Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Archiwum - czerwiec 2015

22 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dni Chojnowa 2015 (video)

Dni Chojnowa 2015 to już historia. Mimo pochmurnej aury i przelotnych opadów deszczu, chętnych do świętowania dni miasta nie zabrakło. Pierwszym punktem sobotniej imprezy był Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego. Na licznych stoiskach miejscowych i okolicznych artystów, mieszkańcy mogli kupić m.in. ręcznie wykonaną biżuterię czy okolicznościowe kartki. Pojawiły się również przetwory o leczniczym działaniu.

22 czerwiec 2015, Ania, Wszystkich komentarzy: 0
Dni Chojnowa - za nami kolejny Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego (FOTO)

Podczas tegorocznych Dni Chojnowa kolejny raz odbył się Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego, który był okazją do zaprezentowania swoich pasji i zdolności przez lokalnych artystów. Na stoiskach można było znaleźć cuda, między innymi ręcznie wykonaną biżuterię, kartki okolicznościowe, domowe przetwory, także o właściwościach leczniczych. Poniżej prezentujemy Państwu relację fotograficzną z kolejnej edycji festiwalu.

22 czerwiec 2015, Ania, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianie Chojnowianom! - Dni Chojnowa ciąg dalszy (FOTO)
Po Festiwalu Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego oraz Korowodzie Trzech Narodów nadszedł czas na oficjalne otwarcie Dni Chojnowa, którego dokonał burmistrz miasta Jan Serkies. Po uroczystym powitaniu zgromadzonych gości scenę opanowali chojnowscy artyści. Mogliśmy zobaczyć między innymi zdolnych tancerzy oraz wokalistów. W między czasie nagrodzono także laureatów Chojnowskiego Dyktanda oraz zawodów wędkarskich. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
23 czerwiec 2015, Ania, Wszystkich komentarzy: 0
XIX Przegląd Piosenki Przedszkolnej BAMBINIADA za nami

W niedzielę, świętowanie w rynku, rozpoczęło się o godzinie 16.00, XIX Przeglądem Piosenki Przedszkolnej "Bambiniada". Scenę opanowały dzieci z chojnowskich placówek- Przedszkola Miejskiego nr 1 i nr 3. Przygotowane piosenki i układy choreograficzne, a także cała masa pozytywnej energii sprawiły, że na twarzy widzów pojawił się uśmiech. Wszystkie występy zostały nagrodzone zasłużonymi, gromkimi brawami. Zapraszamy Państwa na fotorelację z występów przedszkolaków.

23 czerwiec 2015, Ania, Wszystkich komentarzy: 0
Robert Janowski na scenie, czyli gwiazda Dni Chojnowa (foto+video)

Pierwszy dzień Dni Chojnowa wieńczył koncert gwiazdy wieczoru - Roberta Janowskiego wraz z zespołem. Widownia mogła usłyszeć największe przeboje lat 80-tych m.in. takich zespołów jak De Mono czy Perfect. Koncert rozpoczął się bardzo dynamicznie, a chojnowianie bardzo szybko przyłączyli się do dobrej zabawy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.

23 czerwiec 2015, Ania, Wszystkich komentarzy: 0
Cygański Tabor oraz Gesek zakończyli Dni Chojnowa
Po występach przedszkolaków przyszedł czas na zaplanowane koncerty zespołów Cygański Tabor oraz Gesek. Energetyczna muzyka, mnóstwo pozytywnej energii, wspaniały kontakt z publicznością sprawiły, że mieszkańcy szybko włączyli się do wspólnej zabawy. Doskonałą atmosferę niedzielnego popołudnia odzwierciedlają zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
25 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XV KONCERT DZIECI RODZICOM PT. "CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ" ZA NAMI!

W dniu wczorajszym, sala widowiskowa MOKSiR, wypełniła się po brzegi. Wszystko to za sprawą XV KONCERTU DZIECI RODZICOM PT. "CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ". Na widowni zasiedli rodzice, dziadkowie oraz przyjaciele uczniów. Frekwencja była tak duża, że nie dla wszystkich wystarczyło miejsc siedzących. To jednak w żaden sposób nie wpłynęło na zadowolenie ze spędzonego popołudnia.

