Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Archiwum - kwiecień 2016

23 kwiecień 2016, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Sukces uczennic Gimnazjum nr 1 w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy wyniki konkursu ,,Stypendiada Polonistyczna" zorganizowanego przez Firmę Edukacyjną „Orzeł". Konkurs przebiegał w trzech kategoriach tematycznych: czytelniczej, ortograficznej i literackiej. Miał on na celu propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie motywacji czytania, popularyzację twórczości wybranych pisarzy, sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych i umiejętności ich zastosowania oraz umiejętności posługiwania się różnymi formami wypowiedzi pisemnej.

23 kwiecień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Obejrzyj transmisję live z dzisiejszej gali boksu!

Dziś w naszym mieście odbędzie się duża impreza bokserska. Spotykamy się o godz. 18.00 w Hali Sportowej Powiatowego Zespołu Szkół na ul. Matejki. Bokserzy z Dolnego Śląska i Pomorza Zachodniego zawalczą o Puchar Starosty Powiatu Legnickiego i Wójta Gminy Chojnów.

22 kwiecień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 2
Zapowiedź weekendowych rozgrywek piłkarskich

Piłkarskie zmagania drużyn z naszego regionu rozpoczną się w sobotnie popołudnie. Chojnowianka Chojnów zmierzy się na własnym boisku z drużyną Zametu Przemków. Drużna prowadzona D. Dudkiewicza zajmuje miejsce na ostatnim stopniu podium, a w ostatniej kolejce pokonała Kaczawę Bieniowice.

26 kwiecień 2016, Partnerstwo,
Boisz się kradzieży? Zabezpiecz się!

W 2015 roku na terytorium Polski złodzieje dokonali kradzieży 12000 samochodów. Policja podaje, że w porównaniu z poprzednim rokiem (2014) zanotowano spadek wielkości 1800 takich zdarzeń. Niestety liczba kradzieży nadal jest znaczna i właściciele samochodów muszą dbać o ich bezpieczeństwo.

22 kwiecień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Fotorelacja z czwartej edycji Punk Rock Live

Podczas kwietniowej edycji Punk Rock Live w chojnowskiej Jubilatce, przy dźwiękach Polish Fiction, Ostatniego Krzyku Mody i Ga-Ga Zielonych Żabek bawiło się około 100 osób.

22 kwiecień 2016, Powiatowy Zespół Szkół, Wszystkich komentarzy: 0
Dzień pełen wrażeń – świętujemy „Koperniki” w LO

Dziś w naszej szkole z okazji Dnia Patrona odbyła się uroczystość ku czci Mikołaja Kopernika. Uczniowie klas I-II pod opieką profesor Agnieszki Robak przygotowali montaż słowno-muzyczny prezentujący sylwetkę geniusza z Torunia...

22 kwiecień 2016, Powiatowy Urząd Pracy, Wszystkich komentarzy: 0
Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy Filia w Chojnowie zaprasza pracodawców do współpracy!

Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy Filia w Chojnowie zaprasza pracodawców do współpracy w zakresie zatrudniania osób bezrobotnych zarejestrowanych w tut. Urzędzie w ramach realizowanych projektów finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

21 kwiecień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Silebia 2016: Grand Prix dla Małego Antraktu z Chojnowa i Teatru Pierrot ze Świdnicy

Siedem godzin teatralnych prezentacji w Domu Kultury zakończyło XI Przegląd Teatralny Silebia 2016. Główną nagrodę zdobył działający w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji zespół Mały Antrakt, który zaprezentował zgromadzonej publiczności przedstawienie "Królowa Śniegu". Druga główna nagroda powędrowała do świdnickiego Teatru Pierrot za przedstawienie "Pan Walizka".

21 kwiecień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wyniki konkursów!

Dobiegły końca organizowane przez nas w tym tygodniu konkursy. Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Wyłoniliśmy już zwycięzców. Listę nagrodzonych znajdziecie poniżej.

21 kwiecień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 1
Co jest grane w Chojnowie?

Na nadchodzący weekend chojnowskie Kino Kultura przygotowało bogaty repertuar. Poniżej znajdziecie szczegółową rozpiskę seansów, wraz z krótką rekomendacją poszczególnych produkcji.

21 kwiecień 2016, Helios Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar kina Helios na najbliższe dni
Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 22 do 28 kwietnia 2016 roku.
21 kwiecień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Podsumowanie rozgrywek w B klasie

Nadchodzący weekend zapowiada się ciekawie pod kątem rozgrywek piłkarskich. Zanim jednak piłkarze ponownie wyjdą na murawę, my podsumujemy zeszłotygodniowe rozgrywki w B klasie. Szczegółowe relacje z meczów klasy okręgowej i A znajdziecie w archiwum naszego portalu.

20 kwiecień 2016, Szkoła Podstawowa nr 4, Wszystkich komentarzy: 6
SP 4 news
Nasi uczniowie radzą sobie świetnie również w konkursach artystycznych, co udowodniły uczennice reprezentujące SP4 podczas Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się 19 kwietnia w SP3 w Chojnowie. Lekka trema, drżący głos oraz trudność związana z tekstem piosenki

20 kwiecień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XI Przegląd Teatralny Silebia - już jutro w Domu Kultury

Już jutro po raz jedenasty chojnowski Dom Kultury gościć będzie Przegląd Teatralny Silebia. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji - organizatora i gospodarza imprezy, zaprezentują się zespoły teatralne startujące w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjów.

20 kwiecień 2016, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
Husyci w Chojnowie - 26 kwietnia 1428 r.

Sobota jak wiele innych sobót. Coś się wydarzyło ciekawego w Chojnowie? Nic się nie wydarzy. Mieszkańcy ruszą na zakupy. Dzień dobry pani Moniko. To ja poproszę … Kolejne dzień dobry w Biedronce. Jak co sobotę te same twarze. Miłego dnia. No i pani Zosia. Proszę nie kroić.