Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Archiwum - kwiecień 2015

01 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XIII  edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Rozśpiewane nutki"
28 marca, w Domu Schrama odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Rozśpiewane nutki". Do konkursu zgłosiło się 47 osób, jednak z powodu chorób, na scenie pojawiło się o kilka mniej. Uczestniczki zaprezentowały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Poziom występów był bardzo wysoki, dlatego jury w składzie: Ilona Kamecka- przewodnicząca, Leszek Pańczuk i Wojciech Kyc – nie miało łatwego zadania. Po dość długiej naradzie, komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujące uczestniczki:
20 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

W czwartkowy poranek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim- autorem powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży, felietonów, scenariuszy, słuchowisk radiowych, realizatorem programów telewizyjnych. Jego debiutancka książka "Kocie historie" otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

22 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koło teatralne LO- premiera spektaklu "Ta przeklęta literatura"
W miniony piątek (7 kwietnia) o godzinie 17.00 w auli PZS przy ul. Poźniaków, Koło teatralne LO zaprezentowało premierę spektaklu wg współczesnego dramatu rosyjskiego "Ta przeklęta literatura" Maksyma Osipowa.
30 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Dwa spotkania w trzy dni. Ciężki czas przed Czarnymi Rokitki.
Już jutro ruszają kolejne zmagania ligi okręgowej, w której o cenne punkty rywalizuje ekipa Czarnych Rokitki. Późnym popołudniem rozpocznie się 21 kolejka. Kibice z naszej gminy będą mieli możliwość obejrzenia kolejnego spotkania na żywo. Rywalem podopiecznych Mirosława Dragana będzie drużyna Kaczawy Bieniowice, która sensacyjnie, w ubiegłym tygodniu ograła Górnika Złotoryja.
30 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Zderzenie czołowe dwóch pojazdów osobowych Dziś, po godzinie 8.00, na zjeździe na autostradę, tuż przy restauracji "Pod Kogutem", doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów osobowych. Na miejscu zdarzenia pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej: JRG Bolesławiec, JRG Chojnów i OSP, policja i karetka. Kierowcy i pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala w Bolesławcu. W chwili obecnej badane są przyczyny zdarzenia.
29 kwiecień 2015, SP4 , Wszystkich komentarzy: 0
OTWARTE MISTRZOSTWA  CHOJNOWA W TENISIE STOŁOWY W SP 4

TERMIN: 30.04.2015 r.

KATEGORIE WIEKOWE:

1. Szkoły Podstawowe /6-12 lat/ - godz. 15.00

2. Juniorzy /13-18 lat/ - godz. 16.30

3. Open /powyżej 18 lat/ - godz. 16.30

Zapisy w danych kategoriach 15 minut przed rozpoczęciem zawodów

30 kwiecień 2015, Kamila Luszniewska , Wszystkich komentarzy: 2
Dni otwarte w punkcie przedszkolnym w Goliszowie.

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Chojnów bardzo serdecznie zapraszamy na dni otwarte w Punkcie Przedszkolnym w Goliszowie, które odbędą się dnia 07.05.2015 r. od godziny 15:00 do 17:00. Informujmy również, iż nadal prowadzimy nabór do naszego Punktu Przedszkolnego.

