Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Archiwum - maj 2014

07 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Teatr Modrzejewskiej zaprasza! KONKURS!

Teatr Modrzejewskiej proponuje Państwu nowe przedstawienia. W najbliższy czwartek 8 maja „Dzień dobry i do widzenia” na Scenie na Strychu, w niedzielę 11 maja monodram Pawła Palcata „Roxxy2Hot” w Caffe Modjeska, a 16, 17 i 18 maja „Łemko” na Scenie na Nowym Świecie. Szczegóły dotyczące repertuaru w artykule.

08 maj 2014, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
PZU z Kulturą

Fundacja PZU po raz kolejny dofinansowała projekty mające na celu ułatwienie dzieciom i młodzieży szkolnej (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców) dostępu do szeroko pojętej kultury, w szczególności kultury tzw. wysokiej. W gronie organizacji, którym przyznano dofinansowanie znalazło się także Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice, działające od 2012 r na terenie gminy Chojnów.

08 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XV Ogólnopolski Turniej Zespołów Tanecznych "Stonoga" 2014

Wyjątkowo w Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie odbędzie się piętnasta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Zespołów Tanecznych „Stonoga”. Podobnie jak w poprzednich latach do udziału w konkursie zapisało się mnóstwo grup tanecznych z wielu regionów Polski. Na parkiecie zobaczymy gości z Wrocławia, Tarnowa Opolskiego, Zielonej Góry, Głogowa czy Bolesławca. Nie zabraknie również zespołów z Chojnowa, które powalczą o zwycięstwo w kilku kategoriach.

07 maj 2014, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 1
Magiczny koncert w sali pełnej pachnącego bzu.

Każdy kto pojawił się 1 maja br. w Teatrze Modrzejewskiej na koncercie Zespołów Nieprzystawalnych „Podwójne dno” i „Nesztojegore” na pewno nie pożałował. W ciemnej, klimatycznej sali, pośród unoszącego się dymu muzycy wprowadzili słuchaczy w magiczny świat dźwięków. Koncert okazał się prawdziwą ucztą dla zmysłów – nie tylko dla uszu, także dla oczu i nosów, a wszystko za sprawą serwowanych dźwięków, efektów świetlnych i kwitnącego bzu, który niespodziewanie pojawił się w teatralnej przestrzeni.

07 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - wydarzenia w Chojnowie

Już po raz jedenasty w naszym kraju obchodzić będziemy Tydzień Bibliotek. W dniach 8-15 maja Chojnów weźmie udział w programie promocji czytelnictwa i bibliotek. W tym czasie na czytelników z naszego miasta czekać będzie szereg wydarzeń. Zachęcamy do zapoznania się z programem i wzięcia udziału w atrakcjach przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie.

07 maj 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 7
„Wampiry na PWSZ” będą zbierać krew

Jednym z wydarzeń w ramach przedbiegów juwenaliowych są organizowane od kilku lat akcje zbiórki krwi na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Kolejna akcja tego typu - „Wampiry na PWSZ” odbędzie się 13 maja w godzinach 10:00 – 13:00 w salach 18,19 i 20 w budynku C.

07 maj 2014, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 3
Pierwsi chrześcijanie jako meliniarze? Słów kilka o spektaklu „Szaweł”.

25 i 26 kwietnia br. mogliśmy obejrzeć spektakl „Szaweł” w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy na Scenie na Nowym Świecie. Co prawda premierowy pokaz miał miejsce 31 marca 2004 roku, czyli dawno temu, ale nie dziwi, że spektakl wraca na afisze. Niewątpliwie wart jest uwagi. Nie chodzi tylko o uwspółcześnioną historię pierwszych chrześcijan, niezwykłą metamorfozę Szawła z Tarsu, lecz oryginalną scenerię i konwencję przedstawienia. Rzecz zaczyna się na… podwórku (dziedzińcu starego magazynu przy ul. Jordana 2) przy rozpalonym ognisku.

