Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - kwiecień 2015

09 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Znalezione klucze

Tuż przed świętami, dwóch chłopców przyniosło do Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie pęk kluczy, wśród których znajduje się między innymi klucz od mazdy. Klucze znaleziono koło "Zagłoby". Przyniesiono je do pogotowia ze względu na fakt, że do kluczy przyczepiony jest brelok- ratownictwo medyczne. W sprawie kluczy można kontaktować się pod numerem telefonu 76 8188333

09 kwiecień 2015, Miejska Biblioteka Publiczna, Wszystkich komentarzy: 0
"Z książką na walizkach 2015": IX Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów
Zapraszamy przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w IX Dolnośląskim Turnieju Młodych Recenzentów „Przygoda, tajemnica, sensacja w książce”. Organizatorem konkursu jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach. Turniej jest przeprowadzany w ramach projektu "Z książką na walizkach, czyli dolnośląskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami" – uczestniczy w nim m.in. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie.
09 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sesja Rady Gminy nr VIII.2015 z dnia 27 marca 2015r. (video)

27 marca 2015 r. o godzinie 12.00 w sali posiedzeń nr 6 Urzędu Gminy Chojnów odbyła się sesja nr VIII.2015 Rady Gminy Chojnów. Poniżej zapis video całej sesji. Zapraszamy do obejrzenia.

09 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Czarni Rokitki awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski
Wczorajsze zmagania w Pucharze Polski wyłoniły kolejnych zwycięzców. Na boisku w Krzywej lokalny Sokół podejmował Czarnych Rokitki. Była to trzecia runda Pucharu Polski, która rozgrywana jest systemem pucharowym, zatem przegrana drużyna odpada, wygrani walczą dalej. Mecz rozpoczął się o godzinie 17:00. Wielu kibiców tuż przed spotkaniem było niemalże pewnymi zwycięstwa grających w wyżej klasie rozgrywkowej Rokitek. Należy jednak pamiętać, że w ostatniej rywalizacji tych ekip górą był Sokół Krzywa.
08 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejny pożar sadzy w kominie. Cztery zastępy straży pożarnej na miejscu zdarzenia (foto)
Kilka chwil przed godziną 19 straż pożarna otrzymała wezwanie do palącej się sadzy w kominie w miejscowości Groble. Na miejsce zdarzenia przybyły cztery zastępy strażackie: dwa z Chojnowa, jeden z Witkowa i jeden z Krzywej.
08 kwiecień 2015, Sławomir Tęcza UG Chojnów , Wszystkich komentarzy: 0
SKRADZIONO SAMOCHÓD

Z pod McDonald Okmiany dn. 3.04.2015 około 22.30 skradziono czarne BMW 523i na niemieckich blachach KA JP 1302. W samochodzie znajdował się cały dorobek naszego życia i NASZ PIES (czarny podpalany, trzyletni Cocker Spaniel z chipem, suczka, miała czerwoną obroże i niebieskie szelki). Jadąc na święta z Niemiec do polski zabraliśmy wszystkie najnowsze ciuchy, sprzęty elektroniczny (Laktator marki medela, dwie nawigacje Garmin nuvi2595 LMT, laptop Sony Vayo 17”, Aparat fotograficzny Sony wraz ze zdjęciami,wózek dziecięcy ABC Desing, telefon komórkowy AcerLiquid e2, ubranka dziecięce (kilka sztuk made in Portugal),


09 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 3
W Chojnowie powstanie żłobek

W lutym,Minister Pracy i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków na działania na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, tj. żłobków, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH”. Na Program przeznaczono w 2015 roku kwotę 151 000 000 zł. Dofinansowanie może wynosić 80% wartości całej inwestycji. W chwili obecnej czekamy na decyzję o przyznanych środkach, która zostanie ogłoszona do 22 kwietnia.

