Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Archiwum - kwiecień 2015

01 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek na A4. Dwie osoby ranne.
Na autostradzie A4, na trasie w kierunku Wrocławia, doszło do wypadku. Między węzłami Krzyżowa a Krzywa pod Legnicą zderzyły się samochód osobowy i drugi samochód typu bus. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały ranne. Przejazd autostradą w kierunku Wrocławia jest utrudniony. Ruch odbywa się jednym pasem. Utrudnienia mają potrwać maksymalnie do godz. 10.
01 kwiecień 2015, SP4 , Wszystkich komentarzy: 0
Dominika Pawłowska z SP4 laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Rozśpiewane nutki"

W dniu 28.03.2015 r. w Domu Schrama odbył się Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Rozśpiewane nutki”. W Kategorii szkół podstawowych zwyciężyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie Dominika Pawłowska. Do konkursu została przygotowana przez nauczyciela muzyki Zenona Chmielewskiego. Warto dodać, że w konkursie uczestniczyły solistki z wielu regionów: Świdnicy, Bolesławca, Lubina, Polkowic, Legnicy i wielu innych miast z Polski.

07 kwiecień 2015, Starostwo Powiatowe , Wszystkich komentarzy: 0
Powiat legnicki i PWSZ razem w słusznej sprawie

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy doszło do zawarcia porozumienia o współpracy uczelni i powiatu legnickiego. Dzięki temu wielu studentów PWSZ będzie miało okazję zdobywać doświadczenie zawodowe, odbywając praktyki w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legnicy i w jednostkach mu podległych. Umowę uroczyście parafowali Starosta Legnicki Janina Mazur i rektor PWSZ dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski.

08 kwiecień 2015, Starostwo Powiatowe , Wszystkich komentarzy: 0
Problem ołowicy stale się zmniejsza, ale wciąż istnieje

Zagłębie Miedziowe od lat było obszarem o szczególnie wysokim stężeniu ołowiu w powietrzu. Z tym problemem zmaga się Fundacja na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego. W ubiegłym roku badaniami objęte zostały także dzieci zamieszkujące powiat legnicki.

02 kwiecień 2015, admin,
Wielki Tydzień w chojnowskich parafiach
Niedzielą Palmową rozpoczął się Wielki Tydzień, czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący chrześcijan do najważniejszego święta – Zmartwychwstania Pańskiego. Najważniejsze w tym tygodniu są ostatnie Trzy Dni czyli Triduum Paschalne, którego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
01 kwiecień 2015, Investplan Sp.z.o.o, Wszystkich komentarzy: 6
Investplan i inwestycja developerska przy ul. Bielawskiej była Prima Aprilisowym żartem!
Już w najbliższych tygodniach w naszym mieście ruszy kolejna inwestycja deweloperska. Na Chojnowskim rynku pojawi się nowy inwestor – znana i ceniona w całej Polsce firma „Investplan” – Tadeusz Radziwiłowicz Sp.z.o.o. Pierwsze prace rozpoczną się już na przełomie kwietnia i maja b.r. W naszym mieście pojawi się kamienica, w której zamieszka około 14 rodzin.
08 kwiecień 2015, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Przyjdź do Galerii Piastów i spotkaj się z rycerzami.

To będzie prawdziwie historyczny weekend. Już 12 kwietnia klienci galerii będą mogli przenieść się w czasy średniowiecznych walk i tańców. A wszystko po to, by upamiętnić rocznicę bitwy pod Legnicą i poznać tajemnice wieków średnich.

01 kwiecień 2015, Partnerstwo,
Nowa inwestycja z keramzytu w Chojnowie. Startuje budowa przy ul. Dąbrowskiego
Już na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się realizacja "perełki" wśród wszystkich kamienic. Będzie to budynek mieszkalny zlokalizowany przy ulicy Dąbrowskiego naprzeciw Kościoła P.W Najświętszej Maryi Panny. Ta malownicza i jakże cicha okolica będzie najprawdopodobniej najlepszą lokalizacją, jaką udało się do tej pory pozyskać. Wszyscy, którzy nie zdążyli, bądź nie zdołali kupić własnego lokalu będą mieli teraz okazję nabyć wspaniałe mieszkanie.
07 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Kolejne kłódki na chojnowskim "moście miłości"

Pod koniec grudnia, pisaliśmy o pierwszej kłódce z inicjałami, jaka pojawiła się na chojnowskiej kładce. Wielu z nas zastanawiało się z pewnością, czy gest zakochanych zachęci pozostałych do wyrażenia swoich uczuć w podobny sposób. Okazuje się, że znalazły się kolejne trzy pary, które na dowód miłości zawiesiły kłódkę na moście.

Sklep Bigform