Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Minecraft Cuprum Arena

Archiwum - maj 2016

31 maj 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Poznaj wszystkie zakwalifikowane wnioski w ramach Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego

Znamy wszystkie zakwalifikowane do głosowania wnioski w ramach Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród nich m.in. nowe altany, oświetlenie uliczne, modernizacje boisk i placów zabaw a także wydarzenia kulturalne, takie jak Święto Osetnicy czy wycieczka do Krakowa i Wieliczki. O tym jakie wnioski zostaną wybrane dowiemy się po głosowaniu, które odbędzie się 5 czerwca.

31 maj 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozpoczynają się prace nad nowym dachem Gimnazjum nr 2

Jeden z najładniejszych chojnowskich budynków doczeka się nowego dachu. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia przewiduje remont dachu krytego dachówką ceramiczną polegającego na wymianie pokrycia oraz elementów konstrukcyjnych dachu.

31 maj 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Od 6 czerwca objazdy przy wjeździe do Legnicy

Dokładnie 6 czerwca o godzinie 12:30 zamknięte zostanie legnickie skrzyżowanie ulic Chojnowskiej i Zachodniej - tym samym wydłuży się droga jaką będą musieli pokonać podróżujący między Chojnowem i Legnicą. Zamknięcie skrzyżowania jest spowodowane trwającą budową drogi ekspresowej nr 3, biegnącej wzdłuż obecnie istniejącej drogi krajowej nr 3.

31 maj 2016, Cuprum Arena, Wszystkich komentarzy: 0
Japoński Dzień Dziecka w Cuprum Arena

Daleki Wschód nie był jeszcze tak blisko. Ekscytująca wyprawa po tajnikach kultury japońskiej czeka 1 czerwca na klientów Cuprum Arena.

30 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wygraj bilety i zabierz dziecko do kina!

Drodzy Czytelnicy! Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka organizujemy dla Was konkurs. Do rozdania mamy otwarte wejściówki do kin Helios w Legnicy i Lubinie, które w ciągu miesiąca można wykorzystać na dowolnie wybrany seans filmowy.

30 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Sokół Krzywa po trudnym meczu w Wilkowie

W niedzielne popołudnie zespół Sokoła Krzywa udał się na mecz do Wilkowa, aby zmierzyć się z tamtejszą Wilkowianką. Spotkanie okazało się bardzo wymagające dla naszych zawodników, lecz udało im się wrócić z kompletem punktów.

30 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni triumfowali na własnym boisku

Mecz w Rokitkach rozpoczął się w niedzielne słoneczne popołudnie, naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Czarnych oraz Górnika Złotoryja, stawką pojedynku było podtrzymanie serii zwycięstw. Ostatnio Czarni na wyjeździe pokonali drużynę Zametu Przemków, zaś Górnik na własnym terenie odprawił Konfeks Legnica.

30 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Burza Gołaczów traci kolejne punkty

Zakończyła się 28. kolejka legnickiej A klasy. Niestety, zespołowi Burzy Gołaczów nie udało się podtrzymać dobrej passy z początku długiego weekendu. W czwartek Burza pokonała Olimpię Olszanicę 10:0. W niedzielę karta się odwróciła.

30 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 5
Chojnowianka przywiozła z Prochowic komplet punktów

Za nami 28. kolejka legnickiej klasy okręgowej. Zakończyła się ona sukcesem drużyny Chojnowianka Chojnów, która na wyjeździe pokonała Prochowiczankę Prochowice. Nasi zawodnicy kolejny raz udowodnili, że w tej rundzie dają z siebie wszystko, a ich umiejętności i wola walki stoją na wysokim poziomie.

30 maj 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Podróżujesz (auto)busem do Legnicy? Przygotuj się na zmiany

O zmianie rozkładu jazdy, która wchodzi w życie od początku czerwca na swoich stronach informuje firma Zawisza Travel. Wraz ze zmianą rozkładu jazdy na linii Legnica-Chojnów-Legnica, zmianie ulegają również rozkłady na liniach z Legnicy do Dąbia, Ujazdu i Strzałkowic.

30 maj 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 15
Los osiedli w Białej i Piotrowicach przesądzony? Opinia Rady Gminy jednogłośna (wideo)

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Chojnów uchwalono istotną opinię w kwestii ewentualnego przyłączenia części sołectw Biała, Piotrowice i Goliszów w granice administracyjne miasta Chojnowa. Przypomnijmy - chodziło o część osiedla domów jednorodzinnych w sąsiedztwie ulicy Gabrieli Zapolskiej, Kolonię Biała, część terenów w sąsiedztwie Dolzametu i pobliskiej stacji paliw oraz teren oczyszczalni ścieków w Goliszowie.

30 maj 2016, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjum nr 2 w Skandynawii - zwiedzamy Danię i Szwecję

W dniach 16-20 maja br. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie pod opieką anglistki Pauliny Rajczakowskiej, która pełniła również rolę przewodnika, wzięli udział w wyjątkowym wyjeździe do krajów skandynawskich. Wyjątkowym, ponieważ opierającym się wyłącznie na przyjacielskich relacjach z duńską szkołą i nauczycielami w miejscowości Humlebaek trwających już od 2009 roku.

29 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 1
Wyniki weekendowych rozgrywek piłkarskich

Weekendowe mecze w piłkarskich niższych ligach dobiegły końca. Drużyny reprezentujące ziemię chojnowską spisały się następująco.

29 maj 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
30 maja kolejna sesja Rady Miejskiej Chojnowa

30 maja 2016 roku o godzinie 13:00 w sali obrad Urzędu Miejskiego w Chojnowie odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej.

28 maj 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rywalizacja na Wędkarskim Dniu Dziecka - zwycięstwo Pauliny Mosiewicz i Kacpra Wawroniaka

Nie tylko wędkarski okazał się tegoroczny... Wędkarski Dzień Dziecka. Impreza organizowana przez chojnowskie koło Polskiego Związku Wędkarskiego ponownie zgromadziła rzeszę dzieci wraz z opiekunami, którzy stanęli ze sobą w szranki nie tylko z wędką w ręku, ale również w rzutach do tarczy, rzucie kółkiem oraz woreczkiem. Wszystkich startujących podzielono na dwie kategorie wiekowe - puchary za pierwsze miejsca powędrowały do Pauliny Mosiewicz i Kacpra Wawroniaka.