Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - czerwiec 2014

21 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Krótka droga do IV ligi. Podsumowanie sezonu 2013/2014 w wykonaniu biało niebieskich
Ciężki i bardzo emocjonujący sezon piłkarski już niestety za nami. KS Chojnowianka z A klasy awansowała do piłkarskiej okręgówki. Jako beniaminek nasza ekipa spisała się ponad wszelkie oczekiwania. Nastąpiło wiele zmian zwłaszcza przy drużynie seniorów. Na początku sezonu, tuż przed rozpoczęciem rozgrywek, stanowisko szkoleniowca objął Rafał Kryszczuk. Młody trener swoim uporem i zacięciem pokazał, że w ciągu zaledwie kilu tygodni można zbudować zespół, który będzie walczył o najwyższe trofea.
19 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Licytacja gołębi z hodowli Lucci Campaniniego w chojnowskim "Pałacyku"
Kilka dni temu w Chojnowie odbyła się aukcja gołębi włoskiego mistrza Lucci Campaniniego. W restauracji „Pałacyk” zebrało się wielu hodowców z naszej okolicy. Na sprzedaż przeznaczono 39 młodych ptaków z rocznika 2014. Wszystkie gołębie pochodzą od Lucci Campaniniego, który zasłynął swoimi osiągnięciami podczas wielu różnych imprez międzynarodowych. Gołębie zostały wystawione w klatkach już o godzinie 15:00, natomiast tuż po 18 odbyły się pierwsze licytacje.
19 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 16
Porażka na koniec sezonu. Juniorzy młodsi ulegli Kuźni Jawor.
W niedzielę ostatnie spotkanie ligowe rozegrała drużyna juniorów młodszych KS Chojnowianka. Nasi piłkarze udali się do Jawora, by tam rywalizować z miejscową Kuźnią. Chojnowianie z bardzo pozytywnym nastawieniem wyjeżdżali na to spotkanie. W końcu to ostatni mecz i przyszedł czas na odpoczynek i regenerację przed rudną jesienną. Rywal był wymagający, Kuźnia zajmuje obecnie czwartą pozycję w tabeli rozgrywek.
21 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
7 pytań do… kosmetyczki.
"Kosmetyczka, to wymarzony zawód dla kobiety, ale jak w każdym zawodzie bywają chwile nerwowe i stresujące, ale nie są one związane z moimi klientkami. Sytuacje w których się stresuję, a jest ich naprawdę niewiele, to niewysłana na czas przesyłka z towarem, kiedy urządzenie odmawia posłuszeństwa lub kiedy z nieznanych przyczyn gaśnie światło. Cała reszta z pozytywnym nastawieniem do życia zawsze się udaje!"
19 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
7 pytań do… fizjoterapeuty.
"Praca fizjoterapeuty nie polega tylko i wyłącznie na masażu jak może się wydawać ludziom. Oprócz masażu i rehabilitacji ruchowej, bądź też zabiegów fizykalnych, które wykonujemy, musimy rozmawiać z pacjentem, poznać jego problem, motywować go do działania i najważniejsze - uczyć go jak ma sobie poradzić w trudnych sytuacjach, w życiu codziennym."
18 czerwiec 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Wszystkich komentarzy: 0
Parafiada w Wilkowie

Dnia 14 czerwca 2014 roku, nasza szkoła wzięła udział w Parafiadzie Kaczawskiej organizowanej przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Wilkowie. W imprezie wzięły udział gimnazja z terenu powiatu legnickiego.

18 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sylwia Kupczyk powalczy o kwalifikacje do Mistrzostw Europy!

W przyszłym tygodniu, w oddalonym od Chojnowa o 40 minut jazdy samochodem Strzegomiu, odbędzie się Strzegom Horse Trials czyli największa w Polsce impreza we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego jedna z kilku edycji pucharu świata organizowanego co roku. Impreza jest jednocześnie jedną z kwalifikacji do Mistrzostw Europy Juniorów w WKKW, które odbędą się w sierpniu tego roku w Anglii. W zawodach odbywających się na Hipodromie w Morawie weźmie udział Sylwia Kupczyk, zawodniczka KJ Jaroszówka.

18 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Trzy lata minęły, jak jeden dzień...

W tym tygodniu Portal Informacyjny Miasta i Gminy Chojnów – CHOJNOW.PL obchodził trzecią rocznicę istnienia. Z tej okazji, aby wspólnie z Wami – Czytelnikami, uczcić ten czas postanowiliśmy obdarować Was czymś słodkim. We wtorkowe popołudnie częstowaliśmy mieszkańców miasta tortem w barwach portalu, lodami i rozdawaliśmy gadżety związane z CHOJNOW.PL. Jak było? Mogliście przekonać się sami. Jeśli przegapiliście to zapraszamy za rok. Miejmy nadzieję jeszcze lepszy!

