Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Archive - April 2014

11 April 2014, admin, All comments: 0
„Ożenek” Gogola w legnickim teatrze. Rozwiązanie konkursu!

2 kwietnia br. ogłosiliśmy na łamach portalu konkurs. Mieliśmy do rozdania dwa podwójne zaproszenia na spektakl „Ożenek” wg Gogola, w reżyserii Piotra Cieplaka. Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: „Kto przełożył sztukę Mikołaja Gogola „Ożenek” na język polski?” i przesłać prawidłową odpowiedź wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu na adres konkursy@chojnow.pl.
11 April 2014, admin, All comments: 0
Oglądaj, słuchaj, czytaj! Dziś czarno-biała komedia „Frances Ha” i płyta Disclosure.

Pod koniec lutego w zakładce „Rozrywka” rozpoczęliśmy cykl „Oglądaj, słuchaj, czytaj!”. W każdy piątek zamieszczamy tam propozycje filmów, płyt i książek, którym warto (naszym zdaniem) poświęcić trochę czasu. Dziś czarno-biała komedia „Frances Ha” – historia 27-letniej dziewczyny mieszkającej w Nowym Jorku, poszukującej własnego miejsca w świecie, a także debiutancki album duetu Disclosure. Recenzje, zwiastun filmu i kilka klubowych kawałków do odsłuchania TUTAJ.

11 April 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 0
Góry dla leniwych - część 3.  Z anegdotą w plecaku na Szrenicy.

Jesteśmy na Szrenicy. Wiem. Była zadymka. Nie. To może był huragan. Nie. Ładna pogoda. Też nie. Zima, wiosna, lato lub jesień. Zastanówcie się wreszcie. I co? Tak myślę i dochodzę do wniosku, że byłem chyba w każdych warunkach na Szrenicy. Nie wiem jak wy?


11 April 2014, Monikaaa,
Oglądaj, słuchaj, czytaj! Część 8.
„Baw się, wiruj, zaczepiaj, rozrabiaj, myl się, potykaj, czuj, hałasuj, śmiej się, wyluzuj, kochaj.” Bądź sobą i krocz swoją drogą. Słów kilka o czarno-białej komedii „Frances Ha”. Historia 27-letniej dziewczyny mieszkającej w Nowym Jorku, poszukującej własnego miejsca w świecie. Poza tym recenzja debiutanckiego albumu grupy „Disclosure” i kilka klubowych kawałków do odsłuchania. Udanego piątku!
11 April 2014, Maciek, All comments: 34
Będę dążył do osiągnięcia jak największego sukcesu – rozmowa video z Kamilem Mroczkowskim.
W dniu dzisiejszym juniorzy reprezentujący barwy narodowe w boksie wyruszają na Mistrzostwa Świata do bułgarskiej Sofii. Wśród wyróżnionych i najlepszych z naszego kraju znalazł się Kamil Mroczkowski, który już nie pierwszy raz reprezentuje Polskę. Impreza sportowa rozpoczęła się 10 kwietnia 2014 i potrwa dwa tygodnie. Wcześniej wychowanek klubu bokserskiego Champion Chojnów Powiat Legnicki rywalizował na Mistrzostwach Europy w rosyjskiej Anapie.
11 April 2014, admin, All comments: 6
Powrócą pociągi z Chojnowa do Rokitek?

Na początku 2014 r. władze województwa dolnośląskiego potwierdziły informację o planach na rozbiórkę fragmentu linii kolejowej nr 316 łączącej Chojnów z Rokitkami. Zgodnie z tym co podaje portal rynek-kolejowy.pl plany uległy zmianie. Samorząd planuje przejęcie 8-kilometrowego odcinka i ponowne uruchomienie na nim pociągów pasażerskich.

10 April 2014, admin, All comments: 0
Jak dbać o bezpieczeństwo? Chojnowscy policjanci radzili.

Jeśli zapytamy uczniów Szkoły Podstawowej i przedszkolaków z Rzeszotar jakie znają zasady dbania o bezpieczeństwo w trakcie drogi do szkoły czy przedszkola, podczas zabawy na podwórku albo zakupów, nawet obudzone w środku nocy, zaczną sypać przykładami jak z rękawa. Wszystko to dzięki spotkaniu jakie w rzeszotarskim przedszkolu i podstawówce przeprowadzili dzielnicowi z chojnowskiej Komendy Miejskiej Policji, którzy wspierani przez przedstawiciela Inspekcji Transportu Drogowego instruowali dzieci jak dbać o własne dobro.