08 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Wyniki konsultacji społ. ws. przyłączenia części Białej do Sołectwa Kolonia Kołłątaja

W związku z wnioskiem z dnia 14 stycznia 2015 r.mieszkańców Sołectwa Kolonia Kołłątaja oraz części Sołectwa Biała (leżącej wzdłuż drogi wojewódzkiej Chojnów-Lubin) o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie przyłączenia części Sołectwa Biała (nowe osiedle) do Sołectwa Kołłątaja, Wójt Gminy Chojnów zarządził konsultacje na zebraniach wiejskich w dniu 19 marca 2015 roku.

08 kwiecień 2015, Galeria Piastów , Wszystkich komentarzy: 0
MASH UP PARTY w KRĘGIELNI, czyli najgorętsza impreza w kwietniu specjalnie dla Was!

MASH UP PARTY w KRĘGIELNI, czyli najgorętsza impreza w kwietniu specjalnie dla Was! DJ LIZ@RD i zaskakująco świeża, czasami szalona mieszanka gatunków! Baw się razem z nami! SOBOTA start 20:00!

08 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Poznaliśmy szeroką kadrę UKK "Oriens" na obecny sezon
Wczoraj kilka chwil po godzinie 12:00, w auli Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, odbyła się uroczysta prezentacja kolarzy reprezentujących UKK „Oriens” w sezonie 2015. Wszystkich zebranych gości, rodziców oraz zawodników przywitał prowadzący – Janusz Jasiński, który przybliżył nieco historię naszego klubu.
07 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Dwie drużyny z naszej gminy powalczą jutro w Pucharze Polski w piłce nożnej!
Dwie ekipy z naszej gminy powalczą w III rundzie Pucharu Polski. Już jutro o godzinie 17:00 rozpocznie się bardzo ciekawe widowisko, w którym główne role odegrają piłkarze Sokoła Krzywa i Czarnych Rokitki. Będzie to pojedynek trenerskiego doświadczenia z młodzieńczą pasją – Mirosław Dragan stanie naprzeciw Łukasza Kurczaka. Obaj szkoleniowcy z wielkim zaangażowaniem przykładają się do prowadzonych zajęć.
07 kwiecień 2015, Elżbieta Kiełbasa KRUS , Wszystkich komentarzy: 0
Zadbaj o bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym

O ile praca rolników uzależniona jest w głównej mierze od pory roku i od panujących warunków atmosferycznych, to bezpieczeństwo pracy rolników zależy jedynie od samego rolnika, jego świadomości i wiedzy dotyczącej zagrożeń występujących podczas wykonywania prac w gospodarstwie.

11 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mammobus w Rokitkach i Chojnowie
Na terenie miasta i gminy Chojnów będą udzielane świadczenia opieki zdrowotnej w zakresie programu profilaktyki raka piersi- etap podstawowy w pracowni mobilnej (mammobusy) w ramach umów zawartych z DOW NFZ. W poniższej tabeli znajduje się wykaz terminów, miejsc postoju, świadczeniodawców oraz telefonów kontaktowych, pod którymi można dokonać rejestracji.
07 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Targi Edukacyjne w Gimnazjum nr 2

1 kwietnia, w Gimnazjum nr 2 odbyły się Targi Edukacyjne, podczas których uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych. Prezentacje poszczególnych placówek spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, przede wszystkim pośród tych, którzy w tym roku będą musieli podjąć decyzję dotyczącą dalszej drogi kształcenia. Od pewnego czasu zadają sobie pytanie- liceum, technikum czy szkoła zawodowa? Lepiej wybrać szkołę w Chojnowie czy okolicy?

05 kwiecień 2015, Małgorzata Uroda,
JAK WYTRWAĆ NA DIECIE W ŚWIĘTA?

Wiosna to okres kiedy wielu z nas chce odzyskać formę, zgubić kilka dodatkowych kilogramów z zimy. Zaczynamy więcej się ruszać, zwracamy większą uwagę na to co jemy. Wszystko dla lepszej formy i samopoczucia. Idą święta. My Polacy lubimy te rodzinne spotkania, stoły zastawione smakołykami. Jak więc przetrwać te dwa dni bez późniejszych wyrzutów sumienia? Wystarczy zastosować kilka trików kulinarnych i można ,,przeżyć „ święta” bez utraty dotychczasowych osiągnięć.