17 czerwiec 2014, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 6
„Jedz zdrowo”. Ochrona przeciwnowotworowa - 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia!
Coraz głośniej i częściej mówi się o roli pięciu porcji warzyw i owoców w diecie człowieka. Kampania za kampanią nakłaniająca Nas do zmiany nawyków. Akcje w przedszkolach, szkołach, zakładach pracy, a nawet w marketach. Po co to wszystko? Badania wskazują, że spożywamy zdecydowanie za mało warzyw i owoców w stosunku do żywności wysoko przetworzonej. Żyjemy w czasach gdzie szybkie, sycące, kaloryczne potrawy wzięły górę nad świeżymi warzywami i owocami. To bardzo niepokojący sygnał.
18 czerwiec 2014, "SFORA" Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Ogólnopolski Turniej Taekwondo Opole 2014. SFORA Chojnów - 6 medali.
Sobota 14.06.2014, ponad 200 km od domu, około 20 godzin na nogach, opolskie lodowisko Toropol, 6 mat, 5 konkurencji, 3 kategorie wiekowe, kilkanaście klubów Taekwondo i ponad 200 zawodników. Tak ostatni weekend spędziła 8 osobowa ekipa LMKS "SFORA" Chojnów (4 zawodników, 3 sędziów i kierownik ekipy) zdobywając 6 krążków.
17 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Każde popołudnie najlepiej smakuje z "czwórką"!

Zgodnie z tradycją chojnowskich, szkolnych festynów deszcz jest jedną z głównych „atrakcji” imprezy. Przypomnijmy sobie jak to pokrzyżował plany Szkole Podstawowej nr 3, przemoczył gości festynu przy „dwójce”. Nie inaczej było w sobotnie „Popołudnie z czwórką”, kiedy to tuż przed koncertem grupy Rok Starsi lunęło z nieba. Na szczęście nie na długo dzięki czemu festyn mógł zostać dokończony, a słońce towarzyszyło już do końca wspólnych zabaw.

17 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Video-podróż po Dniach Chojnowa 2014

Mimo, że Dni Chojnowa 2014 zakończyły się ponad tydzień temu nie schodzą z ust mieszkańców miasta. Rozmawia się o wielobarwnym korowodzie, który przeszedł ulicami Rynku, mamy nie mogą nadziwić się pięknym występom swoich pociech w trakcie Bambiniady, chętnie przeglądane są zdjęcia z prezentacji śpiewająco-tańczących chojnowian czy wreszcie grupy Pectus, tegorocznej gwiazdy święta naszego miasta. Nie bez komentarzy pozostaje również drugi dzień, kiedy to prym wiodły kapele związane z naszym miastem oraz mająca ogromną ilość fanów w Chojnowie, grająca disco polo grupa Soleo. Macie ochotę wrócić do tamtych dni? Wybierzmy się więc w video-podróż po Dniach Chojnowa 2014. Zapraszamy do oglądania video!

17 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
7 pytań do… Grafika/Web designera.
"Wrocławski rynek agencji interaktywnych się rozrasta, a miejsc pracy jest coraz więcej. Pojawiło się sporo firm z zagranicznym kapitałem i szczerze je polecam ze względu na wysokie zarobki oraz szansę rozwoju. Założenie firmy nie jest niczym trudnym."
16 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Życie bez uzależnień – Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Chojnowie

XXI wiek to nie tylko dostęp do nowych rozwiązań technologicznych ułatwiających nam życie. To również więcej zagrożeń jakie niosą za sobą coraz to nowe uzależnienia. Codziennie słyszmy informacje o przedawkowaniu narkotyków, zabójczej dawce alkoholu we krwi kierowcy czy przemocy, która zbiera żniwa nawet u dzieci. Komenda Główna Policji pragnie wprowadzić modę na nowy sposób życia, na życie bez uzależnień. Taki przesłaniem rozpoczęła się w sobotę 14 czerwca akcja „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, która zagościła również w Chojnowie.

16 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 8
Portal CHOJNOW.PL – już trzy lata jesteśmy razem! Zapraszamy na urodzinowy tort!

Czas mija niesamowicie szybko. Jeszcze niedawno zastanawialiśmy się jak powinno wyglądać logo portalu CHOJNOW.PL, dziś odliczamy kolejny dzień istnienia. Już 3 lata jesteśmy z Wami. Każdego dnia staramy się informować Was o tym co dzieje się w naszym mieście i gminie. Był to kolejny rok pełen wyzwań, śmiechu, radości, lecz i trudniejszych chwil. Trzeci rok działalności to doskonała okazja by podziękować Wam Drodzy Czytelnicy za te wspólne dni. Z tej okazji zapraszamy Was jutro na chojnowski Rynek na słodkie co nieco.

Sklep Bigform