz większego rozpędu nabiera kampania wyborcza przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Kolejne partie prezentują swoje listy wyborcze w poszczególnych okręgach. Jednym z takich ugrupowań jest NowoczesnaPL - stowarzyszenie, powstałe w tym roku, stworzone przez znanego polskiego ekonomistę Ryszarda Petru.
28 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Zostań redaktorem lub kamerzystą chojnow.pl!
Portal chojnow.pl nawiąże współprace w zakresie videofilmowania i montażu. Poszukujemy osoby, która zajmowałaby się: video rejestracją imprez, videofilmowaniem i montażem filmów, filmami reklamowymi oraz montażem filmów z materiałów powierzonych. Ponadto poszukujemy również redaktora, czyli osobę która: tworzyłaby informacje, własne materiały dziennikarskie, relacje fotograficzne, redagowałaby teksty, wywiady i artykuły dla klienta, tworzyła galerie, konkursy, quizy, promowała treści serwisu poprzez media społecznościowe, a przede wszystkim twórczo rozwijała portal i pozyskiwała nowe źródła inspiracji.
28 sierpień 2015, Galeria Piastów,
Charytatywny maraton Zumby na dachu Galerii Piastów!
Już 13 września zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w wyjątkowej imprezie na dachu Galerii Piastów! Wielki charytatywny maraton Zumby na rzecz chorego na raka 14 -letniego Michała Stachniewicza z Legnicy to wspólne pobijanie rekordu na ilość uczestników, licytacje, wspaniała zabawa z najlepszymi instruktorami, oraz wiele więcej!
27 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Stypendia dla najlepszych uczniów i sportowców - wyjątkowa gala w Domu Schrama (video)
Wczorajsze popołudnie było wyjątkowe dla najzdolniejszych chojnowskich uczniów i sportowców. W Domu Schrama odbyła się gala, podczas której Burmistrz Chojnowa Jan Serkies, na podstawie uchwały Rady Miejskiej wręczył stypendia dla uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najlepsze średnie ocen, odnieśli sukcesy w konkursach, a także dla sportowców, którzy osiągali najlepsze wyniki podczas zawodów sportowych w ostatnim sezonie.