Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Archiwum - kwiecień 2014

15 kwiecień 2014, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
„Jedz z głową”. Nadwaga i otyłość - wróg nr 1 Twojego zdrowia!

Z dniem dzisiejszym startujemy z nowym cyklem artykułów poświęconych racjonalnemu żywieniu - "Jedz z głową". Dietetyk, chojnowianka Małgorzata Uroda przedstawi naszym Czytelnikom ciekawostki, przepisy, fakty i mity o odchudzaniu, porady, wszystko, co powinniśmy wiedzieć chcąc dbać o nasze zdrowie i atrakcyjny wygląd. Zaczynamy od największego wroga naszego zdrowia - nadwagi i otyłości. Zachęcamy do lektury!

16 kwiecień 2014, Karolina Karkulowska, Wszystkich komentarzy: 0
"Ożenek" - dramat ludzkiego życia pełen humoru

„Ożenek” to spektakl, którego widzami mieliśmy okazję być w zeszłą sobotę tj. 12 kwietnia br. w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Spektakl oparty jest na utworze dramatycznym rosyjskiego poety, Michała Gogola, wydanym po raz pierwszy w 1842 roku. Sztukę wyreżyserował Piotr Cieplak, który już po raz drugi podjął się współpracy z legnickimi aktorami, z którymi w grudniu zeszłego roku, zrealizował sztukę pt. „Historia o Miłosiernej, czyli Testament Psa”. Także tym razem zaskoczył widzów humorem wplecionym w dramat ludzkiego życia.

17 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
JWP/BC na melanżowej "PiątVce"!

Wszyscy miłośnicy rapu z Chojnowa i okolic odliczają dni do 10 maja br. Wtedy to w parku przy Niebieskim Parasolu odbędzie się piąta odsłona największej – i jedynej - imprezy hip-hopowej w naszym mieście – Rap Melanżu. 11 kwietnia otrzymaliśmy niepokojącą informację od gwiazdy wieczoru, zespołu Molesta. Z przyczyn losowych odwołali koncert w Chojnowie. Sytuacja zadziałała mobilizująco na organizatorów, którzy stanęli na wysokości zadania i zaprosili inną rapową ekipę z naszego kraju. 10 maja sceną w naszym mieście zatrzęsą Jaśnie Wielmożni Panowie!

15 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 7
Czy odwołają zarząd powiatu legnickiego? Konflikt na szczycie trwa!

Zaostrza się konflikt na szczycie władzy w naszym powiecie. Jeszcze w tym tygodniu ma zostać zwołana nadzwyczajna sesja rady powiatu, w trakcie której może dojść do odwołania zarządu i – prawdopodobnie – powstania nowego, bez Lili Walasek.

15 kwiecień 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Wszystkich komentarzy: 0
„Dwójka” - najlepsze FIT-Gimnazjum na Dolnym Śląsku!

14 kwietnia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Aerobiku. W finale wzięło udział 15 szkół gimnazjalnych z terenu całego Dolnego Śląska. Nasze miasto reprezentowały dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie.

16 kwiecień 2014, admin,
Wielki Tydzień w chojnowskich parafiach

Niedzielą Palmową rozpoczął się Wielki Tydzień, czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący chrześcijan do najważniejszego święta – Zmartwychwstania Pańskiego. Najważniejsze w tym tygodniu są ostatnie Trzy Dni czyli Triduum Paschalne, którego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

14 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zumba Connecting People. Chojnów tańczył dla Blanki Kuliniak. (foto + video)

Tańczą profesjonaliści, tańczą amatorzy, tańczą dzieci, tańczy młodzież. W sobotnie popołudnie w rytm muzyki ruszało się około 260 osób, które postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym biorąc udział w Charytatywnym Maratonie Zumby dla Blanki. Nie ważne jak, w jakim stylu, liczyło się zaangażowanie tańczących, dobra zabawa, spalone kalorie, a przede wszystkim możliwość udzielenia pomocy 3-letniej Blance Kuliniak zmagającej się z chorobą nowotworową.