30 kwiecień 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 1
Biegasz rekreacyjnie? Chodzisz z kijami? Jesteś zwolennikiem aerobiku i zumby? Dieta dla aktywnych
Aktywny tryb życia połączony z racjonalnym odżywianiem wzajemnie wzmacniają swój wpływ na Nasze zdrowie. Bieganie o charakterze umiarkowanym i długotrwałym, ćwiczenia aerobowe przy muzyce, marsz z kijami to typowy wysiłek o charakterze wytrzymałościowym. W aktywności tej duży udział przypisuje się włóknom mięśniowym, które wykorzystują do swojej pracy energię z cukrów (cykl Krebsa) i kwasów tłuszczowych (beta-oksydacja).
28 kwiecień 2015, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Kreatywni gimnazjaliści z "jedynki" jadą do Warszawy. Bombowe video!
Ekipa z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - "Rosswijający TeamGim 1", znalazła się wśród laureatów konkursu "Rossmanna". Wyjeżdżają na wakacje z "Rossmannem" 27.07. Będą w Warszawie do 5.08. Mamy nadzieję, że podzielą się z nami wrażeniami z pobytu w stolicy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w głosowanie na naszych gimnazjalistów. Bez Waszych głosów nie byliby finalistami!!!
29 kwiecień 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
BRĄZOWY MEDAL W MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA W AEROBICU  DLA "DWÓJKI"!!!

24 kwietnia w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Aerobiku Sportowym. Nie mogło na tej imprezie zabraknąć oczywiście reprezentacji Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, która broniła tytułu mistrzowskiego z poprzedniego roku.

28 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Ruszyła budowa chojnowskiego Street Workout Park`u
Stosunkowo niedawno informowaliśmy Państwa o tym, że w naszym mieście powstanie Street Wokout Park. Inwestycja ta ma zostać zrealizowana w przeciągu najbliższych tygodni. W dniu wczorajszym ruszyły pierwsze prace związane z przygotowaniem grundu. Jest to pierwszy etap, gdyż odpowiednie i mocne podłoże jest podstawą przy instalowaniu urządzeń do ćwiczeń siłowych. Pozostało nam poczekać kilka dni, aby podłoże wyschło, dopiero po tym będzie można przystąpić do pierwszych instalacji.
28 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 6
Stadion Miejski pełny zieleni. System odwodnienia spisuje się w 100%.
Stadion Miejski nareszcie nabrał kolorów. Pojawiła się trawa, która w przeciągu kilku dni na pewno pokryje całą płytę boiska. Bieżnia od dłuższego czasu jest w ciągłym użytkowaniu. Wielu lekkoatletów biega i korzysta z nowej inwestycji. Wszystko wydaje się być jak należy. Wokół stadionu prowadzone są prace wykończeniowe, mające na celu dodanie uroku inwestycji. Tuż przed trybunami nasadzono drobnej zieleni, która będzie się komponowała z korą drzew.
28 kwiecień 2015, Starostwo Powiatowe , Wszystkich komentarzy: 0
Otwarcie systemu kolejkowego w Wydziale Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Legnicy

Od wczoraj, tj. 27 kwietnia, w Wydziale Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Legnicy załatwianie spraw odbywa się przy pomocy tzw. „ biletowego systemu kolejkowego”. Czas oczekiwania osób zainteresowanych załatwianiem spraw związanych z wydawaniem prawa jazdy, rejestracją bądź wyrejestrowaniem pojazdu reguluje bardziej płynny system biletowy.

29 kwiecień 2015, UG Chojnów, Wszystkich komentarzy: 5
 MAJÓWKA W GMINIE CHOJNÓW.   XI Festiwal Pieśni Religijno – Patriotycznej

Wójt Gminy Chojnów oraz Parafia Rzymskokatolicka w Okmianach zapraszają 2 maja 2015r. na XI Festiwal Pieśni Religijno – Patriotycznej. Tradycyjnie już przy Krzyżu Millenijnym w Wilczym Lesie na pograniczu trzech powiatów bolesławieckiego, złotoryjskiego oraz legnickiego odbędzie się Festiwal Piosenki Religijno-Patriotycznej.

27 kwiecień 2015, Biblioteka Miejska w Chojnowie, Wszystkich komentarzy: 0
Kwietniowa Biblioteczna Akademia Malucha
Zapraszamy naszych najmłodszych czytelników i ich opiekunów na bezpłatne zajęcia w Akademii Malucha.Tym razem spotkamy się z sympatycznym Krecikiem i jego przyjaciółmi. Czekamy na dzieci w środę 29 kwietnia o godz:11.00
Sklep Bigform