07 maj 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Wszystkich komentarzy: 1
"Dwójka" najlepsza w konkursie "Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze”

Miło nam nam poinformować, że 29.04.2014 r. w 4 miastach jednocześnie: we Wrocławiu, Legnicy, Lwówku Śląskim i Ząbkowicach Śląskich odbyły się etapy rejonowe Dolnośląskiego Konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjalnych „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze”. Organizatorem konkursu są: Dolnośląska Rada do spraw Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Kuratorium Oświatowe we Wrocławiu, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Wojewódzka Komenda Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu.

06 maj 2014, Gimnazjum nr 2 , Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjum nr 2 wicemistrzem powiatu w turnieju BRD

30 kwietnia br. w HALI OSIR przy ul. Lotniczej w Legnicy odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (eliminacje powiatowe) dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.W etapie powiatowym brało udział 13 reprezentacji ze szkół gimnazjalnych. Gimnazjum nr 2 reprezentowała 3-osobowa drużyna : Weronika Bielecka z kl.I a, Jowita Klimkiewicz i Julia Kopeć z kl. III d. Uczennice musiały wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy i jeżdżąc rowerem po miasteczku, wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnością fizyczną pokonując rowerowy tor przeszkód.


06 maj 2014, Art. sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 6
Brytyjska niedziela w Galerii Piastów
Najbliższa niedziela w Galerii Piastów zapowiada się wyspiarsko. Spotkanie z gwiazdą telewizji- Kevinem Aistonem i moc angielskich atrakcji - to powody, dla których warto pojawić się 11 maja (w niedzielę) w Legnicy.
06 maj 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Wczoraj język polski, dziś matematyka - matura rozpoczęta.  (video)
Hala Powiatowego Zespołu Szkół zapełniła się po brzegi. Liczne ławki ustawione wzdłuż sali w kilku rzędach oraz numerki na stołach. Taki widok od lat kojarzy się mieszkańcom naszego miasta właśnie z egzaminem dojrzałości. Nie inaczej jest w tym roku. Matura 2014 rozpoczęta.
05 maj 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Juniorzy młodsi zdominowali Konfeks Legnica!
W sobotnie popołudnie drużyna juniorów młodszych rywalizowała w Legnicy z miejscowym Konfeksem. Od samego początku spotkania inicjatywę w grze przejęli gospodarze, którzy śmiało napierali na bramkę strzeżoną przez Pawła Sokołowskiego. Z minuty na minutę gra stawała się coraz bardziej wyrównana. Chojnowianie już w 10 minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednakże dogodną sytuację zmarnował Chudziak. Kilka sekund później Balicki nie trafił do pustej bramki.
05 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowska Majówka 2014 - przeżyjmy to jeszcze raz (VIDEO)
Koncertem legnickiej grupy Photony zakończyliśmy dwudniowe świętowanie w naszym mieście, najpierw dziesięciolecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, następnie 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ze zmiennym, pogodowym szczęściem, raz przy opadach deszczu, raz przy zdecydowanie łaskawszej pogodzie chojnowianie bawili się najpierw na Stadionie Miejskim, następnie na Rynku. Nie można również zapominać o Turnieju Tenisa Ziemnego orazTurnieju Piłkarskim Żaków rozgrywanym na Orliku przy ul. Kilińskiego. Tam najmłodsze grupy piłkarskie przelały hektolitry potu walcząc o zwycięstwo. Przypomnijmy sobie jak wyglądały te dwa dni widziane okiem kamery. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego video!
03 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kasa Chorych rozpędziła chmury nad Chojnowem.

3 maja 1791 r. uchwalona została ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Właśnie to wydarzenie świętowaliśmy w sobotę od samego rana, najpierw uczestnicząc w części oficjalnej przy obelisku, następnie bawiąc się w Rynku na koncertach i kibicując młodym sportowcom na turnieju piłkarskim rozgrywanym na Orliku.

03 maj 2014, kuba, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianka wygrywa w Kochlicach! Korniłowicz zapewnia trzy punkty
Chojnowianka Chojnów w arcyważnym meczu wyjazdowym z Iskrą Kochlice wygrała 1:0 i tym samym zrobiła ogromny krok na drodze ku IV lidze! Bramkę na wagę trzech punktów tuż przed przerwą zdobył Daniel Korniłowicz.