14 kwiecień 2014, Yevgen Nikitin , Wszystkich komentarzy: 0
 II Turniej Taekwondo Chojnów dla Dzieci
Sobotni poranek 12 kwietnia 2014 roku w Chojnowskiej Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka, przywitał ponad 150 młodych zawodników Taekwondo z Bolesławca, Chojnowa, Chrząstawy Wielkiej, Opola, Wrocławia i Zgorzelca. Dzieci i młodzież od 4 do 14 roku życia konkurowały między sobą podczas II Turnieju Taekwondo Chojnów dla Dzieci, który już drugi rok z rzędu zorganizował LMKS "SFORA" Chojnów.
14 kwiecień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Mistrzostwa Świata w boksie - Mroczkowski zmierzy się z Rosjaninem
Kamil Mroczkowski znajduje się już w bułgarskiej Sofii na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Juniorów. W dniu wczorajszym odbyło się ważenie oraz rozlosowano pary, które będą rywalizować ze sobą w ringu. Nasz bokser startuje w najcięższej kategorii wagowej 91+. Konkurencja jest spora, gdyż na liście startowej zameldowało się aż 25 zawodników, w tym reprezentanci USA, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Uzbekistanu, Austrii czy też Turcji.
14 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wielkanoc zawitała do Chojnowa z tygodniowym wyprzedzeniem

Sobotni poranek w Chojnowie upłynął pod znakiem przygotowań do Wielkanocy. Najmłodsi w asyście opiekunów mogli spróbować swoich wykonując kolorowe ozdoby świąteczne w trakcie warsztatów plastycznych prowadzonych przez sympatyczne panie bibliotekarki, starsi zakupić pisanki, kartki świąteczne i inne dekoracje w trakcie Kiermaszu Wielkanocnego, który odbywał się w Domu Schrama.

14 kwiecień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianka "zdemolowała" Legnickie Pole.
W niedzielne popołudnie KS Chojnowianka udała się do Legnickiego Pola, by tam rywalizować o kolejne punkty ligowe. Nasz klub w chwili obecnej jest pewnym liderem klasy okręgowej i wszystko wskazuje na to, że IV liga może okazać się faktem. Ostatnie spotkania nasi piłkarze rozgrywali na bardzo wysokim poziomie. Do Legnickiego Pola jechaliśmy z jasno postawionym celem – zwycięstwo.
14 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XLVII sesja Rady Gminy Chojnów (video)

Pod koniec marca w Urzędzie Gminy Chojnów odbyła się XLVII sesja Rady Gminy Chojnów. Tuż po godzinie 10.00 rozpoczęły się obrady radnych. Zapraszamy na zapis video ze spotkania.

12 kwiecień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Juniorzy młodsi "przegrali wygrany mecz" z wiceliderem rozgrywek
W dniu dzisiejszym nasi juniorzy młodsi podejmowali w meczu wyjazdowym wicelidera rozgrywek - Stal Chocianów. Chojnowianie przystąpili do spotkania w pełni zmotywowani po ostatniej porażce z Amico Lubin.
12 kwiecień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Jedziemy po trzy punkty do Legnickiego Pola - zapowiedź meczu KS Chojnowianka - KS Legnickie Pole
Już jutro biało niebiescy ponownie pojawią się na murawie, by rywalizować o kolejne punkty ligowe. Tym razem nasza drużyna wybiera się spotkanie wyjazdowe do Legnickiego Pola. Rywal słynie z dobrej gry na własnym boisku. Wszystko to za sprawą wielu nierówności jakie posiada legnicka murawa. Czy KS Chojnowianka pod przewodnictwem Arkadiusza Palucha zdobędzie kolejne trzy punkty? O tym przekonamy się już jutro.
11 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wielkanocne akcenty w Chojnowie

Mimo, że do Wielkanocy został jeszcze tydzień powiew świąt w Chojnowie poczujemy już jutro. 12 kwietnia w Domu Schrama odbędzie się Kiermasz Wielkanocny, zaś w Miejskiej Bibliotece Publicznej zajęcia plastyczne „Dekoracje Wielkanocne”.