Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - czerwiec 2015

14 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
STONOGA 2015 za nami! (video)
W sobotę, w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji, odbyła się kolejna- XVI już edycja Ogólnopolskiego Turnieju Zespołów Tanecznych "Stonoga". Jak co roku, na scenie zaprezentowało się kilkadziesiąt zespołów, w takich kategoriach jak Disco, Street Dance oraz inne formy tańca. Turniej rozpoczął się tuż po godzinie 10-tej, występami w kategorii Disco, z podziałem na trzy grupy wiekowe: disco do 11 lat, disco 12-15 lat, disco powyżej 15 lat.
16 czerwiec 2015, SP 4 Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Festiwal Nauki i Dzień Języka Angielskiego w SP 4
9 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI przygotowali bardzo ciekawe i humorystyczne przedstawienie z królową Elżbietą II w roli głównej. Już na początku przedstawienia królowa zjednała sobie wszystkich i wzbudziła ogromną sympatię, witając się uściskiem dłoni z uczniami i nauczycielami.
14 czerwiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Sp 4 w V edycji programu Szkoła z Klasą 2.0.
W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie przystąpiła do V edycji programu Szkoła z Klasą 2.0. pod hasłem przewodnim „Czytamy i odkrywamy”. Program prowadzony jest przez Fundację CEO oraz Agorę S.A, wydawcę Gazety Wyborczej.
13 czerwiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Dobry start Chojnowianki zakończył się jak zwykle w tej rundzie...kolejna porażka!
Dziś o godzinie 17:00 na bocznej płycie KS Chojnowianka rozegrała przedostatnie spotkanie w IV lidze dolnośląskiej. Rywalem była drużyna Zjednoczonych Żarów. Z góry wydawałoby się, że ekipa gości spokojnie poradzi sobie z zdziesiątkowaną zarówno kontuzjami, jak i kartkami Chojnowianką. Wśród biało niebieskich od pierwszych minut na murawie zameldował się Bartosz Haniecki, który doznał kontuzji wiązadeł kolana i do dziś pauzował gdyżprzechodził rehabilitację.
13 czerwiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa zakończone! (video)
W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami Dniami Chojnowa, w kalendarzu imprez naszego miasta pojawiło się wiele ciekawych propozycji. Już dziś na "Dolpakarcie" rozpoczęły się zawody wędkarskie. O godzinie 6:00 rano znana chyba wszystkim "Rybaczówka" przywitała osiemnastu wędkarzy, którzy zainaugurowali zawody o Puchar Burmistrza Miasta.
17 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 16
Dni Chojnowa 2015- znamy program
Tegoroczne Dni Chojnowa, świętować będziemy w dniach 19-21 czerwca. Na mieszkańców jak zawsze będzie czekała cała masa atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. W piątek, w Domu Kultury odbędzie się uroczystość z okazji X-lecia Partnerstwa z Egelsbach (Niemcy) i Commentry (Francja). Sobotnie świętowanie, rozpocznie się Festiwalem Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego. Po Korowodzie Trzech Narodów, nastąpi oficjalne otwarcie dni miasta. Tradycyjnie już, obejrzymy program artystyczny,przygotowany przez chojnowskie grupy. O godzinie 21.00 , na scenie pojawi się Gwiazda Dni Chojnowa- Robert Janowski.

12 czerwiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Ścinawa i Turów w wykonaniu UKK Oriens
Ostatnie dni maja nie były lekkie dla zawodników klubu UKK Oriens działającego przy chojnowskim Gimnazjum nr 2. Nasi młodzi kolarze wybrali się na podwójne zawody. Pierwszego dnia przyszło im rywalizować w Ścinawie, gdzie odbywała się Sprandiana Edycja III, MTB. Celem tej imprezy sportowej była popularyzacja kolarstwa MTB oraz promocja walorów turystycznych Ścinawy. Najważniejsi jednak tego dnia byli sami zawodnicy, którzy włożyli mnóstwo ciężkiej pracy, aby osiągnąć cel wyścigu.
12 czerwiec 2015, Powiatowy Zespół Szkół , Wszystkich komentarzy: 0
Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie w elitarnej Grupie Wiarygodnych Szkół

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie otrzymał certyfikat WIARYGODNA SZKOŁA TECHNIKUM 2014. Kategoria Wiarygodna Szkoła powstała w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoich uczniom. Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, który jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły.