12 April 2014, admin, All comments: 0
Stoiki, kwiatki, kurczaczki, koszyczki czyli wielkanocne warsztaty w chojnowskim Muzeum Regionym

Przez cały ubiegły tydzień w Muzeum Regionalnym w Chojnowie na uczniów szkół z naszego miasta i gminy czekało wiele atrakcji. Podobnie jak w poprzednich latach pracownicy Muzeum zaproponowali uczniom udział w wielkanocnych warsztatach plastycznych. Każdego dnia poznawali inne techniki wykonywania dekoracji świątecznych, wspólnie tworzyli pisanki, przystrajali koszyczki, komponowali stroiki świąteczne, zaś na koniec mogli podziwiać technikę kształtowania szkła na gorąco i metody jego zdobienia. W zajęciach wzięło udział 313 uczestników.

10 April 2014, PWSZ Legnica, All comments: 0
Jammowanie z Komedą!

W piątkowy wieczór, 11 kwietnia 2014 r. w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy odbędzie się kolejny cykl spotkań Witelon Jam Session.

11 April 2014, artykuł sponsorowany, All comments: 0
Okulary przeciwsłoneczne – więcej jak modny wygląd.
Mijając bazarowe stoiska, niejeden z nas zapomina, że podstawową funkcją okularów przeciwsłonecznych jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Tanie szkła nie tylko nie zabezpieczają przed promieniowaniem, ale mogą nam zaszkodzić, prowadząc do poważnych chorób oczu. Bardzo mała grupa ludzi ma świadomość, że NIE KAŻDE okulary przeciwsłoneczne spełniają określone wymagania i normy - nawet te z metkami i naklejkami „filtr UV” stosowanymi przez nieuczciwych producentów. No właśnie, czym należy się kierować kupując okulary przeciwsłoneczne?
10 April 2014, admin, All comments: 0
Międzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Jaroszówce

W najbliższy weekend w pobliskiej Jaroszówce odbędą się pierwsze w tym roku Międzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. W trakcie dwudniowej rywalizacji zawodnicy zmierzą się w ujeżdżaniu, skokach przez przeszkody oraz krosie. Wszystkich serdecznie zapraszamy do Ośrodka Sportów Konnych w Jaroszówce!

10 April 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, All comments: 0
Gimnazjum nr 2 w Danii - is also happy!

W dniach 31.03. – 04.04. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie wyjechali do zaprzyjaźnionej duńskiej szkoły Baunebjergskolen w miejscowości Humlebaek w Danii. To już drugi wyjazd naszych uczniów do ojczyzny Andersena i klocków LEGO. Kontakt obu szkół zaczął się już w 2009 roku, kiedy nasza nauczycielka angielskiego Paulina Rajczakowska przebywała w Danii na stypendium. Od tego czasu mieliśmy niejednokrotnie przyjemność goszczenia Duńczyków w Chojnowie.

10 April 2014, admin, All comments: 0
Rezerwat zagra w Legnicy! KONKURS!
Legnicki klub „Spiżarnia” wszystkich serdecznie zaprasza 18 kwietnia (piątek) na niezwykły koncert. Zagrają dinozaury polskiego rocka – grupa Rezerwat. Zespół pochodzi z Łodzi. Powstał w 1982 roku. Ich pierwsze radiowe nagrania stały się wielką sensacją i podbiły szczyty Listy Przebojów Programu 3 („Obserwator”, „Histeria”, „Marionetka”).
09 April 2014, Maciek, All comments: 15
Bartnik, Wach, Wilczewski, Masternak w Chojnowie podczas charytatywnej Gali Boksu na rzecz Blanki
Już 27 kwietnia odbędzie się charytatywna Gala Bokserska na rzecz małej Blanki Kuliniak. W naszym mieście pojawią się gwiazdy polskiego boksu zawodowego. Swoją obecnością zaszczyci nas Wojciech Bartnik - brązowy medalista olimpijski, Mariusz Wach - pretendent do tytułu Mistrza Świata wagi ciężkiej, Piotr Wilczewski - Mistrz Europy EBU oraz Mateusz Masternak - Mistrz Europy EBU. Ponadto odbędzie się 15 walk w których udział wezmą Niemcy, Czesi oraz Polacy. W ringu zobaczymy licznych medalistów mistrzostw Niemiec, Czech oraz Polski.
09 April 2014, DCP Bolesławiec, All comments: 0
„§ Masz prawo”. Odszkodowanie tylko za  pojazd? O innych rodzajach szkód powstałych w wypadku

Jak zapowiadałem w poprzednim artykule, dzisiaj chciałbym przybliżyć zagadnienie innych rodzajów szkód, które mogą powstać w następstwie kolizji drogowej. Jest to zagadnienie bardzo obszerne, dlatego też chcąc zachować zwięzłą i klarowną konstrukcję przekazywanych Państwu informacji, w niniejszym artykule poruszę zagadnienie innych szkód rzeczowych tj. np: kosztów holowania/transportu pojazdu, kosztów wynajmu pojazdu zastępczego, kosztów sporządzenia kalkulacji kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu przez niezależnego rzeczoznawcę i odszkodowania za zniszczone przedmioty.