Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - czerwiec 2015

18 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 17
Zespół Jawarajama Band zakończył współpracę z dotychczasowym wokalistą?
Zespół Jawarajama Band, w obecnym składzie zagrał trzy koncerty. Zadebiutował w Bibliotece Miejskiej, podczas wernisażu wystawy fotografii Rafała Wyciszkiewicza. Później, zespołu mogliśmy posłuchać podczas Festynu Motocyklistów oraz w Jubilatce. Po tych występach, zespół zapowiedział przerwę w koncertowaniu. W świecie chojnowskiej muzyki pojawiło się wiele spekulacji dotyczących rozstania zespołu z dotychczasowym wokalistą Rafałem. Można zatem spodziewać się, że kolejny koncert, Jawarajama Bang, o ile go zagra, zagra już w zmienionym składzie.
18 czerwiec 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
SEZON TRUSKAWKOWY TRWA! 3 NAJPOPULARNIEJSZE DESERKI MLECZNE ZE SKLEPOWEJ PÓŁKI KONTRA DOMOWE.

Sezon owocowy powoli ,,rozkwita”. Truskawki to owoce, które większość dzieci uwielbia. Dziś o najpopularniejszych deserkach mlecznych w wydaniu truskawkowym dla Naszych Dzieci. Porównajmy skład tych ze sklepowej półki z tymi domowymi. Wiadomo – domowy smak potrawy nie równa się z niczym. Tym razem nie chodzi o ten walor, ale o skład (wartość odżywczą produktu). Rozwój dziecka jest bardzo ważny i uzależniony w ogromnym znaczeniu od codziennej diety.

17 czerwiec 2015, Piotr Seheniewicz , Wszystkich komentarzy: 0
Otwarty trening pod okiem trenera Zagłębia Lubin. Czarni Rokitki zapraszają.
LZS Czarni Rokitki mają przyjemność zaprosić na otwarty trening dla młodych piłkarzy z rocznika 2006, który odbędzie się w poniedziałek, 22-go czerwca. o godz 18 na boisku w Rokitkach, Wiesz, że Twoje dziecko kocha piłkę, przyjedź z nim do Rokitek, a zobaczy go w akcji trener Zagłębia Lubin. Prosimy, aby zabrać ze sobą sprzęt sportowy, tj buty i piłkę. Zapewniamy atrakcyjne zajęcia. Ponadto, dzieci biorące udział w treningu będą miały możliwość wyprowadzenia na boisko piłkarzy Zagłębia Lubin
18 czerwiec 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
GIMNAZJUM NR 2: RELACJA Z WARSZTATÓW W LONDYNIE

W dniach 08 – 13 czerwca 2015, uczniowie Gimnazjum numer 2 imienia Mikołaja Kopernika w Chojnowie wzięli udział w warsztatach językowych zorganizowanych przez nauczycielkę języka angielskiego – Paulinę Rajczakowską w samym sercu Anglii. Uczniowie mieli możliwość skonfrontowania swoich umiejętności językowych w codziennych sytuacjach ponieważ dużym atutem wyjazdu poza programem zwiedzania było zakwaterowanie u rodzin brytyjskich.

17 czerwiec 2015, LMKS "SFORA" Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
LMKS "SFORA" Chojnów na turnieju Taekwondo Wrocław Open 2015W dniu 30.05.2015 Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław Fabryczna wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym Orlęta Wrocław zorganizował III Wrocław OPEN - Puchar Orląt w Taekwondo Olimpijskim, na którym pojawili się przedstawiciele naszego klubu.
17 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XII Chojnowskie Dyktando za nami!

Chojnowskie Dyktando to jedna z imprez towarzyszących Dniom Chojnowa już od dwunastu lat. Tegoroczna edycja odbyła się w poniedziałek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tradycyjnie, uczestnicy byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe: uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do lat 18 oraz osoby dorosłe.

17 czerwiec 2015, Galeria Piastów , Wszystkich komentarzy: 0
PIN UP GIRLS w Kręgielni Play City!