14 czerwiec 2015, Champion Chojnów, Wszystkich komentarzy: 1
Nabór do chojnowskiego klubu bokserskiego. Zapraszamy chętnych z rocznika 2000-2003

Klub Bokserski Champion Chojnów Powiat Legnicki ogłasza nabór młodych adeptów tej dyscypliny sportowej. Trener w szczególności zaprasza na zajęcia chłopców z roczników 2000-2003. Zajęcia odbywają się codziennie o godzinie 18:00 w salce gimnastycznej przy ul. Witosa. Treningi prowadzone są bezpłatnie.

12 czerwiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Dwóch zawodników z Chojnowa powołanych do Kadry Polski!

Champion Chojnów Powiat Legnicki nie zwalnia tempa. Po ostatnich spektakularnych startach w zawodach sportowych dwóch pięściarzy z naszego miasta zostało powołanych do Kadry Polski. Spośród dziesięciu najlepszych w naszym kraju mamy dwóch wychowanków Arkadiusza Lewandowskiego. Wyróżnieni zostali juniorzy: Kacper Harkawy w kategorii 52kg oraz nasz niekwestionowany nr 1 – Kamil Mroczkowski w kategorii +91kg.

13 czerwiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Pojedynek na szcycie okręgówki. Czarni powalczą z wiceliderem!
Ostatnie tygodnie to zdecydowany regres formy ekipy z Rokitek. Grupa piłkarzy prowadzona przez Mirosława Dragana spadła z doskonałej trzeciej na szóstą lokatę w klasie okręgowej. Znakomity start może zakończyć się morderczym finiszem bowiem przed Czarnymi jeszcze dwie kolejki w rundzie wiosennej.
12 czerwiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 5
29. kolejka IV ligi dolnośląskiej przed nami.
Sezon piłkarski wielkimi krokami zbliża się ku końcowi. Bardzo ciekawie zapowiadający się na początku start Chojnowianki w IV lidze kończy się falstartem. Ostatnia w tabeli ekipa biało niebieskich, z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów już jutro przystąpi do przedostatniego spotkania w obecnej klasie rozgrywkowej. Rywalem będzie drużyna Zjednoczonych Żarów, która jesienią ograła ekipę z Chojnowa 3:1. Jutro o godzinie 17:00 rozpocznie się rywalizacja. Całość rozegrana zostanie na płycie bocznej w naszym mieście.
13 czerwiec 2015, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
Wizyta w ExplraPark w Wałbrzychu w ramach realizacji projektu dofinasowanego przez Fundację PZU
Uczniowie SP w Niedźwiedzicach wzięli udział w interaktywnych lekcjach edukacyjnych w Parku Nauki i Techniki w Wałbrzychu. ExploraPark - Park Nauki i Techniki to program wystaw edukacyjnych przygotowanych przez Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu. Głównym przesłaniem tych wystaw jest stworzenie dzieciom i młodzieży warunków do interaktywnej edukacji. Mają one przyczyniać się do tego, by młodym ludziom ułatwić zrozumienie świata i pokazać, że nauka i technika są integralną częścią codzienności.
11 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Czas Relaksu" - krążek dwóch kapeli nareszcie na płycie!
Płyta „Czas Relaksu” zawiera nagrania z lat 90. Została ona wydana przez Piotra Misikiewicza - lidera grupy Jubel. Długo wyczekiwany krążek trafi do sprzedaży już w tym miesiącu podczas tegorocznych Dni Chojnowa. Obie formacje, których utwory znajdują się na płycie łączy pewna kwestia – więź rodzinna, wykonawcy to ojciec i syn.
11 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dzień Rodziny w Przedszkolu Miejskim nr 3
W dniu wczorajszym, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3, zaprosiły swoich bliskich do wspólnego świętowania Dnia Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się chwilę po godzinie 13-stej. W sali zabaw pojawili się rodzice, dziadkowie i rodzeństwo przedszkolaków. Maluchy zaprezentowały krótki program artystyczny- recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wszystkie dzieci doskonale przygotowały się do swoich ról, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Sklep Bigform