30 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w PZS
W piątkowy poranek na placu szkolnym Powiatowego Zespołu Szkół przy ul.Witosa, zebrali się wszyscy uczniowie i pracownicy placówki, by pożegnać rok szkolny 2014/2015. Choć wszyscy cieszyli się z nadejścia długo wyczekiwanych wakacji, podczas uroczystości nie zabrakło łez wzruszenia. Przedstawiciel władz powiatu- Krzysztof Sowiński powiedział: "Wszyscy się teraz cieszymy kończąc ten etap nauki ale od września niektórzy zatęsknią za murami tej szkoły."
30 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozpoczęły się wakacje z Biblioteką Miejską

W dniu wczorajszym rozpoczęły się wakacje z Biblioteką Miejską, pod hasłem "Na tropie wakacji". Panie bibliotekarki, tradycyjnie już zadbały o ciekawą formę zajęć, dzięki czemu przebiegły one w bardzo przyjaznej atmosferze. Podczas pierwszego z tygodniowego cyklu spotkań, obecni dowiedzieli się jak zostać detektywem, jakim cechami powinien wyróżniać się przedstawiciel tego zawodu. Już od pierwszych chwil można było zauważyć duże zainteresowanie tematem.

30 czerwiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Cztery medale Sigo Gim 1 podczas Mistrzostw Dolnego Śląska!
Miniona niedziela bezwzględnie należała do naszych kolarzy z Sigo Gim 1 działającego przy Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Eugeniusz Bobiowski zabrał cztery swoje podopieczne do Prasówki obok Gryfowa Śląskiego, gdzie w niedzielę 28 czerwca odbywały się Mistrzostwa Dolnego Śląska w jeździe indywidualnej na czas.
29 czerwiec 2015, UKK Oriens, Wszystkich komentarzy: 0
Nabór do sekcji kolarskiej UKK Oriens
Uczniowski Klub Kolarski "ORIENS " działający przy Gimnazjum Miejskim nr 2 w Chojnowie ogłasza nabór do sekcji kolarskiej MTB. Zapraszamy jutro tj. 30.06. dziewczęta i chłopców w wieku od 6 do 10 lat z opiekunami przy Gimnazjum nr 2 o godz. 16.30. Chętni przyjeżdżają na rowerach i obowiązkowo w kaskach.
29 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Sesja Rady Miejskiej Chojnowa - 25 czerwca 2015 r. (video)

25 czerwca 2015 r. o godz. 13.00 w sali posiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie odbyła się sesja Rady Miejskiej. Zapraszamy do obejrzenia zapisu video.

30 czerwiec 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
WAKACYJNY KLIP OD "DWÓJKI"
Wreszcie nadeszły upragnione wakacje. Co prawda pogoda nas póki co nie rozpieszcza ale najważniejsze jest to, że po ciężkiej całorocznej pracy nadchodzą miesiące wytchnienia i relaksu. Życząc wszystkim udanych i słonecznych wakacji dedykujemy Wam specjalny teledysk do remixu piosenki "All about that bass" Meghan Trainor, który został nakręcony przez uczniów naszego gimnazjum. Pomysły, scenariusz i charakteryzacja to również efekt kilkugodzinnej "burzy mózgów" zespołu uczniów z klas drugich i trzecich. Żegnaj szkoło - witajcie wakacyjne przygody!!! Miłego oglądaniasmile
29 czerwiec 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
SUKCES ANITY SMOLEŃ W KONKURSIE HISTORYCZNYM: „POLSKA I POLACY W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ”

Z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu przygotowały konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Od 8 maja na portalu Fundacji Funtasto – Fantastyczny Internet odbywały się eliminacje do Wielkiego Finału Konkursu. Eliminacje miały charakter quizu, trwały 30 dni. Każdego dnia uczniowie odpowiadali na trzy zadane pytania. Najlepsza dziesiątka spośród gimnazjalistów – a w śród nich Anita Smoleń, uczennica klasy II d - została zaproszona na Wielki Finał do Wrocławia. Finał odbędzie się w dniach 1- 2 lipca i będzie miał charakter teleturnieju telewizyjnego . Gratulujemy Anicie, życzymy powodzenia w Wielkim Finale !

29 czerwiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Uroczystość zakończenia roku szkolnego SP4
W piątkowy poranek, na boisku szkolnym SP4, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Choć to chwila radosna- uczniowie cieszą się z długo wyczekiwanych wakacji, dla szóstoklasistów to również moment zadumy i refleksji. Po dwóch miesiącach laby, przekroczą mury nowej szkoły.