W weekend 19-20 czerwca zapraszamy wszystkich do Kręgielni na 4 piętrze Galerii Piastów, nad kinem Helios! Kochacie lata 40 i 50? Chcecie pobawić się w rytmach twista, swinga i rock'n'rolla? Ten weekend jest dla was!

16 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
III Ogólnopolski Festiwal Chórów Młodzieżowych Skora Song

W piątek, odbył się III Ogólnopolski Festiwal Chórów Młodzieżowych Skora Song. Zakwalifikowanych było 10 chórów, jednak z powodu choroby jednego z dyrygentów, ostatecznie zaprezentowało się 9. Wszystkie zespoły zaprezentowały po trzy lub cztery wybrane utwory. Podobnie jak w poprzednich edycjach, poziom występów był bardzo wysoki, zatem jury nie miało łatwego zadania. W tym roku, ocena i przyznanie miejsc należała do komisji konkursowej w składzie: prof. dr hab. Marta Kierska- Witczak ( przewodnicząca), Grażyna Rogala- Szczerek oraz mgr Benedykt Ksiądzyna.


16 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Festyn Rodzinny w Krzywej za nami (video)

W niedzielę, przy Szkole Podstawowej w Krzywej im. 10 Brygady Kawalerii Pancernej odbył się Festyn Rodzinny, w którym wzięli udział liczni mieszkańcy miasta i gminy. Na wszystkich obecnych czekała cała masa atrakcji. Pogoda i humory dopisały, zatem było to naprawdę doskonale spędzone popołudnie.

16 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Podsumowanie projektu „Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku”
W piątek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się podsumowanie projektu„Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku”. Przez ostatnie tygodnie, młodzi czytelnicy spotykali się z autorami książek dla dzieci i młodzieży. Ostatnie z nich- z Marcinem Pałaszem, odbyło się w czwartek.
15 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wernisaż wystawy "Moje otoczenie, moje inspiracje"

W czwartek, w Baszcie Tkaczy, odbył się wernisaż wystawy prac młodych artystów z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, którzy wzięli udział w konkursie "Moje otoczenie, moje inspiracje". Konkurs ogłosiła dyrektor Zespołu Resocjalizacyjnego w Iwinach, a jego pomysłodawcą byłaZuzanna Kołodziej.

15 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Przekroczył motocyklem dozwoloną prędkość o ponad 130 km/h.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej Policji pełniący służbę na autostradzie A-4 podjęli pościg za motocyklistą, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h.

15 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem
W czwartek, w Bibliotece Miejskiej, w ramach projektu "Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku", odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem- znanym autorem książek dla dzieci i młodzieży. Na wstępie, pisarza poproszono o wybranie jednej z prac zgłoszonych do konkursu "A to historia!", która otrzyma nominację do nagrody głównej. Pan Marcin zdecydował, że będzie to praca należąca do Natalii Moskwy z SP3.

15 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
 Znalezione klucze! W niedzielę, na płycie bocznej przy MOKSiRze znaleziono pęk kluczy, widoczny na zdjęciu. Klucze będą do odebrania we wtorek w redakcji.
14 czerwiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni przegrali kolejny mecz. Pozostał już tylko "pojedynek" z Kuźnią

Ostatnich kolejek ligowych Czarni Rokitki na pewno nie zaliczą do udanych. Dziś przyszło nam się zmierzyć z wiceliderem okręgówki – Orlą Wąsosz. Wydawałoby się, że to spotkanie będzie wyrównane. Niestety problemy kadrowe i brak czołowych piłkarzy takich jak Płachta, Wrotny czy Bernat sprawiły, że ekipa gospodarzy miała łatwe zadanie. Już w 52 sekundzie spotkania padła pierwsza bramka. Orla wyszła na prowadzenie do bardzo dobrej i przygotowanej akcji. Zanim Czarni zdołali zebrać się po stracie gola padła druga bramka.

Sklep Bigform